11 Temmuz 2020 Cumartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Ermeniler Osmanlı’ya ihanet etmiştir!
Ermeniler Osmanlı’ya ihanet etmiştir!
KÜ İle KOSGEB Arasında İş Birliği
KÜ İle KOSGEB Arasında İş Birliği
Bahşılı’da arpa buğday hasadı başladı
Bahşılı’da arpa buğday hasadı başladı
Varlı Sektörün Sorunlarını Bakan Kurum’a Anlattı
Varlı Sektörün Sorunlarını Bakan Kurum’a Anlattı
  YAZARLARIMIZ
AKILLIYSAN AKLAN
09 Ocak 2015 Cuma Bu yazı 20837 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Gündemle ilgili yazı yazmak bazen zamanı kaçırmamıza neden oluyor. Evet konu gündem ama nihayetinde ülkemizde gündem her dakika kolayca değiştiği için takip bir o kadar zorlaşıyor.

            Burada detayları ile anlatmanın gereksiz olduğunu düşündüğüm dört bakan olayına değinmek istiyorum. Çocuklarının yaptığı yolsuzluklar iddiası ile gündeme gelen bu bakanların yapmış olduklarını mecliste kurulan komisyon akladı. Kimine göre bir darbe engellendi, kimine göre yapmış oldukları yanlarına kar kaldı.

            Rabbim kimseyi önünü alamayacağı şeylerle imtihan etmesin. Bu yakınları olur, eşi dostu olur, çoluk çocuğu olur, parası pulu olur veya her şeyden önce gelen sağlığı ile olur.

            Yaradan doğru insanlarla karşılaştırsın. Hani bir film vardı izleme fırsatınız olmuştur. Herkesin bir fiyatının olduğunu anlatan ve bizim asla kabul etmeyeceğimiz ahlaksızlıklarla dolu bir film.

            Birini elde etmek için para teklif ediliyor. On, yüz, bin, milyon, milyar. Nihayetinde bir yerde kalıyor. Yani bir rakama kadar çıkılınca istemeyerekte olsa kabul ediliyor.

            Tabiî ki bazı şeylerin fiyatı olmaz dediğinizi duyar gibiyim. Elbette öyle. Din, bayrak, vatan, namus denilince bunun fiyatı olur mu? Tabiî ki olmaz. İnsanım diyen ortada adamım diye gezen için bunu fiyatı olmaz. Nefis işte işin içine nefis girince oluyor maalesef safsatası burada geçerli değil.

            Oğulları ile bir imtihan geçiren bu dört bakanın durumları gerçekten zor. Yatılar yapmadılar polemiğine girmek istemem. Nihayetinde kısa günde kırk kere günah aldığız bir dünyada bunlarında gıybetini yaparak asla günahlarını alma istemem.

            Paralel yapının sessiz bir darbe girişimi mi bu olay onu da net bilmemiz mümkün değil. Onları da kendi günahları içinde boğulmaya bırakıp asla onların günahlarına da ortak olmam.

            Eğer devlet içinde bir yapılanma varsa ve devleti ele geçirme planı varsa bu öyle bir cezasını görmeli ki ne bugün ne yarın nede yarından ertesi gün belini doğrultamamalıdır. Bu yapılanmayı bölücü terör örgütü de yapsa bu böyledir, hacı koca kisvesi altında bir başka grup, cemaat, tarikat her neyse o yapmışsa da durum böyledir. Bu yapılanmanın bir sonucuysa bu yargılama bu bayağı bir vahim durumdur. Demek ki nasıl bir yapılanma olmuşsa devleti yönetenleri bir günde alaşağı edecek kadar yuvalanmış demektir. Bu çok tehlikelidir ve yargının en dibine kadar bu yapılanmayı çökertmek için gitmesi gerekir, gitmelidir.

            Yok bu insanlar yapmışsa bu haltı buda çok tehlikelidir. Devleti yönetsinler bu insanlar doğru insanlar, dürüst insanlar, Allah’ını dinini bilen insanlar diye seçtiğimiz ve yetki verdiğimiz insanlar böyle bir şey yapmışlarsa yani tuzda kokmuşsa biz kime inanacağız.

            Şimdi tamda burada yani iki tespiti de yaptıktan sonra bu işi en güzel aydınlatma şeklinin yargılanmak olduğunu söyleyebiliriz. Efendim yüce divana güvenilmiyor, o insanlar da paralel yapıdan denebilir. Doğru da olabilir. Ama unutmamak gerekiyor ki bu onyedi kişiden onunun ataması iktidar partisi zamanında oldu. Yani tuz kokmuş dedik ama tuzunda tuzunun kokması yani damarının içine kadar bu yapının girmiş olması çok çok daha vahimdir. Bu yapıyı ne yapıp yapıp devlete millete bayrağa dine sadakatli hale getirmek gerekiyor. Efendim seçilirken emeklilik yaşlarına kadar görev yapmak üzere seçildiler denilecektir. Bir gecede kanun, yasa, anayasa neyse hepsi değişir emin olun. Yeter ki milletten bir şey saklamayın ve millete güvenin. Millet çıkardığını indirir, anayasayı da değiştirir.

            Dört bakan kendini aklamak ve temize çıkmak ve de çoluk çocuğunun torunlarının adlarını temize çıkarmak için mutlaka yarıya gitmesi gerekiyor. Aksi durum ömürlerince ve sonrasında zürriyetlerince zan altında kalmalarına yol açar.

            Daha her şey bitmedi. Genel kurulda oylanacak ve bu olur olamaz değil.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Nusret Kılıç
Şuayip Bütün
Kırlangıçoğlu Oktay
Erol Serkan Kılıç
Fazlı GÜVENTÜRK
İdris Aykul
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  08 Temmuz 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net