28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
İRTİBAT KOPMADI Kİ
12 Kasım 2014 Çarşamba Bu yazı 27148 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Hani bir söz var kimler geldi kimler geçti diye. Aradan bazılarına göre çok uzun zaman, bazılarına ve özellikle siyaset ile ilgilenenlere göre kısa zaman geçmiş geriye doğru oturup düşündüğümüz zaman.

            Siyaset uzun soluklu bir iştir. Bazen yıllar geçer hiçbir görev verilemez, sade bir nefer olarak parti içinde görev yaparsınız. Bazen ise kısa sürede görevler verilir ve bu görevleri başarma gayretinde olursunuz.

            Bugün bir makam verilmişken yarın o makamı verenler (ki siyasette makamı halk verir) tarafından göreviniz nihayete erer.

            Pek çok siyasetçi vardır ki bitti tükendi dendiğinde küllerinden yeniden doğar ve siyasette yerini alır. Belki bunun ulusal bazda ki en emenli örneği Süleyman Demirel’dir. Tabi olarak pek çoğu da tarihin tozlu sayfalarında yerini alır ve ta ki icraatları vefalılar tarafından anılana kadar unutulur gider.

            Her alanda olduğu gibi siyaset alanında da gerinizde hoş bir seda bırakmışsanız ne mutlu. Aradan yıllar geçse bile ölmemişseniz sitayişle ve terki dünya yapmışsanız minnet ve rahmetle anılırsınız. Aradan yarım asır geçmesine rağmen hala demokrasi mücadelesi verip bu mücadeleyi canı ile ödeyen merhum Adnan Menderes gibi.

            Hafta sonu merkez ilçe başkanı değişti. Avukat Mustafa Babayiğit partiye gerçekten ciddi görevler yaptı. Özellikle genel seçim çalışmalarında ve son yerel seçimde ne denli özverili çalıştığını yakından izleyenlerdenim. Bu bir bayrak yarışıdır ve bu bayrağı biraz daha ileri taşıması için taze bir kana ihtiyaç duyuldu ve o kan Avukat Enver Kılıç oldu.

            Enver kılıç’ı çok yakın tanımıyorum ama bildiğim duyduğum gördüğüm bir şey var. Bu görevi layığı ile yerine getirir. Ekibinde kimler var çok yakından bilmiyorum. Ancak eminim çok güzel bir ekip kurup yoluna devam edecektir.

            Başarılar dilemek ve başarısına dua etmek görevimizdir.

            Benim burada dikkat çekmek istediğim konu, bir sürede olsa siyasette faal olarak özveri ile görev yapanların devir teslim gibi kongre gibi, istişare toplantıları gibi organizasyonlarda unutulmamasıdır. Zira atalarımızın güzel bir sözü vardır. “eskisi olmayanın yenisi olmaz” eskilerin yani bir süre önce faaliyetini yürütüp şimdilerde bayrağı teslim edenlerin geri plana atılması küskünlüğü doğurur.

            “Siyasette küslük olmaz” gibi beylik laflar çokta yerini bulan açıklamalar değildir. Birde bakmışsınız; Bir unutursunuz, iki unutursunuz sonra bakmışsınız ki gerinizde küskünler demeyelim ama kırgınlar ordusu oluşturmuşsunuz.

            Medyayı yakından tanıyan ve takip eden Sayın il Başkanı Mürsel Akçay daha önceki yazılarda eleştirinin kaynağına inip konuyu irdeledi. Eminim bu organizasyonu düzenleyen kardeşime de ikazda bulunacaktır.

            Evet, belki nur yağmayacak eskiye rağbet olmaz denecek ama gönüllü bir harekette de eskisi yenisi unutulmadan bir dava varsa ortada omuz vermesi sağlanacak.

            Belki bu ilçe başkanlığı seçimi yakın zamanda olduğu için sözüm bu parti için oldu. Ama amacım tüm siyasi hareketlere ve tüm partilerin her kademedeki yöneticilerinedir.

            Güzel bir söz var “önemsediğiniz kadar önemseniyorsunuz”  önemseyin ki hep önemsenesiniz.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
A.VURAL  -  16-11-2014 - 10:55
fAZLI BEY SİSTEM MAALESEF ŞÖYLEDİR KRAL ÖLDU YAŞASIN YENİ KRAL MUSTAFA BABAYİĞİT BEY ŞİMDİ CADDEYE ÇIKSIN BİR ALLAHIN KULU ÇAY BİLE SÖYLEMEZ AMA YENİ BAŞGAN ENVER KILIÇ BEY CADDEYE ÇIKSIN BAŞGANIM YEMEĞİMİZİ YE DİYENDEN GEÇİLMEZ SİSTEM BÖYLE İRTİBAT KOPMADI DİYE BİR ŞEY YOK YETKİ VAR İRTİBAT VAR YETKİ YOK İRTİBATDA YOK ŞİMDİ ÖRNEK SİZ MECLİS UYESİYKEN İNSANLARIN DAVRANIŞI İLE ŞİMDİ MECLİS UYESİ DEĞİLSİNİZ İNSANLARIN DAVRANIŞI SİZE KARŞI TAMAMEN FARKLIDIR MAALESEF HEPİMİZ MENFAATCI OLMUŞUZ
Zahit BALİ  -  15-11-2014 - 10:13
Fazlı Bey hala yumuşak sözlerle birşeyler anlatma derdindesiniz. Sizden öncekiler gibi sizinde performansınızdan yararlanıldı ve işiniz bitti. Yenisi gelsin eskisi gitsin eskisi uyandı dendi. Merkez ilçe parti listesine kankiniz girmiş.Erol tekin herkese şirin göründü senin adın oldu sıkıntılı isim diye.Şimdi aldı mükafatını. İyiki girmedin bu listeye..şimdi listeye girenlerin geçmişte neler dediğinin belgeleri ile bazıları etrafta geziyor. Listeye girip parti düşmanı olanları oraya getirenler utansın.
Yunus Pehlivanlı  -  13-11-2014 - 10:59
Fazlı bey yazınıza aynen katılıyorum.Yazdıklarınızda eksiğiniz var fazlanız yok.Hasbel kader bir yerlere bir makama getirilenler -Mahkemenin kadıya mülk- olmadığını ne yazık ki hep o koltuktan düştükten sonra öğreniyorlar.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net