19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
HOCA SADECE CAMİDE MİDİR?
30 Ocak 2015 Cuma Bu yazı 29278 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Türkiye’de olduğu gibi siyaset Kırıkkale’de de seçimlerin yaklaşması ile bir ivme kazandı. Henüz erken diye düşünen pek çok siyasetçi ve siyasetçi adayı varken bazıları zamanının geldiğini de düşünüyor.

            Kırıkkale gerek yerel seçimlerde gerekse genel seçimlerde tüm Türkiye’de olduğu gibi pek çok aday adayının mücadelesine sahne olur. Bunu geçmişte emekli olduktan sonra yaşamış olduğum genel ve yerel seçimlerde yakından gördüm    Emekli olduktan kısa süre sonra gerçekleşen bir yerel seçimde il belediyesi meclis üyeliğine aday olduk ve önce aday ardından da seçilerek meclis üyesi olmak nasip oldu. Almış olduğumuz görevler nedeniylede önümüzdeki ilk genel seçimlerde aday adayları ile birlikte olma şansını yakaladım.

            Neredeyse hemen hepsi ile aday adaylığı sürecinde beraber olarak değerlendirme imkânı yakaladık. Gerçekten hepsine yakını memleket sevgisi ile dolu, görev aşkı ile dolu insanlardı. Hepsinin değişik projesi ve seçildikleri takdirde memlekete ve ülkemize neler yapacaklarını anlattılar. Bence şimdi olduğu gibi aday adayları belli olmaya başladığında isim yapmak isteyenler ve ülke ve memleket gailesi duyanlar belli oluyordu.

            Bu aday adaylarından adaylık kazananlarla yakından çalıştık. Köylerinden mahallesine kasabasından sivil toplum liderlerine kadar pek çok alanda insanla beraber olunduğunda bu adayların net fikirleri daha iyi ortaya çıktı ve seçilerek bizleri temsil ettiler. Kimine göre başarılı kimine göre başarısız olan bu insanların şükürler olsun faydasını gördük Zaralarını görmedik.

            Aday adayları belli olmaya başladığı ve dediğim gibi basında ilk isimlerin çıkası ile geçenlerde yaşadığım bir olayı da sizlerle paylaşmak istedim.

            Seksenli yılların başından beri benim memur olmam ile irtibatımızın kesildiği taek won do hocam ile karşılaştım. Saçlarına düşen aklar dışında fiziki olarak değişmemiş. Karakter ile de hiç değişmemiş. Yine biz sohbet ederken yanına gelen insanların derdini kendi derdi biliyordu.

            Eskilerden söz ettik uzun sözlerle ve daha sonra da beraber olma fırsatı oldu. Sıkça görüştük. Hoca sadece camide olmuyor. Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum anlayışı ile bize taek won doyu sevdiren de değeri unutulmaz.

            İsmi Günay Kanmaz. Kendisi biz Kırıkkale’den ayrıldığımızda Anadolu üniversitesinin İktisat fakültesini bitirmiş. Yüksek lisansını Kırıkkale üniversitesinde tamamlamış. Memuriyetine gazi üniversitesinde başlamış sonra Kırıkkale’ye gelmiş. Üniversitede şube müdürlüğü yapmış ardından da uzun süre fakülte sekreterliği görevini ifa etmiş.

            1988 yılında Savunma Sanayi Müsteşarlığına Personel Müdürü olarak geçmiş, Savunma Sanayi Müsteşarlığında, Şube Müdürü ve Personel ve Eğitim Daire Başkanlığı görevlerinde bulunmuş. Halen Savunma Sanayi Müsteşarlığında Muhasebe ve Raporlama Müdürü olarak görevini ifa etiğini söyledi.

            Aday adayların arasında onlun adını gördüğümde kendisini aradım görüştük. Ada adaylığı konusunda net bir şey söylemedi. Henüz erken dedi. Aday olur mu olmaz mı bilmem. Ama aday olması durumunda Kırıkkale’ye çok şek katacağını düşünüyorum. Taek won do sporu disiplin gerektirir. Oda bu disiplini ta o zamanlardan almış ve hayatına uygulamış memleketinden kapısına gelenin işini çözmek için kapı kapı dolaşmış. Belli ki hemşeri canlısı birisi olduğunu göstererek sevilmiş hemşerileri tarafından. Hadi hayırlısı demek gerekiyor galiba şimdilik.

            Hem hocam Günay Kanmaz ve hem de diğer adaylar hakkındaki düşüncelerimi sizlerle âcizane paylaşmaya devam edeceğim.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
fatih dagdelen   -  31-01-2015 - 11:14
Sayın yazarımızın FAZLI GÜVENTÜRK \' e aynen katılıyorum. Memleketimiz için geçmişteki başarısını, çalışkanlığını ve dürüstügünü göz önüne alarak sayın GÜNAY KANMAZ \' ın Kırıkkalemize başarı kazandıracağına inanıyorum. Allah yardımcı olsun.
aydin  -  30-01-2015 - 21:18
Gunay kanmaz Kkale univesitesinde okurken fakute sekreterimizdi disiplinini caliskanligini kirikkele icin kullanacagina eminim
Hulusi yücekaya  -  30-01-2015 - 11:15
Sayın GÜNAY KANMAZ ın Bilgi birikimleri dürstlüğü çalışkanlığı ile kırıkkaleye yeni bir ivme kazandıracağı kanatinindeyim ALLAH yolunu açık etsin. Fazlı GÜVENTÜRK kardeşime aynen katılıyorum.Başarılarınında devamını diliyorum
Halil  -  30-01-2015 - 10:56
Günay kanmaz Kırıkkalelilere çok yakınlık gösteriyormuş. gideni işini yapmadan göndermezmiş. Olur inşallah işi...
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net