21 Ocak 2022 Cuma
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
MHP YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?
MHP YÖNETİMİNDE KİMLER VAR?
Ümit Özdağ, Açılışa Geliyor
Ümit Özdağ, Açılışa Geliyor
Tonga, 5. Kez Başkan
Tonga, 5. Kez Başkan
ABC, Sinop'tan Gururla Döndü
ABC, Sinop'tan Gururla Döndü
  YAZARLARIMIZ
Mehmet Gencer
21 Ekim 2014 Salı Bu yazı 36253 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yüce Türk Milleti tarihinin her döneminde vatanı için canını seve seve vermiş, üstelikte bunu kendisi için şeref saymıştır. “Ölürsek şehit kalırsak gazi” anlayışı ile hareket eden  Türk askeri gözünü kırpmadan canının vatanı için verirken geride kalanları ise şehitleri ile gurur duymasını bilmişlerdir.

 

Binlerce şehit babasından biri olan hemşehrimiz Mehmet Gencer’de sadece şehidi ile gurur duymakla kalmamış, yıllarca sivil toplum kuruluşları aracılığı ile şehit ailelerinin her türlü sorunları ile ilgilenirken, ülke yöneticilerinin yanlış politikalarına karşı direnmiştir.

 

Mehmet Gencer, 1994’de Şırnak’ta şehit düşen Astsubay Serhat’ın, 2008’de Bingöl’de şehit düşen Üsteğmen  Serkan’ın amcası…

 

Vatan İçin Can Verenler Federasyonu’nu kurmuş, uzun yıllar başkanlığını da başarı ile yapmıştır. Aha sonra sağlık sebepleri ile görevini bırakmıştır.

 

Vatan İçin Can Verenler Federasyonu eski Başkanı olan Gençer, mücadelesini her platformda yapmış. DTP'lilere, “Sizler bölücülük yaparak, Kürt kardeşlerimize en büyük zararı veriyorsunuz” diye seslenmiştir.

 

Sık sık çeşitli vesilelerle açılım politikasına tepki göstermiş, hakkında yapılan suç duyurularına , savcılık soruşturmalarına aldırmadan doğru bildiğini yıllarca yapagelmiştir.

 

2010 yılında Anayasa değişikliği sebebi ile yapılan referandumda AKP tarafından “Şehitlerimizin aileleri için özel ayrıcalığa evet” propagandasına tepki göstererek Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuş,  hazırlanan taslakta  şehitlerle ilgili hiçbir düzenleme olmamasına rağmen şehitlerimizin  istismar edildiğini söyleyerek yazıların kaldırılmasını istemişti.

 

Şehit Serhat’ın mektubuna ağlayanlar, siyasi rant kazananlara karşı  2012 yılında 7 yıl boyunca şehit ailelerine randevu vermeyen başbakanı eleştirdi. Oğlunun mektubunu okuyan başbakanı samimiyetsizlikle suçladı.

 

2013 yılında Diyarbakır’da Şivanperver ile kucaklaşan el ele gezen dönemin ve şimdiki başbakana tepki gösteren Mehmet Ağabey’e dava açtılar.

 

Kırıkkale postanesinden Tayip Bey’e kına gönderen Şehit babasına karşı açılan dava nihayet sonuçlandı. “kamu görevlisine hakaretten” bir yıl hapis cezası aldı. Cezası beş yıl süre ile ertelendi.

 

Cezanın verilişi de ertelenişi de aslında Mehmet Ağabey’i susturma düşüncesinden başka bir şey değil.

 

Yargı aracılığı ile susturulan şehit babasının bundan sonra dili, sözü yazısı şehidine sahip çıkan Türk Milleti olacaktır.

 

Açılıma hayır diyen, askere taş atan, mermi yağdıran soysuzlara ve onlara çanak tutanlara karşı yıllarca şehit ailelerinin ve Türk milletinin tercümanı olan Mehmet Ağabey’e geçmiş olsun dileklerimizi sunar. Sağlıklı uzun ömür dilerim.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Mehmet Gençer  -  21-10-2014 - 19:32
Sevgili şevket kardeşim.Vatan ve millet diyen sizler gibi güzide insanların kalplerinde yer edinmek ve sizlere kardeş olabilmek benim için en büyük mutluluktur. Tüm kalbimle teşekkür ederim. Sevgilerimle.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erol Serkan Kılıç
Sami Güler
Dede Bulut
Hidayet Doğan
Sadettin Karalök
Rabia Saylam Taşdemir
Hakan Öztürk
Şevket ÖZSOY
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  21 Ocak 2022 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net