28 Şubat 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Boz Topraklara Umut Olacağız
Boz Topraklara Umut Olacağız
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
  YAZARLARIMIZ
Başkanın adamları
18 Şubat 2015 Çarşamba Bu yazı 37962 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

2015 Yılı 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak. Tabi ki seçimler yaklaşırken de adaylık için adı geçen isimler yavaş yavaş kulağımıza fısıldanmaya başladı. O kadar çok isim aday adaylığı için geçiyor ki bu seçimde aday adayı sayısında patlama yaşanacak!

 

Kimisi hizmet için, kimisi etiket, kimisi de her zamanki gibi dostlar alışverişte görsün diye.

 

Adaylık için ismi geçen bazı şahısları duyunca Milletvekili olmanın zorluğu ve sorumluluğunu da düşünerek hadi canım dediğimde, yakışırda dediğim de,  fasulye kendisini nimetten sayıyor dediğim de oluyor.

 

Geçen seçimden hiç bir farkı olmayacak bu seçimlerinde. Projeler yine havalarda uçuşacak, geçmiş dönemde yapılan, yapılamayan hizmetler yine eleştirilecek. Her aday adayı yine sihirli bir değnek ile Kırıkkale halkını etkilemeye çalışacak.

 

Ol sebeplerden dolayıdır ki hali hazırdaki vekillerimizin seçildikleri günden bu güne neler yaptıklarına bakmak gerekir. Geçmiş dönemi değerlendirdiğimizde mevcut milletvekillerimizin performanslarının çok da iyi olmadığı malum-u aliniz. Bundan dolayı da mevcutların yerlerine aday olanların başarılı olmak için çok fazla çalışmalarına gerek kalmayacak. Ankara'ya gelene çay - yemek ısmarla, gördüğünde selam ver yeter, iş yapmaya proje üretmeye gerek yok.

 

 

Kırıkkale'nin yıllardır arzu ettiğimiz çizgiyi yakalayamama sebebi de işte tam burada yatıyor. Vekâlet verdiklerimiz onlara verdiğimiz 5 yılı hizmet üretme yerine laf üreterek berhava ederken bu durumun onların seçilmemelerine engel olmayacağının bilincindeler. Hepimiz de biliyoruz ki Vekillerimizi Kırıkkale olarak biz değil, parti Genel Başkanı belirliyor.

 

AK Partiden 100 kişi Milli Piyango bileti alıp aday listesinin açıklanmasını belirleyecek. Şanslı numarada olan da hiç çalışmasa da tek bir miting yapmasa da İl İlçe Başkanlarıyla ters düşse de yüzde bir milyon ihtimalle seçilecek. Bu rahatlıkla bu vekile sadece onu o listeye aldıran ile onay verenin haricinde ne hesap soran oluyor, ne de o hesap verme zorunluluğunda hissediyor kendini.

 

Bütün bunlara rağmen bize gerekli olan laci takımlarının içinden sıyrılmayı bilen ezber siyaset taktiklerinin haricinde ezber bozan adaylar öne çıkmalı ve şehre artı değer katmalıdır…

 

Halk öncelikle ilinin sorunlarını bilen plan ve projeleri olan aday adayları görmek istiyor. projelerini nasıl hayat geçireceğini anlatabilen vizyon ve misyon sahibi bir aday adayı görmek istiyor. Elinde dört yıllık plan ve hedefleri olmalı. Bu plan ve hedeflerini halka açıklamalıdır. Öyle kuru kuruya ben aday adayım demekle olmaz bu işler.

 

Adaylığı düşünen şahıs önce halka sonra da mensubu olduğu partiye kendisini anlatmalı ve tanıtmalıdır. Önyargılardan uzak tarafsız ve hoşgörülü olduğunu halka göstermelidir. Kaliteli ve ehil bir ekibi ile toplumun karşısına çıkmalıdır. İyi bir ekibi yoksa başarılı olması imkansızdır.

 

Seçimlerin favorisi her ne kadar da AK Parti olarak görünse de hem Ak Parti'nin hem de MHP'nin 1 vekil çıkarma şansı var. Genel başkanlar bu sefer aday seçerken bu duruma dikkat etmek durumunda kalacaklar, şunun bunun adamını veya kendi adamlarını değil, Kırıkkale halkının adamını seçmek durumundalar.

