29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
  YAZARLARIMIZ
Kırıkkale’de Yeni Türkiye
26 Eylül 2014 Cuma Bu yazı 53389 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde AKP’nin sloganı “Yeni Türkiye” olmuştu. Bu seçim ile Türkiye’ye güneş doğacak, bütün sorunlar hallolacaktı.

 

Bu günlerde artık her yerde Yeni Türkiye konuşulmaya başlandı. Bundan tabiî ki Kırıkkale’de etkilendi. Ülke TV’de yayınlanan  “En sıra dışı” kadrosu Yahşihan Belediyesinin ev sahipliğinde Kırıkkale Kültür Merkezinde “Yeni Türkiye Yolunda” isimli söyleşi programında bir araya geldi.

 

Yeni Türkiye’yi konuştular. AKP ağzı ile ve aslında kimsenin de ne olduğunu bilmediği Yeni Türkiye’yi konuştular.

 

Güya Yeni Türkiye’nin ilk önemli faaliyeti toplumsal sözleşme dediğimiz yeni anayasa olacakmış, kendilerinin dışında kimseyi dinlemeyen bir anayasa süreci ile bunu başaramayacakları aslında çok açıktır.

 

“Yeni Türkiye’de herkes uçağa biniyor” diyor bir konuşmacı. (Ülkenin bütün sorunlarını çözdük. Bir uçağımız kaldı da) bu söz üzerine etrafımda ki sekiz on öğretmen arkadaşa sordum. Kaçınız uçağa bindi diye iki kişi “evet “ dedi. Yeni Türkiye’de biz değil, yine eskiden uçağa binenler  binmeye devam ediyor. Hatta son 12 yıldır binmeye başlayanlar binmeye devam ediyor.

 

Milli    Eğitim’de hala derslik, öğretmen eksikliği gibi problemler devam ederken, Yeni Türkiye’de devlet tablet veriyor. Öğrenciler rahat oyun oynasın diye.

 

Yeni Türkiye’de vefa yok. Birlikte hareket ettiğin insanları düşman ilan edilip hakaretler ediliyor. Düşman ilan ettiğin gruba zarar vermek için eğitimi dinamitleyip dershaneleri kapatıyorsunuz.

 

Kadro temizliği için milli eğitimde müdürler temizliği başlatılıyor.

 

Düşman ilan edilip savaşılan grubun bankası batırılmaya çalışılıyor. Dünyanın neresinde görülür.  Hükümet kendi bankasını batırıyor. Herhalde Avrupa bunları izliyor ve bize de bir yerleri ile gülüyorlardır.

 

Yeni Türkiye’de analar ağlamıyor propagandası yapılıyor Hiç unutmayın ki ülkeler analar ağlayarak kurulur, analar ağlayarak bağımsız yaşanır. Evet analar ağlamıyor ama neyin karşılığında…

 

Yeni Türkiye’de ülkemiz dünyanın en büyük mülteci kampına çevrildi.

 

 Yeni Türkiye askerine güvenilmeyen, yargısı satın alınmaya başlanan bir ülke.

 

Yeni Türkiye’de Kırıkkale ihya olmuş belediyeciliğe doymuş şehir, parkları, bahçeleri, içilen suyu, yolları ile Türkiye’nin en yaşanılır şehri olmuş(!)

 

Yeni Türkiye konsoloslarınızı rehin verdiğiniz, 101 gün sonrada anlaşma yaparak kırk dokuz görevlinizi geri aldığınız bir ülke haline gelmiş.

 

Yeni Türkiye iktidarın kininin tabana da yayıldığı insanların birbirinden nefret ettiği bir ülke galine gelmiş.

 

En önemlisi Yeni Türkiye “Bitaraf olanın bertaraf olduğu bir ülke haline geldi.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Mehmet Gençer  -  27-09-2014 - 09:42
Sevgili kardeşim bir ilavede ben yapayım. Yeni Türkiye, bakanların kollarına 700 bin liralık rüşvet saati taktığı ve bakan ve çocuklarının hırsızlık yaptığı ve hesap sorulamadığı bir yeni Türkiye oldu. Başbakanların meydan mitinglerinde bu güne kadar evlatlarıma helal lokma yedirmedim diyerek itiraflarda bulunduğu, devlet içerisinde ikinci bir milletin yaratıldığı, ülkenin bir bölümünün bölücülere bırakıldığı, hırsızların ve dolandırıcıların itibar gördüğü, hükümete hastır çekilirken ses çıkartılmayan yutan ama hakaret etmediği halde sehit ailelerine hakaret davaları açan, başbakanlarına dokunmayı ibadet sayan ve başbakanların ses çıkartmayarak kabullendiği bir Türkiye oldu.En kötüsüde ses çıkartmayan üzerine ölü toprağı serpilmiş uyuyan bir toplumlu korku devleti olan yeni Türkiye olduk Neyse bu kadar yeter. Yüreğine bileğine sağlık.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Haziran 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net