27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
KINA NE KADAR
09 Ekim 2014 Perşembe Bu yazı 33471 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bayram dönüşü biraz ağır ve biraz da bazılarımız tarafından abes karşılanacak bu kına meselesi ama sorup öğrenmek istiyorum gerçekten kına nın fiyatı ne kadar?

            Bayramlar barıştır, bayramlar hoşgörü günüdür, bayramlar güzelliklerin döküldüğü günlerdir. Bayramlar sevginin, tebessümün, gülücülerin başta çocuklar olmak üzere herkesin yüzüne yapıştığı ve yakıştığı günlerdir.

            Elinde kız ile gezen o kadar devlet ve kişi var ki bu bayramı zehir etmek isteyen, eden ve gelecekte de edecek olan.

            Başımıza bir bölücü terör belası verenler yıllar boyu bayramı bize zehir etti bayramları.

            Ayşe teyzem çok iyi bilir bayram sabahı camiden çıkan eşinin yolunu gözlemek yerine köşe başından çıkacak ambülâns ve askeri aracın evine askerdeki çocuğundan haber getirecek korkusunu.

            Mehmet amcanın ise bayram sabahı camide vaaz dinlerken aklının bölgede görev yapan polis oğluna kaydığını çok iyi biliriz.

            Bize zehir ettiler bayramları. Şimdi bölücü terör yerine adına kurban olasıcalar bir terör örgütü daha icat ettiler. Bu sınırlarımızın şimdilik dışında olan terör örgütünün ülkemiz toraklarına dayandığını hepimiz biliyoruz. Sınır topraklarımızdan da Süleyman Şah türbesine yakın olmaları daha çok düşündürüyor aklıselim olan Türk insanını ve devlet adamlarını.

            Özellikle İslam coğrafyasında ve İslam İnsanlara zarar veren ve dünya terör örgütü niteliği taşıyan bu örgüt Kurban bayramını herkese zehir ettiler. Kendilerini bir yerlere koyup kafa kesen, bomba atan, tankları topları ile önüne gelen herkesi her yeri yok eden bu örgüt bayramı zehir etti.

            Bunları hepimiz yaşayarak görüyoruz. Maalesef bayramda bunlar yüzünden içimiz yandı, üzüldük, sıkıldık ve konuşmaların bayram sohbetlerinin herkesin canını sıkarak konuştuğu konusu oldu.

            Bunun dışında bayram tartışmalarının evet sohbetlerinin değil tartışmalarının en önemli konusu ise maalesef paralel yapı, Gülen’in hareket ve sözleri, karşılığında hükümetin tavrı konuları idi.

            Kimi şimdilik ortaya çıktığı için emniyet ve yargıdaki paralel yapının nasıl tüm organlara kadar girip atılan her adımda amirden çok müdürden çok yapı imamının etkisi olduğu konusundan söz ediyor.

            Kimisi Amerika’da yaşayan hocanın bu olaylarla ilgisinin olmadığından, bu cemaat içine sızan bazı grup ve kişilerin cemaati kullanarak devleti ele geçirme gayretine olduğunu, hocanın da bu yapıdan rahatsız olduğunu ve tasfiye etmeye çalıştığından söz ediyor.

            Kimi hükümetin bu yapıyı çökertmek için gerek siyasi, gerek ekonomik ve gerekse adli yönden yaptıklarından söz ediyor.

            Kısaca her ziyarette kısa hoş beş ve bayramlaşmadan sonra söz buna geliyor. Çok acı. Hem de tarifi imkânsız kadar acı.

            Müslüman’ı Müslüman’la uğraştırıyorlar sonrada karşılarına geçip kıskıs gülüyorlar. Bu kesinlikle ülke üzerinde oynanan oyunun bir parçası. Açılım veya barış süreci biraz yol alıyor derken başımıza çıkarılan bir beladır bu ayrımcılık ve halkı ikiye bölme oyunu. Kimin haklı kimin haksız olduğu ile ilgili fikrimi daha önce yazdım ve ileride yine yazacağım. Bu ayrı konu.

            Ama sadece bu konunun bugünkü kısmı bizi bize düşürüyorlar ve dükkan dükkan kına arıyorlar bu bozguncular. O kadar çok kaşıyor ve birbirimizi yediriyorlar ki kına karaborsaya düşmüş bulunmuyor.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
ankaradan  -  12-10-2014 - 19:07
Allah bu milleti birbirine düşürmeye çalışanlara fırsat vermesin. bir an önce türk ve islam dünyasının titreyip özüne dönmesini niyaz ediyorum.
Bozgunculuk ayeti  -  11-10-2014 - 19:02
Hani bir zamanlar Musa, kavmi için su istemişti, biz de \"asanla taşa vur!\" demiştik, bunun üzerine o taştan on iki pınar fışkırmıştı. Her kısım insan kendi su alacağı yeri bildi. Allah\'ın rızkından yiyin ve için de bozgunculuk ve saldırganlık yaparak yeryüzünü fesada vermeyin.
Sedef Canlı  -  10-10-2014 - 16:36
Peygamber Efendimiz (S.A.V) zamanında da birtakım insanlar, sahâbenin arasını açmak için, onları gruplara ayırmak için, insanların arasına nifak sokmak için, parçalamak için, bölmek için, vahdeti bozmak için, insanları Allah\'ın yolundan ayırmak için özel gayretler göstermişlerdir. Kalplerinde îmân yazılı olmayan bu insanlar, başkalarını da yoldan ayırarak onların kalplerinde yazılı olan îmânı oradan aldırıp, yerine küfür kelimesinin konulması için büyük bir gayretin içine girmişlerdir. Hedefleri; mü\'minlerin arasını açmak, parçalara ayırmak, bölmek, ayrı ayrı gruplar oluşturup, birliği bozmak. Kim Peygamber Efendimiz (S.A.V)\'e karşı savaşmışsa onu gözlemek, gözetlemek, ona yardım etmek, onu dost tutmaktır.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net