01 Haziran 2020 Pazartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Hafriyat alanında çıkan yangın söndürüldü
Hafriyat alanında çıkan yangın söndürüldü
Karakeçili'de tır ile otomobil çarpıştı 1 yaralı
Karakeçili'de tır ile otomobil çarpıştı 1 yaralı
Şehitlerimizin Ruhları Şad Olsun
Şehitlerimizin Ruhları Şad Olsun
Kısıtlama Bitti, Trafik Yoğunlaştı
Kısıtlama Bitti, Trafik Yoğunlaştı
  YAZARLARIMIZ
İki Komşuda Gelen Güzel Haberler
30 Ocak 2015 Cuma Bu yazı 19387 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Yunanistan da birleşik halk güçlerinin başarısı ,zaferi ülkemizdeki sol,  sosyalist, sosyal demokrat kamuoyu ile demokratik kitle örgütlerini, sendikaları, ilerici çağdaş kamuoyunu sevindirmiştir. Yunanistan örneğindeki demokrasi güçlerinin başarısı AB ve IMF nin uyguladığı emperyalist sömürü politikalarına karşı bir ders niteliğindedir.  Örgütlü,   ilkeli ve birlikte davranan güçlerin kazanacağını halkların sürekli sömürülemeyeceğini, borç yükü altına sokulamayacağını göstermiştir. Sosyalist hükümetin başarılı olmasını diliyorum.  

   Diğer sınır komşumuz Suriye’de dört buçuk aydır Işid ve El-Nusra çetelerinin işgali altında olan harabeye dönmüş insansız kent görünümündeki Kobane şehrinin bu şer odaklarından temizlenmiş olması, Mezopotamya halklarının birlikte verdikleri onurlu ve kararlı mücadelenin sonucu zafere ulaşmıştır. Saldırgan ülkelerce kuşatılmış olan Suriye halkları yaşadıkları toprakları, yurtlarını  kadın, erkek birlikte aylarca savunarak özgür, bağımsız ve barış içerisinde insanca yaşamı hak etmişlerdir kutluyorum.

   Ülkemizde haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerin demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğü, laiklik, örgütlenme ve ifade özgürlüğü, eşit yurttaşlık haklarının, evrensel temel hakların kullanılması, geliştirilmesi ve büyütülmesi için seçimlerin demokrasi mücadelesinde önemli bir dönüm noktası olduğunu bu sürecin iyi değerlendirilerek ülkemizdeki hak ihlalleri, olumsuzluklar yurttaşlarımıza iyi anlatılmalı. Savaşlar içerisinde barışa hasret bir ortamda yaşıyoruz. Baskılar ve yalanlar altında dürüst olmaya çaba harcayan bir toplum kendisini yetiştirmeye çalışıyor. Yolsuzluklar ve hırsızlıklar içerisinde onurlu ve temiz toplum için yaşıyoruz. İşçiler, emekçiler, emekliler, gençler, işsizler

   Olarak bir avuç mutlu azınlığın şatafatlı hayatlarının yükünü omuzlarımızda taşımanın ağırlığıyla iki büklüm yaşıyoruz. Onlar gününü gün ederken geniş toplum kesimleri biz yarı aç, yarı tok, işsiz günlerce güneşi görmeden yaşayan insanlarımız varsa hala, öncelikle hükümet olanlar, sonra insanlık kendisini sorgulamalı. Gençler olarak gelecek güvencesinden yoksun, yarın ne olacağının endişesiyle yaşayan bir gençlik işsiz ordusu, diğer yanda sınavsız olarak kamuda işe girenler. Kadınlar olarak “ namus cinayetlerinde “ her adımda şiddete ve cinsiyetçi ayrıma maruz kalınmakta. Toplumsal hayattan dışlanmak istenilmekte, köle gibi pazarlardan satılmakta. ülkemiz insanlarının büyük çoğunluğu yok sayılmış, inkâr edilmiş, dışlanmış, ötekileştirilmiş, olarak yaşıyoruz. Başta bu kötü gidişe dur demek bu olumsuzluklardan etkilenen ve öncelikle işsizliğin pençesinde kıvranan üç kuruşa acımasızca çalıştırılan taşeron sistemine ve özelleştirmeden dolayı her an var olan işten atılma tehdidi ile  işini kaybetmekle yüz yüze olan insanca ve onurluca yaşamak isteyen işsiz gençlerimiz. Çağ dışı karanlık güçlerin, Kendi düşünce ve yaşam tarzlarını gençlerimize  dayatılmasını istemiyoruz. Tüm yok sayılan kesimler kendi geleceklerini kendileri belirlemek istiyor.  Özgürce yaşamak istiyor. Tüm inançların farklı yaşam biçimleri olsa da  tüm halkların, insanların kardeşçe barış içerisinde birlikte yaşamalarını istiyoruz. Savaş ve kandan beslenen güçlere fırsat vermeyelim. sürekli değişen özgürlük den  ve eşitlik den  yana  olduğumuzu ön planda tutarak karanlık, çağ dışı, şeriatçı, ırkçı, selefi anlayışlar her türlü düzenbazlığı yapmak, halkı daha çok aldatmak, İnançlarını sömürmek, oyalamak için birbirleri ile yarışıyorlar. Önceliğimiz akıl ve bilimi savunacağız. “ İlimden gidilmeyen yolun sonu  karanlıktır. “ der.  Anadolu ereni Hünkar Hacı Bektaşi veli.

- çözüm de umutta kendi ellerimizde. Sevgiyle kalın.    Hüseyin Güney


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Başar Özdemir
Şevket ÖZSOY
Bahattin Akyön
Pınar Taşçı YIKILMAZ
Fazlı GÜVENTÜRK
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Mayıs 2020 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net