 

 

Ak Parti; Oğuz Kağan KÖKSAL, Ramazan CAN, Orhan KILIÇ, Turan KIRATLI, Sinan KALKAN, Mustafa BABAYİĞİT, Esra YILMAZ AKSOY, Ayhan YILMAZ, Ergün TEKİN, Veli KORKMAZ, Mehmet DEMİR, Abdullah ÖZTÜRK, Ömer Faruk ILICAN, Fahrettin GÖKER, Av. Orhan AYTEKİN, Erhan ERDAL, Yaşar ÇAVUŞOĞLU, Mustafa ÖZBAYRAK, Kemal ALBAYRAK, Özlem ÖZCAN, Regaip KURTOĞLU, Nuh DAĞDELEN, Ahmet GÜLBİTTİ,

 

 

MHP; Abdullah PEKGÖZ, Seyit Ahmet GÖÇER, Yusuf İLHAN, Halil ÖZTÜRK, Mustafa PEKDOĞAN, Cemalettin AKDOĞAN, İdris KARAKUŞ, Melih KARAYOL, Mehmet YAĞLI, Rahime BOZDOĞAN, Şevket ÖZSOY, Harun DEMİR,

 

CHP; Ziya KAVLAK, Suna ANDIRAN, Memduh ULUSOY, Mehmet ŞENSES, Murat ÇAKIRCA, Adem ÖZBEK,

 

Bağımsız; Bahadır ERDEMİR, Ayşegül BİŞKİN

 

 

 

 YOL ATALAY’DAN MI GEÇİYOR?


3 dönem kuralına takılan Beşir Atalay bu dönemde aday olamıyor. Aday olamıyor ama bu Kırıkkale siyasetinde etkisi olmayacağı anlamına da gelmiyor. Aksine hiç olmadığı kadar Kırıkkale’de siyasete ve adaylara yon ve yöntem belirliyor. Muhtemelen Ak Parti aday sıralamasının yolu Beşir Atalay’dan geçecektir. Beşir Atalay sıralamayı yaparken sadece kişisel ilişkilerini baz almaz. Diğer partilerin adaylarını ve Kırıkkale halkının nabzını da ölçecektir. Öte yandan Beşir Atalay mesleği gereği yaptığı çıkışlar ile Kırıkkale gündeminden Ak Parti’yi de gündemden düşürmüyor.

  

ESKİ SİYASİLERİN TERCİHİ MHP
MHP’de aday başvuruları henüz başlamadı. Zaman gittikçe daralıyor. Zaman yaklaştıkça da gündemde olan isimler haricinde MHP dışarısından süpriz isimlerde gündeme bomba gibi düşüyor. Bunlardan ilki Cemalettin Akdoğan oldu. 150 kişilik bir çalışma ekibini toplayarak MHP’den aday olma fikrini arkadaşlarıyla paylaştı. Arkadaşlarına, neden MHP’de yer almak istediğini anlattı. Akdoğan’ın bu fikri ekip tarafından benimsendi. Ekibin şartı ise bu yolda sonuna kadar olacaksak biz varız mesajını verdiler. Cemalettin Akdoğan ise bu konuda ömrünün sonuna kadar MHP’de olacağını belirterek aday olma konusunu netleştirdi. Süpriz isimlerden biride Hacı Filiz’dir. Net bir kararı olmamasına rağmen nabız yoklama, aracılarla bu işi gün yüzüne çıkarmak istiyor. Açıkçası Hacı Filiz’in Cemalettin Akdoğan gibi cesaret gösterip aday olacağı kanısında değilim. MHP’de başka süpriz isimlerin daha kulis bilgileri kulağımıza fısıldanıyor. Şimdilik isim verip işin büyüsünü bozmak istemiyorum. İleriki günlerde net kararlarını verdiklerinde bu isimler ide kamuoyunda paylaşacağım.


ŞAMPİYONLUK’TA EN ÖN SAFLARDA YER ALACAKMISINIZ?


Geçtiğimiz hafta lider Zara Belediyesporu muhteşem taraftarını arkasına alarak lideri deviren Kırıkkalespor bu hafta ligin ikinci yarısında yenilmeyen Aksarayspor karşısına çıkacak. Devre arasında üç futbolcu takviyesi yapan Aksaray sanayispor özelikle devreden sonra yenilmemesiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Kırıkkalespor bu tehlikeli virajı kayıpsız atlatmak için elinden gelen gayreti elbet teki gösterecektir. Kırıkkalespor’un kurt teknik direktörü Nihat hoca ve ekibi ikinci yarıda yenilmeyen Aksaray maçının önlemini ve hesaplarını da ona göre yapmış olduğundan hiç şüphem yok.

