02 Mart 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'ye Yeni Sanayi Sitesi
Kırıkkale'ye Yeni Sanayi Sitesi
101 Yaşlı Vatandaşa Jandarma Şefkati
101 Yaşlı Vatandaşa Jandarma Şefkati
Uzaktan Eğitimde Derslerden Kopmadılar
Uzaktan Eğitimde Derslerden Kopmadılar
Kırıkkaleli Sporcunun Uluslararası Başarısı
Kırıkkaleli Sporcunun Uluslararası Başarısı
  YAZARLARIMIZ
ÇİÇEĞİ BURNUNDA MHP İL BAŞKANI
27 Şubat 2015 Cuma Bu yazı 22894 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 

Mhp nin yeni seçilmiş tabiri caizse çiçegi burnunda yeni il başkanı ile özel bir röportaj yaptık. Hem kendilerini hem yönetimini hem de hedefleri üzerinde keyifli bir sohbet gerçekleştirdik sorularımıza içten ve samimi olarak cevaplar aldık. Kendisine çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyorum.

·                                  Sayın başkan tekrar hayırlı olsun diyelim, sohbetimize başlamadan kısaca kendinizi kamuoyuna tanıtırmısınız?

 

Öncelikle bu nazik ziyaretiniz için teşekkür ederim. 1978 Kırıkkale doğumluyum, öğrenim hayatımı Kırıkkale de tamamladım, Kırıkkale üniversitesi işletme fakültesinden mezun olduktan sonra serbest muhasebeci mali müşavirlik stajımı tamamlayarak 2005 yılından itibaren mali müşavirlik mesleğini icra etmeye başladım. 12 yaşında sanayi mahallesi seçim komitelerinde gelen misafirlere çay dağıtarak girmiş olduğum davama üniversite yıllarımda ülkü ocakları faaliyetleri  ile perçinledim. 2009 yılında yapılan il kongresi ile il yönetim kurulu üyeliği, 2010 yılından itibaren 2 yıl il başkan yardımcılığı, 2012-2015 yılları arası da merkez ilçe başkanlığı ve üst kurul delegeliği görevlerinde bulundum. 31 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirilen il kongresinde ise il başkanlığı görevine seçildim. Ayrıca meslek odamız olan Kırıkkale serbest muhasebeci mali müşavirler odasında disiplin kurulu başkanlığı, yönetim kurulu üyeliği ve üst kurul üyeliği görevlerinde bulundum. Halen Kırıkkale de mali müşavirlik yapmaktayım.

Yönetiminizi oluştururken neleri baz aldınız kriterleriniz nelerdi, yönetim yapınızdan biraz bahsede bilirmisiniz?

Biz Kırıkkale de tarih yazacak bir yönetim oluşturduk. Partimiz içinde tecrübeleri ile ön plana çıkmış abilerimizi ve genç, dinamik arkadaşlarımızı harmanlayarak hem misyonumuza hem de vizyonumuza hitap eden bir tablo ortaya çıkardık. 21 kişilik yönetim kurulu için 100 den fazla talep olması bizi çok zorladı lakin bir o kadar da sevindirdi. Ülkücülerin irade beyan etme isteği çok sevindirici.

Sayın başkan görevi devraldınız ve hemen seçimi kucağınızda buldunuz bu konuda kendinizi şanssızmı hissediyorsunuz yoksa bir avantaj olarak görüyorsunuz

Ben ve teşkilatlarım her şart altında hazırlıklıyız. Biliyorsunuz 2009-2014 yerel seçimleri, 2011 genel seçimleri, referandum ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aktif rol aldım. Bunu bir avantaj olarak kabul ediyorum. Biraz daha fazla zamanımız olsaydı çok daha farklı olabilirdi. O yüzden hiç boş durmaya niyetimiz yok.

 

 

 

 

Partiler aday adaylarını yavaş yavaş ortaya çıkarıyor Akp de başvuru süreci bitti 30 civarında aday adayı var sizin partide süreç nasıl talep yoğunluğu nedir?

Akp ve aday mürecatları kendi iç meselesi, bu konuda yorum yapmak yersiz olur.  Biliyorsunuz ki MHP öncelikle bir kongre  süreci içerisindedir. 21 mart 2015 tarihinde büyük kongremiz olan 11. Olağan genel kurulumuzu icra edeceğiz.  Milletvekili adaylık mürecatları ise 12-18 mart tarihleri arasında yapılacaktır.  Adaylık düşünen arkadaşlarımız alan da çalışmalarını yapıyorlar. Yoğun bir talep var. Her bir adayımız ayrı bir değer ihtiva etmektedir bizim için.

