28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
Derdiniz Ne
13 Ekim 2014 Pazartesi Bu yazı 24183 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bazı zamanlar vardır, bazı olaylar ve bazı olgular vardır. Konuyu açıklamak veya birkaç kelime dudaklarınızdan dökmek istediğinizde kelimeler boğazınızda düğümlenir, konuya nerden başlayacağınızı veya nasıl bir izahatla derdinizi anlatacağınızı bilemezsiniz.

            Konu vatan olunca, konu millet olunca konu mukaddeslerimiz olunca tamda böyle oluyor.

            İşid terör örgütü konusunda fikrimizi daha önce söyledik. Allah Allah nidaları atarak Allahu Ekber diyen insanların boğazını kesen, nereden geldikleri, nereden türedileri aslında belli olan ama kimsenin çokta ilgilenmediği bir örgüt olduğunu söyledik. İlgilenmediği derken bazıları net olarak başta Avrupa olmak üzere Ortadoğu’da kanlı planlarını hayata dökmek için kurdurulduğunu söylerken bazıları Suriye diyor çıkış noktasına ve susuyor.

            Dediğim gibi fikrimizi daha önce söylemiştik. Kısaca insanların özgürlüklerine ve dünya barışına darbe vuran bir örgüttür. Başında İslam olduğundan içimiz sıkılarak diyoruz terör örgütü diye ama İslam ile en ufak bir alakasının olmaması da yüreğimize su serpiyor.

            Bu terör örgütünün Kobani isimli daha çok Kürt kökenli insanların yaşadığı bölgeye saldırması ile daha çok gündemimize girdi.

            Irak’ta saldırılar düzenlediler, Suriye’de düzenlediler. Türkmenleri öldürdüler, Kürtleri, Arapları, Yezidileri hülasa herkesimden insanı şu bu demeden öldürdüler. Ancak Kobani olunca daha çok sınırımızda ve vatandaşlarımızın akrabalarının çoğu orada olunca daha ç.ok konuya eğildik.

            Tabiî ki büyük ülke olmamız ve tarihi sorumluluğumuz olduğundan ilgileneceğiz, bunda kimsenin şüphesi olamaz. Ancak ülkeyi birbirine katan insanların, her şehirde yakıp yıkan insanların, devletin ve özel mülkiyetin malına zarar verip yağmalayan insanların isteklerini incelediğimizde bizi nasıl bir kaosa sürüklemek istediklerini daha net görüyoruz.

            Bu insanların isteklerini incelediğimizde üç önemli başlık çıkıyor karşımıza.

            Birincisi: Kobaniye Türk askeri girsin. İşid terör örgütünü oradan atsın. Sonra gidip yerleşsin insanlar. Peki tamam. Düne kadar o bölge konu olduğunda Suriye rejimi yönünde tavır alıp, rejimi destekleyerek Türkiye politikasına sırt çevirenler vardı orada. Orayı bağımsız Suriye Kürdistan’ı ilan edip ileride Türkiye Kürtleri ile birleşeceğini söyleyenlere nasıl güveneceksiniz Neden güvence verilmiyor. Türkiye gelirse işgal sayarız demedi mi bölgenin Kürt lideri. İşgal olarak algılanırsa ne olacak.

            İkincisi: Orada çatışan gruplara silah ve mühimmat yardımı özelikle ağır silah yardımız yapılsın. Peki tamam. Peki o silahların yarın bize çevrilmeyeceği garantisi nasıl verilecek.

            Üçüncüsü: Koridor açılsın ve bölücü terör örgütü mensupları o bölgeye Türkiye üzerinden geçiş yapsın. Yok daha neler. Otuz senedir sen bizimle savaş, yak yık şehitlerimiz olsun ve şimdi barış süreci diye içimiz kavrularak hala yaptıklarınıza göz yumalım, birde bize el sallayarak ülkemi geçiş noktası yap. Bunu kim kabul eder. Bunu ne devlet ne millet kabul eder. Düne kadar dağlarda eylem yapıp geçiş yapıyordun ya şimdide geç buna kimse bir şey diyor mu?

            Burada amaçlarının Kobani olmadığı belli. Ülkeyi bataklığa sürüklemek ve bu bataklıkta uğraşırken sırtlanlar gibi sağından solundan koparmaya çalışmak. Başka bir şey değil.

            Tabiî ki hiç kimsenin ölmesini istemeyiz ve büyük ülke sorumluluğunu getirmesini isteriz ülkemizin. Ama karşımızdakinden de emin olmak isteriz öyle değil mi?

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net