17 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
Beton Yollarımızı Önemsiyoruz
YKS'de ABC Klasiği
YKS'de ABC Klasiği
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Aracın Devrini Alıp, Ücretini Vermeyen Dolandırıcılar Yakalandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
Devrilen Otomobildeki 3 Kişi Yaralandı
  YAZARLARIMIZ
Ülkenin ve Siyasetin Sigortası
11 Ekim 2014 Cumartesi Bu yazı 37676 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Dikkatle ve endişe ile takip ediyoruz milletçe AKP’nin açılım politikalarını, otobüs üstünde show yapan it sürülerine çok bozulduk, İmralı canisinin nevruz açıklamaları kızdırdı. Pervasızca talepleri çok yaraladı. Bu gidişata tepki gösterenlere faşist dediler. Ülkenin önünde engel olmayın istikrarı bozmayın dediler. İşte geldiğimiz son nokta;

 

PKK ayaklanma provası yapıyor. İş makineleri, hastane, okul yakıyorlar. Talan, soygun, gasp yapıyorlar. Altı vilayetimizde sokağa çıkmanın yasaklandığı günlere geldik. Utanmaz adamlar bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün heykellerini yakıyor, büstlerini parçalıyorlar.

 

“ Kobani düşerse Ankara düşer.” diye tehditler savunuyorlar. Kendilerinde bu cesareti bulanları değil, onlara bu cesareti verenleri tarihe gömmek gerek aslında.

 

Büyük Ortadoğu Projesinin sadece bir ayağı olan Suriye ve Irak’ı istikrarsızlaştırma, görevi  için palazlandırılan İŞİD’de diğerleri gibi görevini tamamladıktan sonra yok olup gidecek tabiî ki. Tıpkı Suriye’de Esad’a karşı ayaklanan ve bizimde desteklediğimiz Özgür Suriye ordusunun ortadan kaybolduğu gibi.

 

Bu süreçte her zaman olduğu gibi Milliyetçi Hareket Partisi, Türk milletini ve partiye mensubiyet duygusu ile bağlı olan bütün ülkücülere sükunet telkin etmeye devam etmektedir.

 

Hem iç hem de dış siyasette AKP’nin politikalarını benimsemesinin mümkün olmadığı halde, ama söz ülke güvenliği olunca eleştirmesine rağmen teskereye evet demiştir. Teskereyi desteklemek AKP’yi onaylamak demek değildir.

 

Milliyetçi Hareket Partisi, daha öncede   Meclis’e getirilen tezkereye de olumlu oy vererek, bu ülkenin güvenliğini siyasetin dışında tuttuğunu her zaman göstermiştir.

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin tarihinin her döneminde vatansever ve dik duruşunu hiç bozmamıştır. Hele özellikle konu Türk Devleti’nin bekası olunca her zaman sorumlu ve fedakârca davranmasını bilmiştir.


Milliyetçi Hareket Partisi, 2002’de koalisyon ortaklarına rest çekerek Türkiye’yi seçime götürmüş ve geçerliliğini yitirmiş zamanın  hükümetini dağıtmıştı.


Milliyetçi Hareket Partisi, 2007 Cumhurbaşkanı seçim sıkıntısında  Meclis’teki oylamaya katılarak krizi önlemişti.


2011’de Mecliste yemin krizinde oyuna gelmemiş  TBMMnin meşruiyetini tartışmaya açmayı hedefleyen oyunu bozmuştu.

 

MHP teskereye “evet” diyerek AKP’nin gelecekte ülke yönetimi ile ilgili sıkıntıya düştüğünde bahanesi kalmayacak. Üstelik bu teskereyi sadece IŞID için çıkarmaya çalışırken MHP, PKK ve PYD’yi de teskerenin içine katmıştır. İŞID’den boşalacak yerleri başka terör örgütlerinin doldurması engellenecek .

 

Ülke güvenliği ile ilgili her konuda gündelik siyasetten ayrılıp her türlü basiretsizliğine rağmen destek vermeye devam edecektir. Bahanelerin arkasına sığınamayan bir AKP hiç yoksa tarih önünde hesap verecektir.

Bu ülkenin güvenliğinin ve varlığının sigortası olan MHP’nin artık iktidar olarak ülkeye hizmet etmesinin zamanı gelmiştir.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan KILIÇ
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Hidayet DOĞAN
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Sami GÜLER
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  17 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net