19 Ekim 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Ava Giderken Avlandılar
Ava Giderken Avlandılar
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Yahşihan Belediyesi’nden Her Birime Özel Kışlık Kıyafet
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkale Belediyesi Cenaze Nakil Filosunu Genişletti
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
Kırıkkalespor Dolu Dizgin 2-0
  YAZARLARIMIZ
ÜÇGENİ, KARESİ PARALELİ DAHİL
06 Şubat 2015 Cuma Bu yazı 31604 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bazen olaylar karşısında soğukkanlılığımızı koruyamıyoruz ve hemen gereksiz yere eleştiri ve gereksiz yere duygularımızı kontrol etmeden hamleler yapıyoruz ki buda bizi yanlış yönlendiriyor.

            Bir bankaya el konuldu haberi ile ortalık birden gerildi ve ülkemin gündemi hemen değişti.

            Pek çoğu neler dedi neler?

            Bankadaki paralara devletin el koyacağından tutun, çalışanları kapı dışarı edecek fikrine kadar. Bankada hesabı olanların araştırılıp, ferdi kişilere ve esnaf kesimine yaptırım uygulanacağına kadar pek çok şey hemen ilk günden gündeme getirildi ve bilgi kirliliği yaşandı.

            Oysa birkaç gün hatta saat geçtikten sonra olayların bu şekilde algılanmasının yanlış olduğu görüldü.

            Sadece yönetim kadrosunun yani üst düzey yöneticilerin değiştiği ve çalışanlara bir şey olmayacağı görüldü.

,           Ben banka işlerinden anlamam.  Bu konuda ahkam kesecek değilim ve zaten bu haddimde değil.

            Ama izlediğim ve gördüğüm kadarıyla olayların hukuki bir alanı var. Kimilerine göre siyasi bir operasyon olda da bunun böyle olduğunu gördük. İstenen belgeleri verilmiyor ardından istenen belgelerin verilmesi için tekrar süre veriliyor yine verilmiyor. Hal böyle olunca devlet adamlarının net olarak açıkladığı gibi hangi banka olsa ona da yapılacak işlem gibi buna da yapılıyor.

             Başta dediğim gibi duygusal davranıp bu olayı yanlış algılayanlar olduğu kadar bilerek bilinçleri karıştırıp kamuoyunda yanlış algılanmasını isteyenler de hiçte azımsanacak kadar olmadı.

            Kaldı ki devlet içinde devlet olmaya çalışan yapının finansal kaynağını kurutmak devletin görevi değil midir?

            Sen farklı yapılanma ile devlet içinde yapı oluşturacaksın, devletin hassas yapısına dinamit koyacaksın sonra da devletin bunu kurutmak için alacağı önlemi sadece siyasi olarak göreceksin.

            Kim kimle dost bunu bu tür olaylarda dada iyi görüyoruz. Daha düne kadar birbirlerini sokakta görseler güncel tabirle gırtlaklayacak olanlar en kötü sırtını dönenler şimdi sıkı vıkı dost oldular ve birbirlerini savunur duruma geldiler.

            Biz bu garip dostluğu basın camiasından yanlış işlere karışanlar veya en hafifletici tabirle yanlış işlere karıştıkları iddiası ile göz altına alınanlar olduğunda da gördük izledik.

            Devletin laik düzenine kastediyor bunlar iddiası ile bir zamanlar onları gömme gayretinde olanlar şimdi anlaşılmaz derecede birlik olup devletin bekasını savunanlara karşı omuz veriyorlar.

            Buna bazı muhalefet partilerinin böyle tepki vermesini normal karşılarken bazılarının bu tavrına akıl erdirmek imkansızlaşıyor. Devletin bekası için bu zamana kadar canını ortaya koymuş, eylemleri ve söylemleri ile devletin yanında olan bazı muhalefet neden böyle yapar anlamak mümkün değil.

            Elbette bir kısım medya da buna dahildir. Yani onların da bu tavırlarını anlamak imkansızdır.

            Hep söylüyoruz bin birinci kere yine söylüyoruz. Suçlu varsa cezasını çekecek. Kim olursa olsun suçluyu savunmak ancak (namuslu sayısız avukatları dışarıda tutarak söylüyorum) para ile tutulan avukatların işidir.buna elipsi, dairesi, üçgeni, karesi, paraleli dahildir.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Abidin Emmi  -  09-02-2015 - 20:38
Paralel denilen mekanizmayla kol kola girip \" ne istedinizde vermedik \" diyen zihniyetin 12 senedir gözleri görmüyor kulakları duymuyor akılları ermiyormuydu.Burnunun ucunu bile göremeyen ( adı bile gülünç ya) pparaleli üçgeni göremeyen bu zihniyet Türkiyenin başına 10 yıl sonra 20-30 yıl sonra tezgah kurmak için çalışan emperyallerin planlarını nasıl bilecek.Devlet adamlığı bu mudur ? Siz kendinizi aydın yerine koyuyorsanız şayet ileriyi görmek öngörülü olmak feraset sahibi olmak bu mudur ?
Fazli  -  08-02-2015 - 12:08
Sayin abidin emmi ; demokrat oldugum icin yazdim bu yaziyi. Yani bir olayi irdelerken tarafli olmamak anlaminda yazdim. Yasal biseyse yapilan siyasi algilamamak laxim dedim. Saygilar
Abidin Emmi  -  06-02-2015 - 20:24
Senin gibi demokrat bi adama bu yazı yakışmamış
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  19 Ekim 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net