17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
ÇÖZÜM NEREYE KADAR
17 Kasım 2014 Pazartesi Bu yazı 31252 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kimilerine göre ihanet süreci dedik, kimine göre çözüm süreci dedik ve kimine göre de barış ve kardeşlik projesi dedik.

            Hükümet şu bölücü terör örgütü konusu halletmeye ilk adımını attığında bizlerde kendimizce destek olmaya çalıştık.

            Evet; destek olduk ama asla ve asla kendimizden bu kadar taviz vermeyelim, gerekeni yapalım ama gerekeni yaparken ve bir zümreyi mutlu edelim derken bir başkasını mutsuz etmeyelim dedik.

            Ülkenin bir kısmının etnik sorunlarını çözelim ve hele on binlerce cana mal olan, mal olduğu canlar kadar da ardında yıkık dökük bir enkaz bırakan, özürlü insan bırakan, gazi bırakan, yetim bırakan bir gerçeği halledelim derken büyü çoğunluğunda hakkını gasp etmeyin dedik.

            Çözüm sürecine destek olmamızın nedeni; Kimseden korktuğumuzdan, çekindiğimizden, bıktığımızdan, usanmanın verdiği ataletten falan değildir.

            Evvelallah bir ölürsek bin diriliriz. Ülkemizi savunmak için, bir karış toprağımızı namerde teslim etmemek için bir can değil bin can feda olsun. Ne kendimizin canından kaygımız var nede yüce Türk milletinin askerinin, polisinin, öğretmeninin, memurunun hülasa ben Türküm diyen hiç kimsenin can kaygısı olduğunu düşünmüyorum.

            Yani terör bitsin derken mücadeleden usandığımızı da vurgulamak istemiyorum. Konu vatan olunca Millet olunca usanma da olmaz, bıkmada olmaz. Olması düşünülemez de.

            Bizler bu şartlar altında yani canımız malımız varlığımız söz konusu değilken vatan savunmasında diye düşünürken bu sürece destek olalım derken görüyoruz ki asıl çözülmesi gereken sorunun baş aktörleri böyle düşünmüyor.

            Her gün görüyoruz her yerde olaylar çıkarıyorlar.

            Bir gün İstanbul gibi tarihin beşiği, ülkenin ekonomisini düzenleyen şehirde eylemler yapıp, otobüsler yakıyor, bankamatikleri taşlıyor, marketleri yağmalıyor, arabalara zarar veriyorlar.

            Bir başka gün Diyarbakır, Şırnak, Hakkâri sokaklarında ülkenin kurutuşunu borçlu oldukları Atatürk büstlerini tahrip ediyorlar.

            Diğer gün yurt yakıyorlar, okul yakıyorlar, devletin zor şartlar altında açıp işlettiği kütüphaneleri, müzeleri ateşe veriyorlar.

            Şehirlere hendekler kazıp, polisin, güvenlik güçlerinin girişini engelliyorlar. Hele bir yol kontrolü olayı var ki her duyduğumuzda, izlediğimizde, okuduğumuzda birbirimize bakıp “neler oluyor” diye sormadan edemiyoruz. Kimin ülkesinde kime kimlik sorup, kimi neyle suçlayıp, kimi neyle yargılayıp insanları taciz ediyorsunuz anlamak mümkün değil.

            Eğer bir süreç varsa ve yüce milletim bu sürece kan içip kızılcık şerbeti diyerek destek veriyorsa herkes konuyu bir daha düşünmelidir.

            Siyasiler konuşmalarına dikkat etmeli, bu süreci yürütmeye çalışan özellikle bürokratik kesime destek olmalıdır. Kendi yandaşlarına şirin görünmek için ve oy kaygısı ile bir söylem yaparsanız destek veren kesime haksızlık edersiniz.

            Çözüm evet olsun ve bu kan dursun. Ülkem ekonomik olarak olması gereken refahı yakalasın. Ama tüm bunları yaparken kimse de gereğinden fazla taviz verip hainleri cesaretlendirmesin.

            Sabır güzel ama bir yere kadar.

            Selam ve dua ile…

 


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Abidin Emmi  -  19-11-2014 - 20:20
Ne yazık ki Mehmet Gencer beyin yorumu harfi harfine doğru.Ve katılıyorum bende
Mehmet gençer  -  17-11-2014 - 18:25
SAyın güventürk. Zaman gelecek çözüm değil çözülmeymiş diye yazacaksın. Çünkü çözüm diye bir şey yok. Sınırların açılmış sınır diye bir şey kalmamış. Güney doğuda asker kışlasına polis karakola hapis edilmiş. Van Gevaş savcısı, saat 5 ten sonra sokağa çıkamıyoruz. Devlet etkisiz kalıyor diyorsa. Şırnak Beytuşşebab ilçesi savcısını yolda aracı durdurulup kimlik kontrolu yapılıyorsa ve o savcı ağlıyorsa. Hükümet hala açılım ve çözüm diyorsa yazıklar olsun. Peşmerge topraklarımızdan geçerken kurtarıcı gibi zılgıtlarla karşılanıyor ve biji obama diye slogan atılıyorsa yazıklar olsun. Zaman gelecek dizlerinize vuracaksınız ama zaman geçmiş olacak. Bu gün Tv.lerde izledim. İç işleri bakanlığı bütçe görüşmelerinde MHP milletvekili kürdistan diye bir yer yok gösterin diyor. HDP li hasip kaplanda sen istesende istemesende kürdistan var diyor. Devlet içinde devletten söz ediyorlar. Elbette ederler. Hatırlayalım. 2013 kasımında Sn. erdoğan diyarbakırda şivan perver ile kucaklaştığında kürdistan demişti. Ülkeyi yönetenler sen kürtsün bu topraklarda kürdistan derse onlarda burası benim diye bölücülük yaparlar. Neyse. Tekrar ediyorum Açılım ve çözüm diye bir şey yok. Onlar kendi kendilerini idare etmek istiyorlar. Ülkeyi yönetenlerde gıdım, gıdım diyor ve neticesi bölünmeyte doğru gidiyor. İnşallah olmaz demiyeceğim çünkü net gözüküyor. Sevgilerimle.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net