29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
  YAZARLARIMIZ
SANA İHTİYACIMIZ VAR AZİZ ATATÜRK
04 Kasım 2014 Salı Bu yazı 27597 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

‘Naçiz vücudunun toprak oluşunun 76. yılında da Atatürk ismi, sevenlerinin gönlünde yüce bir değer, bir tutku, bir bitmeyen sevgidir. Atatürk ismi, kurtuluşa atılan ilk adım, Milis Kuvvetlerinin önderi, işgalcileri şaşırtan başkomutandır. Atatürk ismi, çılgın Türklerin olağanüstü kahramanlıklarıdır. Atatürk ismi, Yedi Düvelle savaşın Muzaffer Komutanı askeri bir deha ve çelik bir iradedir. Atatürk ismi, mandayı kabullenmeyip, ‘Sevri’ parçalayan, emperyalistleri ‘Geldikleri gibi gönderen’ bir cesaret ve kahramanlık timsalidir.  Atatürk ismi, paylaşılmış bir imparatorluktan, laik, demokratik, sosyal bir hukuk devletinin mimarıdır. Atatürk ismi, ümmeti millet yapan, ‘Egemenliği kayıtsız şartsız millete veren’ bir devrimcidir. Atatürk ismi, aydınlanma, uygarlaşma, kalkınmadır. Atatürk ismi, Çorçilin ifadesiyle ’20. yüzyılın Dünya Lideridir.’ Atatürk ismi, laikliği dinsizlikle eşleştiren şeraitçilerin, din yobazlarının iddialarının aksine din karşıtı bir isim değildir. Atatürk ismi, 1920 TBM Meclisini Cuma duasıyla açan, dini ehliyetsiz din adamlarından kurtarmak için Diyanet İşleri Başkanlığını açan bir isimdir. Atatürk ismi, Cumhuriyet İdaresinin Kurumlarının kurucu iradesidir. Atatürk ismi, hilafetten kalma mecelle ve şeriat yasaları yerine uygar ülkelerin yasalarını yürürlüğe koyan isimdir. Atatürk ismi, yargıyı şeriat yasalarıyla karar veren kadılardan alarak hukuk yasalarını uygulayan hakim ve savcılara veren isimdir.

 

 

Karşıtlarına ve nankörlere rağmen Atatürk ismi tarihi kişiliğiyle ismine layık iftihar ve gurur kaynağımızdır. Atatürk biyografisi böyle iken onun karşıtları nankörlerin ‘Uyruğunu, Dinini, İnsanlığını ve Akıl Sağlığını sorgulamak gerekir.’

 

 

Ey Büyük Atatürk! Emanet bıraktığın Cumhuriyetin kazanımları, kamu düzeni kurumları bozulmakta, teröristler, hırsızlar, yolsuzlar serbest dolaşabilmekte, adaletin terazisi bozuk, vatan haini bölücüler anıtlarına, bayrağa saldırmakta, Milli Bayramlar çelenksiz ve heyecansız kutlanmakta, komşularımız sorunlu, sınırlarımız ve ülkemizin bir bölümü kaos ve güvensiz ortamda. Kahpe kurşunlar Mehmetçiklerimizi, güvenlik güçlerimizi şehit etmekte, analar sürekli ağlamaklı ve endişelidir.

 

 

Ortadoğu coğrafyasında, stratejik ve jeopolitik önemi olan yurdumuz bir bataklığın çıkmazında bölünme tehlikesi sarmalındadır. Tarihte zorda kaldığımızda Hızır gibi yetişmiştin bizlere! Biliyoruz bir daha gelemeyeceksin bu Dünyaya ama yine ihtiyacımız var kurtarıcı kişiliğine. Tekrardan ‘Samsundan çık Anadoluya’ hainlere, bölücülere, düşmanlara anıtlarına Bayrağımıza hakaret edenlere diz çöktürüp ders vermek için senin gibi ‘Vatan millet sevdalısına’ ihtiyacımız var.

