19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
YANLIŞ PROTESTO
26 Ağustos 2014 Salı Bu yazı 23141 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Demokrasi herkese ve her uygarlığa lazım olan, insanların kendi kendini yönetmesi için elzem olgudur.

            Demokrasinin çeşitli tanımları ve algılanma biçimleri olmasına rağmen en geçerli olan tanımı herhalde biraz önce dile getirildiği gibi halkın yönetime ortak olma biçimidir.

            Bir seçim daha geçirdik ve Cumhurbaşkanı ilk kez vekilleri aracılığı ile değil halkın direk oyları ile seçildi. Alınan oy birinci turda yüzde ellinin üzerinde olunca ikinci bir tura gerek kalmadan seçildi.

            Beğenin yada beğenmeyin, düşünceleri size uysun yada uymasın, fikirleri sizi aydınlatsın veya aydınlatmasın ülkenim 12 nci Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.

            Çok genç yaşlarından beri bir davanın içinde olan ve inişli çıkışlı siyasi hayatı olan Erdoğan; okuduğu bir şiir nedeni ile soruşturmaya maruz kaldı ve soluğu Pınarhisar cezaevinde aldı.

            Cezaevi yılları sonunda çıktığında bazıları artık siyasi hareketinin, seçilme durumunun kalmadığını bangır bangır bağırdı. Artık o sadece seçecek ama seçilmeyecekti.

            Seçildi.

            Kim ne derse desin demokrasiyi işletmek için ana muhalefetin verdiği oylar ile siyasi hayatı yeniden başladı.

            Önce parti başkanlığı ardından Abdullah gülün alicenaplık göstererek Başbakanlıktan ayrılması ile Başbakanlığa geldi.

            Uzun süre ve girdiği her seçimde oyunu biraz daha yükselterek hem yerel seçimlerde hem genel seçimde başarılı oldu. Hatta pek çok vatandaş gerek yerelde oy verirken ve gerekse genel seçimlerde oy verirken adayların kim olduğunu bile çok fazla önemsemeden sadece Recep Tayyip Erdoğan var diye oy verdi.

            Netice itibariyle kimine göre çok başarılı kimine göre vasat bir dönem geçirdi. Sonuç ne olursa olsun o dönemleri bitti ve artık halkın seçtiği ve demokratik olarak yarışı kazanan bir Cumhurbaşkanı oldu.

            Bu Cumhurbaşkanının yemin ve devir teslim törenine Ana Muhalefet partisinin başkanı katılmayacağını basına yansıttı.

            Yanlış çok yanlış.

            her şeyden önce insanlar seçimini yapmış ve Erdoğan’ı o makama oy vererek getirmiştir. O halde halkın tercihine rağmen ana muhalefetin başkanının tavrının doğru olmadığını belirtmek isterim.

            Demokrasi elbette herkese lazım ve artık günümüzde çağdaş bir tolum olan ülkemizde bu olgu içe sinmelidir. Misyonunda halkçılık olan bir partinin halkın tercih ettiği bir seçilmişe karşı tavrını doğru bulmuyorum.

            Devletçilik ilkesi ile devletin geleneklerine bağlı kalan Milliyetçi hareket olmuştur. Devlet Bahçeli başarılıdır değildir o ayrı konu ama konu devlet olunca yine devletten yana tavır aldı ve devlet işleri ile özel işleri ayıracağını ve devletin davetlerine icabet edeceğini söylemiştir.

            Aynı devletçi tavrı ana muhalefetinde mutlaka sergilemesi ve devlet davetlerine icabet etmesini bir vatandaş olarak beklemek galiba hiçte iyimserlik değildir.

            Selam ve dua ile…

           


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Fazlı  -  06-09-2014 - 08:47
Saygıdeğer yorumcum: yok öyle değil ben devletin makamını protesto etmek nasıl yanlış diyorsam emin olun yarının açılışına gidilmemesine de o kadar yanlış diye bakarım. Açılışta gerkeksiz bir konuşma ve polemikle başbakana yapılan devlet geleneğine uymayan eleştiriyede karşıyım. bir yazının bir yerinde bakarak hüküm vermek sağlıklı olmaz. bende önce devlet sonra devletin adamları. devlet konu olunca herkese orda dur emmioğlu deriz. kim olursa olsun ister başbakan ister muhalefet partisi lideri ister başka makam sahibi. Saygı ve sevgierimle...
sen bilirsin  -  01-09-2014 - 12:02
Sayın yazar, gözlüğünün camının tek tarafı kırıkmı neden hep tek taraflı bakıyorsun. Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanlığı seçimi sürecince yaşanan haksız rekabete, seçimden sonra sonucun ilan edilmeyip beklatilmesine ve devletin gücünü arkasına alarak kendi ve partisi menfaatine kullanan sn. Erdoğana tepkisini koymuştur. Sen bunu yadırgayıp yazıya dökerek yanlış oldu yanlış diye yazıyorsunda sn. Erdoğan yargıtay açılışına baro başkanı katılırsa bende katılmam diyerek katılmamasına neden yanlış demiyorsun. Erdoğan katılmayınca başbakan ve adalet bakanınında katılmamasına neden yanlış demiyorsun. Sn.Erdoğan ve ekibi devletin her türlü imkenını kullanacak 12 gün neticeyi ilan ettirmeyecek anayasa tanımayacak burada benim baba yasam var diyecek sende bunları görmeyerek sadece kılıçdaroğlunu tenkit edeceksin. Asıl bu yanlıştır. Sevgilerimle.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net