27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
ZÜRRİYETİNİ AFFETMEZ
09 Şubat 2015 Pazartesi Bu yazı 27416 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kabul etmek gerekir ki; Bakış açısına göre pek çok göründüğünden çok farklı boyutlardadır.

            Bir olaya baktığımızda madalyonun o yüzünü görüyoruz ve zaten peşin hükümlü olduğumuzdan hemen o yönü ile ilgileniyoruz. Osa bazen gördüğümüz değildir yaşananlar.

            MİT müsteşarı Hakan Fidan konusunda daha önce birkaç kelime ile düşüncelerimi yazmıştım.

,           şimdi bu düşüncelerimi bazı konularda olgunlaştırmak gerekiyor diye düşünüyorum.

             Fidan bugün istifa etti. Artık görevini birkaç gün daha sürdürecek olmasına rağmen müsteşar değil. Sade bir vatandaş ve elbette istifa etme nedeni olan milletvekili aday adayıdır. Aslında aday adayı demek doğru değil, direk aday demek daha uygun olur. Buna bağlı olarak aday da demek pek uygun yaklaşım değil, seçilecek yerden ve sıradan aday olacağı için direk vekil demek hiçte yanıltıcı bir yorum olmaz.

            Fidan; Bürokrasiye Astsubay olarak başlamış ve on beş yılı dolunca istifa ederek farklı alanlarda devletine hizmet etmeyi grev bilmiş. Şartlar da öyle gelişince ülkenin kaderi ile ilgilenen bir yapının içinde bürokratik hayatına devam etmiş.

            Bürokratik hayata başladığı meslekten biri olarak kendisi ile gurur duymamak elde değil. Gıpta ile bakmamak ta tabiî ki.

            Hakan Fidan hakkında daha önce Cumhurbaşkanının söylediği övgü dolu duymuş ve vermiş olduğu görev ile de bu övgünün karşılığı verilmişti. Geçenlerde bir televizyon programında Başbakan Davutoğlu’nun da sitayiş dolu sözlerini duyduğumda bu başarının tesadüf olmadığını anladım.

             İnsanın kendisinden verilen her görevi layığı ile yapar sözlerini duymak cidden gurur verse gerek.

            Fidan müsteşarlıktan ayrıldı ama kendisini daha büyük görevler bekliyor. Vekillik kesin gibi bakanlıkta kesin bence. Belki Başbakan yardımcısı olacak ve açılımdan sorumlu olacak, önümüzde ki dönemde bu bitirilmesi gereken sorunu çözüm için adım atacaktır.

            Bence müsteşarlıkta kalması daha uygun olacaktı. Ama başta da dediğim gibi biz olayın bir yönü ile görüyoruz olabilir. Belki ülkeyi yönetenler kendisinin daha etkin görev yapma konusunda farklı düşünüyordur.

            Bir insanı sevip sevmemek elbette kişinin tercihidir. Yanlış olsa bile bazen kişi kendisini Allah(cc)’ın izniyle dünyaya getiren anne babasını da sevmeyebiliyor. Kaldı ki elin oğlunu veya elin kızını sevip sevmemek daha doğal haktır.

            Ancak Fidan’ı insani olarak değil siyasi olarak kim seviyor kim sevmiyor diye düşündüğümüzde farklı bir şeyler çıkıyor karşımıza.

            Fidan’ı İsrail sevmiyor. Amerika sevmiyor. En çarpıcı olarak ta paralel yapının önde gelenleri sevmiyor. Nasıl oluyorsa bir Yahudi, bir Hıristiyan ve paralel yapı sevmeme konusunda bir araya gelebiliyor. Bu üç yapıda bir adamı sevmiyorsa demek ki bu adam doğru yolda. Bu nedenle Fidana başarı dilemek şart oluyor.

            Sadece şimdiden şunu söylemek gerekiyor ki; yarın açılım ile ilgili görev aldığında daha dikkatli olmalı. Verdikçe azan bir yapı karşısında dimdik durmalı ki tavizsiz bu beladan kurtulalım. Aksi durumda yani her şeyi ver politikasında tarih öyle bir yazar ki ne Fidan kalır ne onun yedi sülalesi. Tarih kendisini affetmeyeceği gibi zürriyetini de asla affetmez. İyi olan adı kötülemek veya adını yücelttikçe yüceltmek kendi elinde ve kaleminin ucundadır.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net