27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
RUHUN BAĞIMSIZLIĞI
22 Eylül 2014 Pazartesi Bu yazı 23589 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bağımsızlık için benim ecdadım
Çanakkale. Sakarya’da can verdi
Vatan toprağını bak adım adım
Sulayarak oluk oluk kan verdi.

 

            Feda olsun benim vatana canım
Ne önemi var ki aksada kanım
Şükrani’yem bir koç gibi kurbanım
Benim gibi nice çok kurban verdi.

            Aşık Şükrani Bağımsızlığı ne güzel özetlemiş.

            Bu yazıyı yazmaya başlamak için klavyenin başına geçtiğimde Irak’ta İSİD Terör örgütünün elinde olan konsolosumuz dâhil 49 rehinenin serbest bırakıldığı haberini aldım.

            Henüz birkaç sat oldu serbest bırakılalı. Yani bir operasyon sonucunda mı kurtarıldılar, yoksa söz konusu örgütün insafı olduğunu sanmıyorum ama insafı ile mi kurtarıldı henüz belli değil.

            Hangisi olursa olsun olaya birkaç acıdan bakmakta fayda var ve aslında bu açılar bu işin gerçekleridir.

            Birincisi ister askeri bir operasyon olsun ister olmasın şu bir gerçek ki Ülkemizin yöneticileri güzel bir sınav verdi. Her şeyden önce orada rehin tutulan vatandaşlarımızın can güvenliği acısından kimse gereksiz bir söylem ve eylemde bulunmadı.

            Muhalefet bu konuda iktidara çattı ama o kadar olmalıydı ve normaldi. Ama hükümeti çok sıkıştırıp gereksiz ve vatandaşın hayatını tehlikeye sokacak bir adım attırmadılar. Bu açıdan sınavını başarıyla yaptı.

            Basın yasağı olması bir yana yani yasak olduğundan haber yapmayan azınlık gazeteci bir yana büyük oranda basında bu konuda destek oldu ve devlet politikasına paralel hareket etti.

            Hükümet ise kim ne derse desin ciddi bir diplomasi operasyonu yapmıştır. Askeri bir operasyon odlumu dediğim gibi henüz belli değil. Aslında olduğunu sanmıyorum. Ama diplomasi operasyonu olduğu kesindir. Bu nedenle rehineler konusunda başarılı hareket etmiştir.

            Rabbim kimseyi esaret altında bırakmasın. Bir gün bile bir yerde özgürlüğünüz kısıtlanırken yaşamak zorunda kaldınız mı bilmiyorum. Ama gerçekten zor. Üstelik bu esareti size reva gören karşınızda bir terör örgütü var. Yasa tanımayan, devlet olmayan, hiçbir hukuk kuralına uymayan bir örgüt. Bu örgütün gözünü kırpmadan insanları öldürdüğünü de biliyorsunuz. Rehin tutulan insanların başını kestiklerini biz nasıl izliyorsak onlarda esaret altındayken izlediler. O insanların yani rehinelerin psikolojisini bir düşünün.

            Şükürler olsun sağ salim kurtuldular.

            Netice nasıl sağlanmış olursa olsun kimin bu insanları kurtarmak için sözü eylemi olmuşsa Allah ondan razı olsun. Ülkenin böyle güzel haberlere ihtiyacı olduğu bu günlerde sabah ekranlarını açtıklarına karşılarına böyle güzel haber gören ülkem insanı adına Allah razı olsun diyorum.

            Bu örgüt hakkında devletimiz bundan sonra ne yapar göreceğiz. Bizde inşalah fikrimizi yazmaya devam edeceğiz konu ile ilgili.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Teşekkürler  -  22-09-2014 - 09:16
Bu operasyonda benzer şekilde yürütüldü ve çok uzun zaman öncesinden bugünün çalışmalarına başlandı. Herhangi bir Fidye ödenmedi, İŞİD’in herhangi bir şartı kabul edilmedi, iddia olunduğu gibi herhangi bir taviz verilmedi. Kısacası hem ülkemizin imajı zedelenmedi, hem de vatandaşlarımızın kılına dahi zarar gelmeden sevdiklerine dönmeleri sağlandı. Yiğidi öldür hakkını yeme lafzı gereği hak edene hakkını teslim etmenin bir gereği olarak askeri koalisyona katılmama gibi ciddi bir karar da dahil olmak üzere yürütülen stratejinin başarılı olması sebebiyle başta Davutoğlu, MIT ve Dış İşleri Bakanlığı olmak üzere herkese teşekkürler.
Fulya GUNEYR  -  22-09-2014 - 09:13
Amerika’nın İŞİD’e yönelik askeri operasyonları sonrasında özellikle 1 İngiliz yardım görevlisi ile 2 Amerikalı gazetecinin kafalarının kesilmesi rehinelerimize karşı duyulan endişeleri artırmıştı. Akabinde ülke olarak İŞİD’e karşı oluşturulan ve başını Amerika’nın çektiği askeri koalisyona katılmama kararı aldık. Her ne kadar koalisyona katılmama yönünde almış olduğumuz bu karar neticesinde Batı’nın bazı kalemleri ve ülkemizin de naçizane ”Batı Özentisi” elitist bazı köşe yazarları ve TV programcıları olumsuz yönde bir algı operasyonuna hemen başlamış olsalar da tek bir vatandaşının dahi canını riske atmadığı için başta Davutoğlu olmak üzere tüm devlet görevlilerine şahsım adına teşekkürü bir borç biliyorum.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net