28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
MÜKEMMELİ ARAYAN
27 Kasım 2014 Perşembe Bu yazı 31331 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Mükemmeli arayan insan aslında mükemmeli bulmak yerine bulduğu tek şein mutsuzluk olduğunu görür.

            Kıymeti yanımda tartışılmayacak bir dostumun anlattığından yola çıkmak istiyorum konuya başlarken.

            Bir adamı gül bahçesine sokmuşlar ve o bahçenin en güzel gülünü kopar getir demişler. Tek şart geriye dönmeyecek. Adam başlamış girişten itibaren en güzel gülü beğenmeye. Bu güzel demiş. Ama ileride daha güzelini bulurum. Sonra diğerine geçmiş, sonra bir diğerine, sonra daha güzelini bulma gayretine girmiş. En güzelini bulacağım derken bahçenin sonuna gelmiş. Bakmış gülsüz çıkacak koparmış birini ve çıkmış. Dışarı çıktığında birde elindeki güle bakmış ki belki de bahçenin en güzel olmayanını seçmiş.

            Konuya böyle başlamışken asıl mevzuumuz açılıma geldik.

            Hep söyledik diye başladım bu konuyu her yazdığımda. Açılıma başka deyimle barış ve kardeşlik projesine destek olduğumuzu ama bu desteği de kerhen verdiğimizi belirttik. Yani dedik ki barış olsun, kardeşlik olsun, artık ülkemin önündeki engerek yılanını, kobra yılanını öldürelim dedik. Ama dedik ve ekledik. Bu yılanı yok ederken asla kendimizden gereğinden fazla taviz vererek kendi ayaklarımıza kurşun sıkmayalım dedik.

            Nasıl olacak bu iş demeyin.

            Benim bir komutanım vardı, gördüğü her eksiğe “bunu da ben mi düşüneceğim? Derdi. Bir gün iki gün üç gün… her konuda aynı sözleri defaten duyar olduk. Bir gün evet dedim evet, bunda siz düşüneceksiniz komutanım. Siz değil de ben düşünecek olsaydım komutan ben olurdum. Siz her şeyi düşüneceksiniz ki komutan olmuşunuz.

            Bu işin nasıl olacağını elbette bu işin yetkilileri bilecek. Eğer ben bilmiş olsaydım yetkili ben olurum. Ama elbette fikrimizi söyleyecek, hassasiyetlerimizi dile getireceğiz. Çerçeve belli içini onlar dolduracak.

            Herkesin bir akıl grubu, tartıştığı, fikir teatisinde bulunduğu bir yakın çevresi vardır. Bizimde bu çerçevede kendimizce, dilimizin döndüğünce üzerinde yaşadığımız vatan ve beraber yaşadığımız sorunları dile getirdiğimiz ortada fikirlerin beyin fırtınasına döndüğü arkadaşlarımız var.

            Bu tartışmalardan birinde ortaya atılan barış için İmralı’daki terörist başı serbest bırakılsa tavrımız ne olur sorusuna her kafa farklı yorum yaptı.

            Tabii olarak bir neticeye varılmadı. Kimi barış için olursa bağrımıza taş basarız derken kimi böyle bir şeyin yüce Türk milletini rencide edeceğini, üzeceğini dile getirdi.

            Hani iki ucu pislik olan değnek meselesi var ya ona benzetildi bu konu. Kimi siyasi açıdan baktığında hükümetin sonunun olacağını ve toplumsal olaylara neden olacağını söylerken kimide evlatları şehit olan, gazi olan ana babaların içleri kanayarak evet diyeceğini anlattı.

            Terör örgütünü bir taraf olarak görmemem rağmen iki taraf içinde mükemmel bir netice ararken acaba elimizdekini de kaybeder miyiz diye düşünmeden kendimizi alamıyoruz. Mükemmel olsun ve bir daha bu terör belası ile uğraşmayalım bu iş neticelensin derken acaba elimizdekini de kaybeder miyiz?

            Biran için böyle bir şey gündeme gelse tavrınız ne olur? Tavrımız ne olur bilmiyorum, bilemiyorum.

            Selam ve dua ile…

           


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
otsukarcı  -  27-11-2014 - 19:31
Sn. Güventürk elinizdekini zaten kayıp etmiş durumdasınız. Güney doğuda ne yazık ki, devlet bir çok konuda eğemenliğini PKK ya teslim etmiş durumdadır. Lütfen araştırın, Genel kurmay TSK elemanlarının dışarı çıkmalarını yasakladımı. Şu saatten sonra, devlet o bölgede ya özerk bir yapı veya federal yapıya geçerek PKK nın isteklerini verecek veya, Oluk gibi kan akacaktır. Her iki duruma da hazır olun. BAyrak kaldıran, kendi kendimi yöneteceğim TC istemiyorum diyerek kan döken şehirlerde örgütlenmesini tamamlayan iç isyana hazır bir topluma ya istediklerini verirsiniz veya dersimde, ve bütün isyanlarda izlenen yolu izlersiniz. Saygılarımla.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net