26 Şubat 2020 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Af ve Mağfiret Sağanak Sağanak Yağacak
Af ve Mağfiret Sağanak Sağanak Yağacak
Tren Rayını Çalan Hırsızlar Yakalandı
Tren Rayını Çalan Hırsızlar Yakalandı
KOP'tan kalkınmaya 1,2 milyar liralık destek
KOP'tan kalkınmaya 1,2 milyar liralık destek
Kimeski'de Korkutan Yangın
Kimeski'de Korkutan Yangın
  YAZARLARIMIZ
MUHSİN YAZICIOĞLU
23 Eylül 2014 Salı Bu yazı 17617 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bir kış gününde, seçim gezisinde, vatana hizmet sevdasında karlı dağlara gömülmüştü bedenin... Aman kalkar diye üstünü karlar kaplamıştı, günlerce arayıp da bulunamamıştı bedenin!

 

Muhsinim, Başkanım, hele anlatıver olup biteni, sen dertli, vatan bir uçtan bir uca kederli. Şimdi ne olacak halimiz, ahvalimiz, en karanlık anlarda kim çıkıp da ortadan konuşacak, oyunları bozacak.

Hele söyleyiver yiğidim ne edelim, ne yapalım kimden medet umalım. Oturup ta ağlayalım, ağlayıp da, yüreklerimizi dağlayalım, gönüllerimizi hüzünlere salalım...

 

* * *

 

Mart ayı kışın hüzün ayı... Dakikalar gelip, geçiyor, saatler ilerliyor, çelişkili haberler geliyordu. Kazanın yeri dahi tespit edilemiyordu. Helikopterde bulunan muhabirin, acil servisle telefon görüşmesi televizyonlarda gösterilmesine rağmen iki gün sonra helikopter enkazına ancak ulaşabiliyordu.

 

Muhsin başkan ve dava arkadaşları hakkın rahmetine kavuşmuşlardı. Artık hüzünler ülkesi Türkiye’nin hemen her hanesine korlar düşüyordu...

 

Hemen herkesin hep sempatiyle baktığı, sevgiyle, saygıyla andığı mahallemizin yiğit oğlanını karla kaplı dağlarda kaybetmiştik... Arkadaşlarımızla yaptığımız siyasi değerlendirmelerde MHP’nin başına, Muhsin başkan lider olabilse, partinin baraj sorunu yaşamayacağını, hatta alternatif bir parti olabileceğini konuşur dururduk.

 

Ve hatta partinin Yazıcıoğlu döneminin başlamasıyla birlikte partinin birçok politikasının değişerek partinin kendi eksenine çekileceğine dair yorumlar yapardık.

 

* * *

 

Anadolu’nun yiğidi Yazıcıoğlu halkın gönlünü kazanabilmiş, her söylediği söze inanılacak derecede halka güven telkin eden, mili ve manevi değerlere her zaman, her şart altında sahip çıkan, içimizden biri, bizlerin başkanı, abisi bir siyasetçiydi…

 

İnanıyorum ki, hayatını adadığı milleti tarafından ve hemen her kesimce sevilip, saygı duyuldu. Ülkemizde Liderler içinde Adnan Menderes, Turgut ÖZAL, Tayyip Erdoğan ve Yazıcıoğlu’na büyük çoğunluğun gönüllerinde yer bulmuştu.

 

* * *

 

Zor günlerde hiç bir liderin yapamadığını ancak Muhsin Yazıcı oğlu gibi cesur yürekli, vatana aşığı Anadolu çocuğu yapabilirdi.

 

Siyasi hayatı boyunca partisinin oy oranı hep düşüktü ama herkes kabul eder ki, oy oranının çok üzerinde söz sahibiydi. Oy oranın çok üstünde sevgi, saygı duyulan birisiydi. Zor zamanlarda yaptığı cesur çıkışlarla her zaman olayların yönünü, istikametini değiştirebilen bir gücü vardı.