Bildiğimiz kadarıyla 1 mart ta sayın genel başkan il başkanlarını 2 gün sürecek bir kampa alıyor içeriği hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Evet 2 günlük bir kamp proğramımız var, içeriği ile ilgili bilgilendirme ayrıca yapacağız. Teşkilat içi bir toplantı olduğu için sonuçlarını ilerleyen günlerde kamuoyundan takip edebilirsiniz.

Muhtemelen kamp sonrası daha hızlı bir şekilde aday tespit çalışmalarına başlayacaksınız bir yöntem bir metodunuz olacak mı neyi baz alacaksınız?

Tabi genel merkezimizin bazı metodları olacaktır. Yalnız şunu belirtmeden geçmek istemiyorum. Mhp genel merkezi sadece seçim dönemlerinde değil her an Kırıkkale’mize ve ülkemize hakim bir yapıya sahiptir. Yani bu aday belirleme çalışması bir iki haftalık bir çalışmaya indirgenmeyecektir.  Zaten adaylık düşünen arkadaşlarımıza halisane tavsiyelerde bulunarak, bağlı teşkilatlar, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşın içinde bulunmalarının hem parti, propağandası açısından hemde il başkanlığımızca hazırlanacak raporlarda bahsedileceği gerçeğini kendilerine ilettik.

 

Ülkücü camia üzerinde her seçim zamanında bir takım kesimler tarafından algı operasyonları yapılaraktan oy devşirme oyunları oynanır bu durum yine gündemde hem ulusal hem de yerel alanda kendini gösteriyor bu konu ile ilgili bir çalışmanız olacak mı tabanı nasıl güçlü kılacaksınız?

 

Bu soru için özellikle  çok teşekkür ederim.

Bakın özellikle söylüyorum ve altını çizerek söylüyorum. Milliyetçi hareket partisinin tabanı da tavanı da kaya gibi, taş gibi sorumluluğunu  yerine getirecektir.

Biz bu seçimler savunma yapamayacağız. Hücüm edeceğiz.

Burada sizin aracılığınız ile ak partiye oy vermiş, içinde millet ve memleket sevgisi olan vatandaşlarımıza sesleniyorum. Bizim için çok değerlisiniz ve gönlümüz kapımız sizlere açıktır. Bu güne kadar ak partiye vermiş olduğunuz oyların hesabını bu seçimde sormak sizin en doğal hakkınız. Mhp bu konuda milli ve manevi duygularınızın tercümanı olmak için söz veriyor.

 

 

Aday tespiti noktasında tarafsız olduğunuzu hem aday adaylarına hem de tabana göstermek adına nasıl bir duruş sergileyeceksiniz?

Teşkilatların  kişi bazında tarafı olmaz. Biz gerek yönetim kurulu toplantılarımızda gerekse teşkilat başkanlarımız ile olan toplantılar da gerekli uyarı ve tedbirleri aldık. Bizim adayımız milliyetçi hareket partisidir. İl başkanlığımız bünyesinde oluşturduğumuz birim, gerek sosyal medyadan gerekse teşkilatlarımız ile görüşmeler yaparak aday adaylarımızı mercek altına almış durumdayız. Süreç sonunda hazırlanacak raporlar genel merkezin ilgili birimine sunacağız. İsimler üzerinde olumlu ya da olumsuz görüş belirtmek gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Genel merkezin belirleyeceği adayların doğru adaylar olacağını belirtmek istiyorum.

Kırıkkale halkına söylemek isteğiniz özelliklede halkımızın üzerinde durmasını istediğiniz bir mesajınız varmı?

Halkımız her şeyin farkına varmış durumda. Ben hep onların içindeyim zaten. Devamlı fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu kutlu yolda onları hep yanımda görmek istiyorum. Çünkü ben hep onlarla oldum. Türkiye üç beş çapulcuya peşkeş çekilmeden önce,  vatandaşın samimi oylarını alıp yandaşlarını, çocuklarını ve bakanlarını daha fazla hırsızlık batağına sokmadan önce, belki de son demokratik seçim öncesinde bu yaraya çare olmak adına Mhp’nin ve il başkanı olarak benim yüreğim ve kapılarım sonuna kadar açık ve sizleri beklemektedir.

 

NE MUTLU TÜRKÜM DİYEBİLMEK İÇİN BİZLERE OMUZ VERİN.

ALLAH İYİNİN VE DOĞRUNUN YANINDA OLSUN.

 

Sayın başkan bu güzel söyleşiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu yolda size başarılar diliyorum çiçeği burnunda bir başkan olarak 7 haziran 2015 milletvekilliği seçimlerinde umarım başarılı bir sonuç alaraktan rüştünü ispat etmiş bir başkan olursunuz.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  02 Mart 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net