26 Kasım 2022 Cumartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
BAŞARILAR DİLERİZ
BAŞARILAR DİLERİZ
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
SİLAH OSB  TOPLANTISI YAPILDI
SİLAH OSB TOPLANTISI YAPILDI
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
  YAZARLARIMIZ
Seçim Bitti
14 Ağustos 2014 Perşembe Bu yazı 35446 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

10 Ağustos Pazar günü 12. cumhurbaşkanlığı seçimini yaptık. Yapılan seçim neticesinde başbakan Erdoğan aldığı % 51.85 oy ile 12. cumhurbaşkanı olarak seçilmiştir. Bu tarihi an ülkemize özellikle adı bile zikredilmeyen “Türk milletine” hayırlı olsun.

 

İlk defa halk oyu ile cumhurbaşkanı seçtiğimiz bu siyasi mücadeleye katılım  %76 olmuş yani 12 milyon kişi oy kullanmamıştır. Oy kullanma oranı düşmüş yerel seçimde %89 olan katılım oranı bu seçimin zamanının ne kadar yanlış olduğunu ortaya koyması açısından önemli verilerdir.

 

Propaganda süresinin çok az olması da ayrıca seçimin en önemli eksikliklerinden biri idi. En son yerel seçimde aldığı 19 milyon oy ile % 44 oranını yakalayan AKP, bu seçimde 20 milyon oya karşı % 51.7 oranına ulaşmıştır. Bu da aslında sandığa gidilmesinin ne kadar önemli olduğunun en açık göstergesidir.

 

Sayın Erdoğan’ın Başbakan olarak girdiği seçimde baştan beri haksız rekabet vardı. Devletin her türlü imkanlarını kullanmış, Tv kanalları, gazetelerin arka sayfaları kapatılmış, uçaklar, helikopterler, devletin memurları, valiler hep Erdoğan’ın seçim çalışmalarına katılmışlardır.

 

Çatı aday formülü ile demokrasi ve sivil uzlaşma sağlayarak tıkanan ülkenin önü açılacak, politize olmuş devlet kurumları rahatlatılacaktı. Çatı aday formülü doğru bir tercihti bu konuda Devlet Bey’i takdir ederken seçim süresince yeterince çalışmayan, daha sonrada parti içinde genel başkanlık tartışması çıkaranları suçlamak gerekir.

 

Seçim sonunda Demirtaş % 9.71 oy almış oyunu 2 milyon artıran HDP ye ülkenin bir çok bölgesinden oy gelmiştir. Bu da bu seçimim PKK’lılar tarafından aslında yoklama yapıldığının göstergesidir.

 

HDP’nin seçim sonuçlarında bütünleştirici dil kullandığı ve bu söylemin oy olarak döndüğü söyleyerek birileri PKK adayını meşrulaştırmaya çalışıyor. Bu seçim bir Kürt referandumu haline getirilmiş ve Türkiye’nin her bölgesinde ister PKK’lı olsun isterse olmasın herkes destek verdi. HDP’nin yükselişini önemsemek aynı zamanda bölücülüğe prim vermek anlamına gelir.

 

Her zaman ki gibi her seçimden sonra olduğu gibi bir kısım güya muhalif Devlet Bey’i istifa etmeye davet ediyorlar. Partiye hiçbir hayrı olmayan, daima nifak içerisinde olmuş, ben varsam parti var diyen tipler biraz gürültü çıkarmaya çalışsa da bir şey çıkmayacaktır. Sosyal Medya Türkücüleri atıp tutmakta birileri de yalakalık için yarışa girmekteler.

 

Oysa ki ülkücüler liderin yanında şerefle ideolojisi için mücadelesine devam etmektedir. Bugünden sonra aslında yapılması gereken en önemli şey birliğimizi ve dirliğimizi koruyarak tek başına iktidarın yolunu açmaya çalışmalıyız.

 

Balkon konuşmasında 77 milyonun cumhurbaşkanı olacağını söyleyen Erdoğan’ın davranışı Türkiye’nin gelecek günlerinin nasıl olacağını gösterecektir.

 

Yapılan seçimlerden sonra artık herkesin beklentisi kutuplaşmanın ortadan kalkması, siyasette ağır dilin ortadan kaldırılması ve toplumsal huzur sağlanmasıdır.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Ali Çetin  -  16-08-2014 - 23:00
Sayın yazar çok haklısınız, zaten bu seçimin iki suçlusu var. birincisi RTE ye oy veren seçmenler, ikinciside oy vermeye gitmeyen seçmenler. 14 parti bir olmuş bir adamla başedememiş hiç suçu yok demi
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sadettin KARALÖK
Dede BULUT
Başar ÖZDEMİR
Ömer ŞENGÜL
Sadettin KARALÖK
Hidayet DOĞAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  22 Kasım 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net