 

Yazıcıoğlu’nun karanlık günlerde, ülkemize korku salındığı günlerde hep dimdik durmasını bilen bir yiğit Anadolu çocuğuydu. Bizlerin örnek aldığı bir insandı. Ve yine darbelerin yoğun tartışıldığı günlerde yine meydana çıkıyor; “durun bir dakika’’ ben Milletime doğrultulmuş namluya selam durmam diyordu.

 

Yıllar öncesinde Ankara’da yapılan Genel Merkez kongresine hiçte âdetim olmadığı halde sadece onu görebilmek için gitmiştim. Amacım kongrede onu görmek, elini öpmekti. Onu yakından görmek bana o kongrede nasip oldu.


* * *

 

Aslında ne kadarda çok severdik mahallemizin, yiğit oğlanını, yakışıklı oğlanını, oyumuzu bir türlü veremediğimiz Ülkücü camianın, Anadolu’nun sevilen yiğit evladı Muhsin Başkanını…

 

Bir röportajında kendisi ifade ediyordu; “ ben bizim mahallenin dürüst ve efendi oğlanıyım, herkes bizi seviyor, sayıyor, takdir ediyor ancak kimse bize oyunu vermeye yanaşmıyor ‘ diyordu.

 

Hakkın rahmetine kavuşmadan bir hafta önce yaptığı konuşmasında çok sevdiği halkına yine şöyle sesleniyordu;

 

“Şimdi bakın yoldan geldik, yola gideceğiz. Hiç birimizin garantisi yok. Şurada ayakta duranın da, oturanın da garantisi yok. Yani, ruh bir saniyeliktir. Küf dedi mi gitti. Bunun da nerede geleceği, nasıl geleceği, ne şekilde yakalayacağı belli değil. Bir saniyenize bile hâkim değilsiniz. Bir saniyesine bile hâkim olamadığınız, hükmedemediğiniz bir hayat için, bir dünya için, bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur. Düz yaşayacağız, düz duracağız, düz yürüyeceğiz. Dik duracağız, doğru gideceğiz. Allah’ın izniyle hayatım boyunca hep böyle gittim. Allah’ın izniyle, olsak da milletle olacağız. Olmasak da, milletle olmayacağız. Yarın ahirette Allah, bize ‘Niye iktidar olmadın’ diye sormayacak. Sorsa da ‘vermediniz’’diyeceğiz

 

* * *

 

Vefa dendi mi, cefa dendi mi, çile dendi mi? Aklıma Muhsin Yazıcıoğlu geliverir… Dik duruşlu, sözünün eri dürüst, yiğit bir Anadolu Alpereniydi.  Hep millete dayalı bir milliyetçiliği savundu, hep ama hep milletinden yana tavır koydu. Milletine, insanlara karşı hep merhametli, babacan, yardımsever ve hoşgörülüydü. Milletin milli ve manevi değerleriyle uğraşanlara, Ülkemize bölmeye çalışanlara karşı, hep dikti, sertti, sözünü hiçbir zaman esirgemezdi.

 

Hâsılı Sevgili Muhsin Yazıcıoğlu ADAM GİBİ ADAMDI, günümüzde nadir bulunan siyasetçilerden bir tanesiydi. Yıllar önce Mamak cezaevinde 7,5 yıl suçsuz yere yatarken, Mamak cezaevinde yazmış olduğu “Üşüyorum “adlı şiiriyle yazdıklarını yıllar sonra kaderi oldu.

 

Ey RABBİM diyorum, Hepimiz şahidiz ki, İnançlıydı, mümindi, dürüsttü, vatan aşığı idi, sözünün eriydi, hep ülkesi, hep milleti için yaşayan, kendi hayatını feda edebilen bir insandı.

 

Ey RABBİM ve yine hepimiz şahidiz ki, zor şartlar altında dahi olsa, milletine karşı, tam layıkıyla, öyle hiç kıvırmadan, hiç dolandırmadan görevini ifa etti.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
Kemal Başal
Erol Serkan Kılıç
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Şubat 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net