17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
BAŞA ŞEYE BENZEMİYOR
04 Aralık 2014 Perşembe Bu yazı 33418 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bazen öyle şeyler oluyor ki burada yaşadıklarımızı ve duygularımızı yazıyoruz. Belki bazılarına göre çok şahsi oluyor bu yazılar. Ama bilinmesini isterim ki her yazının içinde bir ibretlik konu oluyor.

            Bir süre önce paylaşmıştım bir yakınım rahatsızlandığından özel hastaneye gittiğimi ve ameliyatı orada güzel şartlarda yapılsın diye bunu tercih ettiğimi. Ancak şimdi ne kadar pişman olduğumu ve gelişmeleri de sizlerle paylaşmak istedim.

            Yakınım dediğim hastam kızımdı. Kendisinin daha dört aylık bebeği var. Ziyaret için burada yanımızdaydı. Rahatsızlanınca ne bilelim özel hastane özel doktor daha iyi olur dedik. Bilemedik. Ameliyattan sonra ağrılar kesilmedi.

            Safra kesesi ameliyatından sonra tüm ağrıların geçmesi gerekiyordu. Özel dediğimiz doktor bizlere ameliyat sonrası şu oldu bu olacak, şunu yiyeceksiniz, bunu içmeyin, şöyle gelişmeler olabilir gibi bilgilendirme yapması gerekirken maalesef böyle olmadı. Dili ile dişi arasında taşın birini göremediğini söyledi. Bu ne demekti nereden bilecektik sonra başımıza iş açacağını. Söylesene bulamadım, Ankara’ya gidin İstanbul’a gidin baktırın diye. Ne bilelim taş bulunamayınca ne yapacağımızı.

            Ameliyattan sonra on gün geçti. Ağrı devam ettikçe hastaneye gittik serum verdiler. Perşembe gece nefes alamadı. Ambülânsla kaldırdık hastaneye. Yine serum verildi döndük. Cuma akşam ağrımız arttı. İhtisasa götürdük. Cerrah kontrol etti, taş olabileceğini söyledi. Tıp fakültesine sevk etti. Orada gece bir ikiye kadar serum verildi. Bir operasyon daha olması gerekiyormuş ve doktor on gün önce ayrılmış. Acil Ankara ihtisasa sevk edildik ve kendi imkânlarımızla gece gittik.

            Cuma, cumartesi, Pazar oranın acilinde kızım bir çekti biz bin çektik. Beslenmeyi kestiler, çocuğun takati kalmadı, bebeği var, onu göremiyor. Pazar gece günü durumu Milletvekiline mesaj yazarak bildirdim. Ne işlem olacak bilmiyoruz. Acilde yatıyor. Yer yok. Kalabalık. Bir yandan Sağlık Bakanlığında başkan olan ağabeyim koşturuyor, başhekimler, genel sekreterler…Ama servisler dolu.

            Pazartesi sabah önce Sayın Vekil Ramazan Can’ın danışmanı Sevim abla aradı, sonrasında Vekil bey bizzat aradı, yer bulmak imkânı yok. Ama ilginin olması, tedavinin olması, biran önce yapılması için parçalandılar. Vekil gelmek istedi kabul etmedim telefonla her aşamasını takip ettiler. Sevim abla annelik içgüdüsü ile on dakikada bir önce doktora sonra bana telefon etti. Operasyondan çıkınca ben bilgi vermeden vekil bey ve Sevim abla arayıp neticeyi öğrendiler bana söylediler.

            Hep derler ya bilmem hangi bölgenin vekili olsa takip eder ilgilenir bizim vekiller öyle değil diye. Yok, öyle olmadığını bizim vekillerinde nasıl koşturduğunu gördüm. Daha öncede rol Tekin ağabeyin başına gelen üzücü olayda nasıl koşturduğunu biliyordum. Ben burada nasıl teşekkür edeceğimi kelimelere sığdıramıyorum. Eminim ben az söyledim siz ve onlar ne demek istediğimi anladınız.

            Şükürler olsun kızım çıktı hastaneden. Evlat işte evlat. O bir çekerken sen bin çekiyorsun.     Yazar mutluluğu bir çocuğun masumiyetinde görmüş ve şöyle demiş evlat sevgisi üzerine yazdıklarında.

            Şu anda evinde her gün değişen, her gün biraz daha büyüyen küçücük bir bebeği, ufacık bir çocuğu olup da hala mutluluğu arayan ya da mutluluğun ne olduğunu bilmediğini söyleyen varsa şaşırırım.

            Gerçek mutluluk ne ulaşılması beklenen hayallerde, ne para pulda, ne de tek tek tırmanılan başarı basamaklarında oysa. Gerçek mutluluk ufacık gözlerden fışkıran o sevgi dolu bakışın masumiyetinde. O gözler öyle gözler ki bıraksalar sonsuza dek o gözlere bakabilirim. Bir sevgilinin gözlerine bakmak gibi değil sadece ya da sevgiliye duyulan aşkın heyecanı gibi değil… O gözlerde kaybolmayı dilemek ruhunu temizlemek gibi, tüm günahlarından arınmak gibi, o masumiyetin içine hapsolup mecburen masum olmak gibi… Bu masumiyete hapsolmak dünyanın en güzel tutukluluğu gibi.

            İşte içinde taşan, coşan, çağlayan derin bir aşkla bakarken onun gözlerine daha bir korkuyor insan kaybetmekten ve kaybolmaktan. O zaman yeniden düşüyor aklına evladıyla ya da evladından ayrılmayla sınanan ebeveyninin yaşadığı duygular.