 Kırıkkalespor’un yakalamış olduğu bu güzel çıkışını devam ettireceğine inanıyorum. Ama Kırıkkalespor’a sadece başkanı, yönetimi, taraftarı değil, bütün siyasilerinin ve bürokratlarının da sahip çıkmasının zamanı gelmiştir.  İşte komşumuz olan Yozgatspor’a Yozgat Valisinin Yozgat Milletvekillerinin neler yaptıklarını hepimiz çok iyi biliyoruz. Bizde ise Milletvekillerimiz bir karşılaşmamızda boy gösterip maçımıza teşrif etmediler. Kırıkkalespor hiçte yabana atılıp, göz ardı edilecek bir yer olmadığını geçtiğimiz hafta göstermiştir. Emniyet verilerine göre içeride 12500 taraftar, stad içinde, dışarıda kalanlarda binlerle ifade edilmekte. Siz hala Kırıkkalespor’u göz ardı edip görmemezlikten gelirseniz. Bu belirtilen sayılardaki taraftarda, sizlerin bu hareketini elbette göz önünde bulunduracaktır.


Taraftar geçtiğimiz hafta gerçekten muhteşem bir kalabalıkla üzerlerine düşenin fazlasıyla yaptılar. Birkaç taraftar grubu olmasına rağmen hafta içerisinde büyük bir organize ile çalışma yaparak taraftarı sahaya çekmeyi başardılar. Stadın içerisinde de takımlarına desteklemek için birçok görsel şovlar ve tezahürat yaparak takımlarının galibiyetinde büyük bir pay sahibi oldular. Siyasilere göndermede bulunarak bütün oylar kaleye diyerek tezahürat yaptılar. Öte yandan bir önceki yazımda Muhafızlar grubunu ayrıca belirtmem diğer gruplar arasında memnuniyetsizlik oluşturmuş olduğunu gördüm. Oysa taraftarın katkısı büyük derken taraftar gruplarının Daltonlar, 71 Taraftar derneğinin haklarını görmezden gelmedim. Muhafızların rakip Teknik heyete uyguladığı baskı nedeni ile öne çıkarttığımın bilinmesini istiyorum.3 taraftar grubuna dahil olamayarak gelen tarfarlara haksızlık yapmış olurum. Zaten Kırıkkalespor’u tribünde destekleyen herkes baş tacımdır. Bir diğer konu ise; Eminim, Kırıkkalespor Şampiyon Olduğunda, Kırıkkalespor’un maçlarına gelmeyen Milletvekilleri siyasiler şampiyonluk kutlamalarında en ön saflarda yer alacaktır. Bunu hak etmek için bir nebzede olsun sizlerde taşın altına elinizi koymanız, yakalamış olduğumuz başarının devam etmesi için Kırıkkalespor’a maddi kaynaklar aktarmanız gerektiğine inanıyorum.Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
ZaferÖNDER  -  24-02-2015 - 21:11
Cemalettin Akdoğan Kırıkkale halkının beklediği temiz siyaseti yapacak olan kişidir. Kırıkkale artık Onu vekili olarak görmek istiyor...
osman  -  19-02-2015 - 13:18
sayın hakan Gökkaya siyasi ve Kırıkkale spor konulu yazını okudum tam benim kafamdaki düşüncelerimi köşende belirt missin tek Kırıkkale spor şampiyon olsun maçlarımıza gelmeyen siyasiler şampiyonluk kutlamalarında gelsin ler eğer gelirlerseler o nada şükür deriz ama yine gelmezler taraftarlar Aksaray a otöbüs diye kıvranırken hiç bir siyasiden çık yok ha birtane bağımsız aday DURSUN ELDEMİR araç veriyor on danda allah razı olsun o da reklamını yapamıyor ben olsam verdiğim otobüslerin ön camlarına ve tekerlerine kedar adımı yazdırır dım ALLAH YAR VE YARDIMCISI OLSUN VE BUARADA KALE MEDYA EKİBİNE DE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM KIRIKKALE SPORU DESTEKLEDİĞİNDEN DOLAYI HOŞÇAKALIN HAKAN BEY İYİKİ KÖŞE YAZIYORSUN OKUNACAK BİR KÖŞEN VAR
71  -  18-02-2015 - 22:56
sayın hakan gökkaya yine herzaman kigibi yine döktürmüssün kalemine sağlık diyeceğim ama şim dikılevyene sağlık diyeyim.geçen ki yazını okudum ben senin yazında nedemek istediğini anladım ama öteki traftar gurupları anlamamış ama bu yazında ne demek istediğini anlatmışsın yozgat maçın da rakip takım hocası harun aydostlu daltonların olduğu yerdeydi harun külübeden rahatça girip çıkıyordu bu maçta zara hocası rahat değil di .sen bunu demek istedin bizler anladık.yinede bizim üç taraftar gurubumuz muhteşem senin nezninde daltonlara.muhafızlara ve 71 taraftar guruplarına çok teşekkür ederim
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Şubat 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net