11 Temmuz 2020 Cumartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Ermeniler Osmanlı’ya ihanet etmiştir!
Ermeniler Osmanlı’ya ihanet etmiştir!
KÜ İle KOSGEB Arasında İş Birliği
KÜ İle KOSGEB Arasında İş Birliği
Bahşılı’da arpa buğday hasadı başladı
Bahşılı’da arpa buğday hasadı başladı
Varlı Sektörün Sorunlarını Bakan Kurum’a Anlattı
Varlı Sektörün Sorunlarını Bakan Kurum’a Anlattı
  YAZARLARIMIZ
ELEKTEN SACA DÜŞMEK
22 Ağustos 2014 Cuma Bu yazı 19626 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Cumhurbaşkanı Gül, iş dünyasından isimler, sanatçılar, yazarlar, gazeteciler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine Çankaya Köşkü'nde veda resepsiyonu verdi. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gül, gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

            Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti kongresinin cumhurbaşkanlığını devretmeden 1 gün önce yapılacağını anımsatarak, "Göründüğü kadarıyla devralacak arkadaşımız Dışişleri Bakanı Ahmet bey, siyasete de devlet hayatına da kazandıran benim" dedi

            Henüz Akparti toplantısını neticelendirip, seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerine geçecek parti genel başkanı ve başbakanı açıklamadan şimdiki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bazılarına göre Başbakandan rol çalarak bazılarına göre ise gazetelerle arası iyi olduğundan onlara jest anlamında bu açıklamayı yaptı.

            Bugün açıklanır ve kimin geleceği muhtemelen belli olur kesin değil elbette kimin partinin başına geçeceği. Ama en büyük adayın ve ismi dillendirilen adayın Ahmet Davutoğlu olduğu gerçektir.

            Başbakanlıktan Cumhurbaşkanlığına seçilen Erdoğan’ın bu göreve talip olması aslında beni de bazı vatandaşlar gibi farklı algılara sevk etti. Gitmemesi ve ülkenin demokratikleşme anlamında daha alacağı yolu şekillendirmesi bence daha iyi olurdu.

            Ancak birde düşündüğünüz zaman insanoğlu nefis taşıyor bir dönem kendi isteği ile Cumhurbaşkanı olmayarak bekleyen Erdoğan’da bir nefis taşıyor ve ülkede yükseleceği en büyük makama geçiyor. Kendince haklı görmemek yanlış olur kanaatindeyim.

            Nasıl bir Cumhurbaşkanı olacağının sinyallerini kendisi vermiş olmasına rağmen bende her vatandaş gibi daha ılımlı ve söylemlerinde daha yapıcı bir görev yapmasını bekliyorum. İnşallah toplumun her kesimini kucaklar ve kimseyi ötekileştirmeden görevini yerine getirir. Eğer öyle yaparsa şimdiden ikinci dönemi de hayırlı olsun diyebiliriz.

             Erdoğan’ın yapacağı Cumhurbaşkanlığını daha çok konuşacağız ömrümüz yeterse.

            Burada yeni seçilecek olan Başbakan ve parti genel başkanı ise konunun başlığında olduğu gibi elekten saca düşmüş durumda olacak.

            Yanı seçilecek ve bir toplumun içinden bu toplumun önüne çıkıp lider olacak. İşte asıl mesele burada başlıyor. Denilebilir ki zaten toplumun önünde olan ve ülkeye yön veren biriydi, kazancı ve kaybı olmayarak olduğu görevi yerine getirmesinde sıkıntı olmaz.

            Yok; Hayır ben öyle düşünmüyorum. O zaman başında bir lider vardı ve yapılan yapılmayan her şeyden o lider sorumluydu. Elbette başarısı test ediliyordu ama sonuçta fatura lideri olan Erdoğan’a kesiliyordu. Şimdi kendisi o faturayı karşılamak durumunda.

Bu sebeple elekten saca düşen bu henüz adı kesin olmayan parti genel başkanı ve Başbakan adayına kendimizce şans diliyoruz. Aslında sadece şans dilemekle kalmayıp aynı zamanda ona birde şans veriyoruz.

Verilen bu şans onun bir yıl sonraki seçimlere nasıl ve hangi konumda gireceğini belirleyecek. Belki derleyen toparlayan bir genel başkan olarak devam edecek, belki görevini yerine getirmiş ve yerini gerçek lidere devretmiş biri olarak girecek veya seçmenin karşısına çıkamayacak başarısız biri olacak.

Hadi hayırlı olsun.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
beş dil  -  22-08-2014 - 11:57
Davutoğlu\'nun dış politika konusunda Türkçe ve İngilizce kaleme aldığı çok sayıda eseri bulunmaktadır. Ayrıca eserleri Japonca, Portekizce, Rusça, Arapça, Farsça ve Arnavutça başta olmak üzere çeşitli dillere tercüme edilmiştir
Sevim TURNAG  -  22-08-2014 - 09:13
Başbakanın tarihi açıklaması: Adayımız çok yoğun istişareler neticesinde belirlendi. Adayımız partimizin kuruluşundan bu yana gelen kriterler ve tecrübe ışığında belirlendi. Partimiz içinde herhangi bir kırgınlık oluşmamıştır. Buna ihtimal de vermiyorum. İstişarelerin ne kadar sağlıklı olduğunu herkes gördü. Bu büyük ve örgütlü teşkilat kendi içinden sadece bir kişinin seçilmesi gereken böyle bir anda o bir kişiyi belirlemiştir. 27 Ağustos\'ta AK Parti\'nin genel kuruluna aday olacak girecek arkadaşımız Davutoğlu kardeşimizdi
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Nusret Kılıç
Şuayip Bütün
Kırlangıçoğlu Oktay
Erol Serkan Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net