21 Ocak 2022 Cuma
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
MHP YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?
MHP YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?
Ümit Özdağ, Açılışa Geliyor
Ümit Özdağ, Açılışa Geliyor
Tonga, 5. Kez Başkan
Tonga, 5. Kez Başkan
ABC, Sinop'tan Gururla Döndü
ABC, Sinop'tan Gururla Döndü
  YAZARLARIMIZ
Yeni Türkiye
06 Ağustos 2014 Çarşamba Bu yazı 28155 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

10 Ağustos’ta ilk defa halk oyu ile cumhurbaşkanını seçeceğiz. Güya demokrasinin daha fazla yaşatılması için yapılan düzenlemede bugünkü duruma baktığımızda yarışın hiçte adil olmadığını  görüyoruz ve  yine kazananın demokrasi değil güçlü olduğunu anlıyoruz.

 

Üç adaylı yarışta PKK’nın adayının arkasında silah, tehdit, uyuşturucu parası, kaçakçılık, insan ticareti, kan varken diğer aday olan başbakanın arkasında ise devletin her türlü imkanları bulunmaktadır. Örtülü ödenek, belediyeler, valiler , kaymakamlar ve başbakanlık makamı var.

 

Reklam panolarında aynı aday, malum gazetelerde aynısı, artık  kamu binalarına bakıyorsunuz onun afişleri, Camilere bakıyorsunuz onun afişleri, Belediyelere bakıyorsunuz araçları onun için seferber olmuş, Devletin Valileri, Kaymakamları, Devlet memurları onun için çalışır olmuş...Nerde meydan nutuklarındaki Hz. Ömer adaleti.

 

Üçüncü aday olan Sayın İnsanoğlu’nun arkasında ise gerçekten sadece bağışçıları bulunmaktadır. Aslında gerçek milletin adayı sayın İhsanoğlu’dur. Üstelik hazırlanan cumhurbaşkanlığı seçim kanununa göre bir kişinin sadece dokuz bin tl bağışta bulunabilmesi yine Erdoğan’ın lehine bir durumdur.

 

Yeni Türkiye sloganı ile Cumhurbaşkanı olmak için destek isteyenler, Yeni Türkiye’nin içini doldurmamaktalar. Yeni Türkiye açılımın hızla devam ettiği, parlamenter sistem yerine başkanlık sistemi, merkezi yapının yerine eyalet sisteminin olduğu bir Türkiye mi acaba  Türksüz Anayasa’nın yapıldığı, ülkenin etnik parçalanmaya götürüldüğü bir Türkiye mi ? acaba.

 

Yeni Türkiye sloganı ile  milli devlet ve cumhuriyet zaafa uğratılacak. Kin nefret, kamplaşma ülkeyi teslim alacak, terör örgütü ile onur ve itibar kırıcı bir açılım süreci yaşatılarak şehitlerimizin ruhları incitilecek.

 

10 Ağustos ‘ta parlamenter demokrasiden yana tavır takınarak, hukuk devleti kavramını ortadan kaldırarak, ülkeyi tek adam diktatörlüğüne götürmek isteyenlere ders verme zamanıdır. 

 

10 Ağustos’ta kimden Cumhurbaşkanı olmaz diye sorsak adayın ikisi için en az bir yazı dizisi çıkarırız . Şimdi işin o tarafına girmeyelim ama şu anda Türkiye’nin nasıl bir cumhurbaşkanına ihtiyacı var onu görmek lazım belki de en önemlisi bu.

 

Türkiye’nin şu günlerde daha çok huzura, sükuna ve kardeşlik ortamına ihtiyacı olduğu bir dönemde üslubu sert, kendinden olmayanlara intikam hırsıyla saldıran, ülkeyi  ve vatandaşları bölen bir isime ihtiyacı yoktur.

 

Makamı şahsi ihtirasları için kullanmayacak, kimsenin adamı olmayacak, kimseyle kavgalı olmayacak ve Türk oğlu Türk’üm demekten gocunmayacak bir adaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

 

Seçim günü her türlü bahane ve mazereti ortadan kaldırarak muhakkak surette sandığa gitmeli ve nasıl bir Türkiye hayal ediyorsanız o yönde reyinizi kullanmalısınız. Demokratik hakkınızı kullanmadığınız sürece şikayet hakkınız da olmayacaktır.

Önümüzdeki seçimin yüce Türk Milletinin menfaatine, barış ve huzur içerisinde yaşamasına vesile olmasını diliyorum.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan Kılıç
Sami Güler
Dede Bulut
Hidayet Doğan
Sadettin Karalök
Rabia Saylam Taşdemir
Hakan Öztürk
Şevket ÖZSOY
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  21 Ocak 2022 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net