20 Mart 2019 Çarşamba
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Reflektör Tak Görünür Ol
Reflektör Tak Görünür Ol
Köy Köy Geziyoruz
Köy Köy Geziyoruz
Öztürk bizlerin sesi olmuştur
Öztürk bizlerin sesi olmuştur
Saygılı’ya destek istediler
Saygılı’ya destek istediler
  YAZARLARIMIZ
VİCDANSIZLIĞIN KATMERLİSİ
23 Aralık 2014 Salı Bu yazı 12941 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Herhangi bir nedenle sağlığımızı kaybettiğimiz zamanlar aynı zamanda en zayıf suiistimal edilmeye en açık olduğumuz zamanlardır. Bu ister kendimiz olalım isterse ana baba evlat eş ya da arkadaş gibi sevdiğimiz bir yakınımız olsun. Sevdiklerimizin sağlığına kavuşabilmeleri için canla başla uğraşırken hem hasta ve yakınları hem de sağlık sektörünün dürüst iyi niyetli çalışanları başkalarının acılarından beslenen açgözlü canilerin hedefi olabiliyoruz. Son günlerdeki sahte ilaç depolarına yapılan operasyon haberleri bunun en bariz örneklerinden biri... Şöyle düşünün çok sevdiğiniz bir yakınınızın önemli bir rahatsızlığı var. Farz edelim tuttuğunu koparan bir insansınız, bütün işleriniz yolunda gidiyor. Hiçbir aksilikle karşılaşmıyorsunuz. Ekonomik gücünüzde yerinde. Etkin bir araştırma yapıp hastanızı gecikmeden tavsiye üzerine alanındaki en iyi uzmanlardan birine götürüyorsunuz. Tahlil tetkik. Konulan teşhis doğru, uygulanan tedavi doğru. Ama bir türlü beklenen iyileşme olmuyor. Çünkü ilaç sahte! İçeriğinde ne olduğunu kimsenin bilmediği bir nesne.                   

Hastanızın eriyip giden ahir ömrüne mi yanarsınız? Harcadığınız emeğe mi? Çoluk çocuğunuzun nafakasından harcadığınız paraya mı? Hastasına doğru teşhis koyup doğru tedavi uyguladığı halde başarısız olduğunu zanneden doktorun özgüvenini kaybettiğine mi? Aynı doktorun tedavi etmesi muhtemel başka hastaların; bu kötü olayların tesirinde kalarak tedaviden mahrum kaldığına mı? O doktorları yetiştiren diploma veren okulların hocaların yetersizlikle itham edildiğine mi? Dahası kendilerinin de öyle hissetmelerine yol açtığına mı? Yoksa ödediğiniz vergilerle oluşturulan devlet bütçesinin hortumlandığına mı?                    

Bu en iyi senaryo işin en uç noktası. Bir de çoğunluğu tenzih ediyorum sağlık sektörünün içinden her kademede bu canilerle birlikte hareket edip işlenen bu cinayetlere eşlik edenler var. Ölüm hayatın en acı gerçeği ALLAH’ın emri. Kimseden ölümsüzlüğün reçetesini bulması gibi bir beklentimizde yok. Ama sağlık sektörünün, idealist, kendilerini mesleklerine adamış insanları kendilerine güven tazeleyen bir kalite standardını da oluşturmalılar bence. Kalite standardı derken binalardan bahsetmiyorum. Binaların konforu sağlamlığı o binaları yapan inşaat şirketlerinin kalite standardını gösteriyor. Hastaları için kaliteli malzeme uzman personel bulunduran, hastalarının kullandığı ilacın kaynağını takip eden insan hayatının kutsallığına inanmış, üç kuruşluk menfaatlere tenezzül etmeden yaptığı işle mutlu olan, gurur duyan şifacıların olduğu bir kalite standardı.                              Birde bu işin tuhaf yanı insanlar sağlıklarına kavuşabilmek için zaten varlarını yoklarını ortaya koyuyorlar. Para her şey demek değil. Hele sağlıklı huzur içerisinde alabildiğiniz bir nefese paha biçilemez. Bu kanaatsizlik bu kadar aç gözlülük bu hırs niye?                                                                                Farz edelim yüz yaşına kadar yaşadınız! Bir insanın ömrü boyunca belli bir yiyebilme, giyinebilme kapasitesi var. Sonrası bir top kefen bir avuç toprak onu da ALLAH nasip ederse.

“Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi. Olmaya devlet cihan da bir nefes sıhhat gibi.” Cihan padişahı Sultan Süleyman Han.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
bahattin akyön
Seyfettin Çetiner
Kırlangıçoğlu Oktay
İsmail Tekpınar
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  20 Mart 2019 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net