            O ateş insanın içini öyle bir yakıyor ki, o gözlere bakarken hâkim olamıyor gözyaşlarına.

            Duyup ilgilenen, benimle beraber gecenin gündüzün saatlerinde bana destek olan tüm dostlarıma şükranlarım sonsuzdur. Allah kimseyi bu sıkıntıya sokmasın. Duam tüm sağlık sorunu çekenlere… Rabbim yardım etsin.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
ALİ ARMAN  -  01-01-2015 - 22:30
ABİCİĞİM ÖNCELİKLE geçmiş olsun. Çook şanslısınız ki 200 bin nufüslu kırakkalenin vekilleri size yardım etmiş. Yoksa ne yapardınız bilmem SEvim hanım anne şeffkati ile sarmış sarmalamış yoksa ne yapardınız bilmem. Kırıkkalede yüksek ihtiasas varmış eskiden devlet vardı yine ankaraya sevk yapılırdı şimdi yine SEVK bu siyaset olmasa ne yapardık .İlgi olamasa arama olmasa ne yapardık. En temel ihsan ihtiyacı SAĞLIK ama bu hizmeti almak için bile MİLLET VEKİLİ araya sokuşturuyorsak ayıp bu İŞTE.
kubilay71  -  25-12-2014 - 11:06
kibir nereye kadar.iktidarın adamı olunca kapılar açılır.şu anda hastası olanlar yatak bulamıyorlar.yatak nöbeti tutuyorlar. böyük böyük hastane yapmışlar ama yatak yok.neye yarar.eski O.DURMUŞUN HASTANESİNİ kaldırıp iyi mi yapıldı.
orhan deniz  -  11-12-2014 - 17:27
sayın abim öncelikle geçmiş olsun ...sıradan bir vatandaşa nerde ilgili gösterilecek milletvekillerimiz dursun danışmanları dönüp bakmaz adamın yüzüne ünlü sanatçı ibrahim tatlıses vurulduğunda başbakanından tutunda tüm herkes ilgilendi ya mazlum garip insanlarımıza aynısı olsa yaparlarmıydı.....ah güzelim söyletmeyin insanı ...
Selim pakdemi  -  07-12-2014 - 19:55
Geçmiş olsun ama fazla övgü var. Birdaha işiniz düşse aynı saygı ve yardımı görmeniz çok zor. Keşke sizin gibi hakedene hep yardım yapsalar ama nerdeeeeee.....
Huriye P.  -  06-12-2014 - 09:19
Geçmiş olsun Allah şifa versin.Demek hala vefalı olan varmıymıış size.Şaşırdım.Eski eskide kalır yenisi baş üstüne anlayışından vazgeçen politikacı varmıymış.
SAİM KAYA  -  05-12-2014 - 22:00
GEÇMİŞ OLSUN KIYMETLİ BAŞKAN. SENİN GİBİ ADAMA YARDIM ETMEYECEKLERDE KİME YARDIM EDECEKLER. SEN BİLEN İÇİN BİR NİMETSİN- SENİN DOSTLUĞUN BİLENE NİMETTİR. BİLEMEYEN KENDİ BİLİR. ALÇAKGÖNÜLLÜ MÜTEVAZİ EFENDİ SAYGILI BİR KİŞİYE YARDIM ETMEYEN UTANSIN.
Fazlı  -  05-12-2014 - 09:49
Sevgili Ali Abim(Muhtemelen benle yaşıt veya benden büyüksünüz) Size haksızsınız hayır öyle değil herkes aynıdır demek istedim. Keşke diyebilseydim.Ama haklısınız.Yalnız bu bana öyle geldiki öyle hissettim ki herkese yapılırdı. O şekilde samimi davrandılar gerek Sayın Vekil gerekse Danışman abla.Ben diliyorum ki herkes aynı muamaleyi görür.İNŞALLAH. Geçmiş olsun dileklerinizi aldım Allah razı olsun.Allah kimseye evlat acısı göstermesin. Ali Ağabey açılım, şehitlik, kucaklaşma ile ilgili fikrimi hep yazdım. Size zahmet olmazsa bu yazının alt bölümünde eski yazılarım çıkıyor bi okuyun.Fikrim daha ne ortaya çıkar .Selam sevgiler...
Şehit babası Ali  -  04-12-2014 - 19:00
Sn. Güventürk öncelikle geçmiş olsun. Evladınız hayatta çok şükür ALLAH cc. acısını göstermesin. Lütfen yanlış anlamayın siz AKP nin belirli yerlerinde görev yapmış bir insan olmasaydınız milletvekili ve danışmanı size gösterdikleri ilgiyi normal bir vatandaşa göstermezlerdi. Bir baba için Evlat her sey demektir. Siz bir hastalıkta bu kadar acı çekmişsiniz tekrar geçmiş olsun. Lütfen kendinizi bir kerede kucağınızda verdiğiniz şehitlerin babalarının yerine koyun. Evladınız terör örgütü tarafından kurşun sıkarak şehit edilirse ve onlarla kucaklaşan ve pazarlık yapanları hoş karşılarmısınız. Şehit aileleri AKP ye karşı çıkıyorsa, evlatlarına kurşun sıkan, ayrı bir devlet olmak isteyen PKK ya iktidarları için ve oy için boyun bükerek pazarlık yapmalarına karşı çıkmaktadırlar. Siz sıradan bir insan olsaydınız aynı ilgiyi göremezdiniz.Tekrar geçmiş olsun. ALLAH cc. size evlat acısı göstermesin.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net