 

 

Ebediyete intikal edişinin 76. Yılında kadir şinas vatan evlatların sana minnet ve şükranlarını sunmaktadırlar. Manevi varlığını saygıyla yâd ederken, Ruhun Şad, mekanın CENNET olsun. Ölümsüz Atatürk.

 

 

                                                                                                TAHSİN TEMEL


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Mehmet gençer  -  31-01-2015 - 19:35
sayın yahşihan rümuzlu yorumcu. Sen ya tarih bilmiyorsun yada cumhuriyet düşmanısın. Çünkü, 3 KITAYA HAKİM OLAN OSMANLIYI CUMHURİYETİ KURANLAR YIKMADI. Yıkılmış, tüm dünyaya borçlu, bütün savaşlarda, (Çanakkale hariç) yenilmiş. Matbaa gavur icadıdır diye, Avrupadan Osmanlıya 100 sene sonra getirilmiş. Gavur icadı diye radyoyu dinlemeyin kafir olursunuz diyen cahil din adamları ile basiretsiz, menfaatcı liyakatsız yöneticiler ile osmanlının yönetimi tarafından yıkıldı. Bu cumhuriyeti kuranlar yıkılmış bir osmanlıdan bu bölgenin en büyük devletini kurdular. Bu ülkeyi kuranlar 1935 te japonyaya uçak satıyorlardı. Irak, Suriye,vb. devletler gibi sınırları kalemle çizilmedi. Bu günde ülkede senin gibi dinini yeteri kadar bilmeyen, vatanın ne olduğunu bilmeyen, onlar kürt yaşadıkları yerlerde kürdistan verelim diyen ilerisini göremeyen kendilerini müslüman zanneden insanlar Osmanlıyı yıkmışlardır. Tarihi, dinini iyi öğrenmeni tavsiye ederim. Ayrıca cesaretin varsa rumuzlar arkasına sığınma. Gerçek adını yaz. Yine cesaretin varsa kendine güveniyorsan İslam dinini, güneydoğu sorununu ve cumhuriyeti kuranlarla bu günkü yöneticileri tartışalım. Hodri meydan. Telefonum gazetede mevcuttur. Saygılarımla.
Yahşihanlı  -  30-01-2015 - 16:33
76 senede ne kadar kalkındı bu ülke. Heykellerin önünde saygı duruşu gibi hep durduk bir türlü ilerleyemedik. Ama heykel önlerinde zorla dikildik. Beni zorla dikmenin neresi çağdaşlık. Bir türlü ileri gitmeyip yerinde say, halka hizmet etme. Hizmet etmeyip halkı cahil köylü bırak. Her türlü gerilemeyi halk üzerinde uygula. İleri gidememenin tek sebebi dini göster. Sonra atana şikayet et. Bende Atalarıma şikayet ediyorum. Ey Atalarım üç kıtaya yayılmış devletimi kaybettirip küçücük bir cumhuriyete kaldık. Koca devlet elden gitmiş bize küçücük devlet kalmış onu da kurtardık diye kutlamalar yaptırıyorlar. Kimi kandırıyorlar bilmiyorum. Biz kanmadık. Bizi kandıranlar şimdi ağıt yakıyorlar. Biz yüz senedir kaça bir halk ağlıyoruz üç kıtaya yayılan ülkem nerede diye. Var gücümüzle yeniden siz BÜYÜK ATALARIMA layık olmak için çalışıyorum, çalışıyoruz. Bizi uyutanlar laf dan halkı aşağılamaktan başka bir şey yapmadı. Bizler çalışıyoruz yeniden üç kıta için, üç kuruşluk küçücük devlet için
köseoğlu  -  04-11-2014 - 21:44
1315 doğumlu babamın komutanına ancak bu kadar değer verenlere teşekkür ederim.Bu övgüleri yapan öğretmenime şükranlarımı arzederim.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Haziran 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net