28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
KİME TARAF OLACAĞIZ
17 Aralık 2014 Çarşamba Bu yazı 26717 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Her şeyden önce birine veya bir duruma taraf olacaksak biz vatana, millete, bayrağa, dinimize, ırkımıza taraf oluruz. Ondan başkasına taraf olmak en basit tabirle bizlere hainlik gelir.

            Pazar sabahı ekranları açtığımızda bir operasyon başladığını kimine göre beklenen kimine göre sürpriz sayılacak bir adli olgunun startının verildiğini gördük.

            Bazıları yargıya yapılan müdahale olarak algılarken bu operasyonu, bazıları paralel yapıya yönelik bertaraf etmek için olması gereken fiili bir hareket olduğunu anlatıyor.

            Operasyonu canlı izledik. Burada gazetenin genel yayın müdürünü almak için polislerin gittiğini ancak içeri alınmadığını gördük. Gazetenin korumalarının polislere nasıl karşı çıktığını gördük. Kimliği kontrol etmek için istemesini, polisin kimliği vermeden kontrol etmelerini istediklerini izledik. Burada amaç polisin kimliğini görmek değil onları yıldırmak olduğunu herkes anladı. Kimliğini polis neden versin. Oraya herhalde yüzlerce insanın içinde polis olmayan birinin polis kılığında gelip tutuklama yapması düşünülemez. Tamamen korumaların dediğim gibi yıpratma ve zorluk çıkarmasıdır bu başka şey değil.

            Polisler bu arbededen sonra genel yayın müdürünün avukatına kararı tebliğ ettiler. Gelsin kendisi teslim olsun dediler. Ancak beklenen olmadı. Genel yayın müdürü “gelin alın” diye polislere basın toplantısı ile basın aracılığı ile çağrıda bulundu.

            Bir süre sonra polisler tekrar gittiler ve aşağı inmesini istediler. Yine inilmedi ve odalarına çıkılarak teslim alınması yönünde hareket yapıldı. Nihayetinde polisler dördüncü kata çıkarak tutuklama kararını tebliğ ettiler ve kendilerine “hoş geldiniz” diyen genel yayım müdürü, çalışanlar, bazı milletvekilleri ve bir grubun eşliğinde arabaya bindirildi. Bu gereksiz direnmenin nedeni galiba kolay teslim olmayın teslim alırken zorluk çeksinler türü açıklama yapan bazı önderlerinin etkisiydi.

            Televizyonun genel müdürü öyle yapmadı. Çıktı açıklama yaptı ve gidip kendi aracı ve yakınları eşliğinde teslim oldu. Bence doğru hareket buydu bu aşamada.

            Bu olayın sonuçlarını hep beraber göreceğiz. Kimin haklı kimin haksız yere işleme tabi tutulduğunu bu millet görecek ve tarih yazacak.        

            Ergenekon olayında her gün birilerinin tutuklanmasında bizler Kırıkkale’den sesimizi yükselttik. Bildiğimiz gördüğümüz kadarıyla ortaya döktük düşüncemizi. Dedik ki kim suçluysa cezasını çekmeli. Kimin bir suçu varsa devletin milletin önünde hesabını versin bu kanunsuzluğunun. Ama suçları yoksa da bu insanları rencide etmeyin. Nihayetinde bunların bir evi barkı, çoluk çocuğu etrafı ailesi var dedik.

            Burada da aynı şeylerin altını kırmızı kalın kalemle çizerek söylüyoruz.

            Eğer devlete millete karşı bir yapı içinde kanunsuzluğa karışan varsa en ağır şekilde ceza verilmeli. Kim olursa olsun kanunun karşısında asla ve asla ayrımcılık yapılmamalı. Bu bir derneğin yöneticisi olduğu gibi, bir siyasetçide olabilir, bir dini veya etnik grubun çeşitli seviyelerdeki yöneticisi de olabilir. Kanun herkese eşit uygulanmalı. Yurt içi yurt dışı demeden bulup kanunun karşısına dikmeliler suçluları.

            Ama suçsuzlarsa onu da ayırt etmeliler. Bunun en güzel yanı çok araştırarak ve ciddi deliler bularak olur. Ve tabi ki yargılamanın çok çabuk olması ile olur. Uzatmadan sulandırmadan neticeye gidilmesi ile olur. Hızlı ve doğru adımlar ve yargılamalar ile olan adli süreçten kimse gocunmaz ve gocunmamalıdır.

            Birde basının mutlaka tarafsız olması gerekir. Algı operasyonları ile suçluyu mazlum göstermenin veya mazlumu hain göstermenin anlamı yok. Milletimizi ikilemde bırakmasın kimse. Taraf olmaya zorlamasın.

            Dediğim gibi biz taraf olacaksak, vatana, millete, dine imana, bayrağa taraf oluruz. Aksi bizi bozar.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Saf vatandaş  -  18-12-2014 - 18:22
Sn.Güventürk. Yazında, eğer devlete ve millete karşı bir yapı içerisinde kanunsuzluğa karışan varsa en ağır bir şekilde ceza verilmeli demişsin. Doğru ama, kasaları gördük, ayakkabı kutularını gördük, para sayma makinalarını gördük, tapeler ortalıkta geziyor. \',5 senedir dosya elinde olan svcıların elinden dosyaların alınarak görevden alınmalarını ve haklarında dava açılmalarını gördük. Hakimlerin savcıların bakanlar hakkında suçlama yapmaları sonucunda görevlerden alınmalarını ve haklarında davalar açılmasını gördük. Hangi yargı, hangi adalet kime inanacağız. Eğer doğru ve dürüstlerse neden yargılanmaktan kaçtılar. Neden kendileri hakkında dosya hazırlayan hakimleri savcılara giderek ifade vermedilerde o savcı ve hakimleri vatan hainleri ilan ettiler. Şimdi yukarıdaki cümlenize dönelim. Bu hırsızları kim yargılayacak ve kim ceza verebilecek. El insaf.............
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net