02 Mart 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yeni Üst Geçitler Geliyor
Yeni Üst Geçitler Geliyor
Kırıkkale'de yüz yüze eğitime başlandı
Kırıkkale'de yüz yüze eğitime başlandı
Devletimizin bize sunduğu büyük bir fırsat
Devletimizin bize sunduğu büyük bir fırsat
Kırıkkale'de Yine Artış Var
Kırıkkale'de Yine Artış Var
  YAZARLARIMIZ
BAKAN-LARLA BAKMAYAN-LARA ELVEDA
03 Mart 2015 Salı Bu yazı 30891 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

 

Kırıkkale siyaseti 1999 yılından bu yana Ankara da TBMM'de temsili alanda güçlü makamların bulunduğu bir il konumundaydı.

 

1999 yılında MHP’den Milletvekili seçilen Osman Durmuş Mecliste Kırıkkale’yi Sağlık Bakanı olarak temsil etti. Kırıkkale il olduğundan bu yana ilk Bakanlığını Osman Durmuş ile yakalamış oldu.

 

Kırıkkaleli olarak ben gibi herkes bu duruma mutlu olduğu her platformda dile getirdi. İlk defa bir hemşerileri bakan olmuştu. Şehirlerine bakan ziyareti çok sık olacak, kamu hizmetleri daha çok gelecekti. Belediye başkanının da aynı partiden olması şehir için bulunmaz bir veli nimet değimliydi?

 

Bu şans Kırıkkale insanı umutlandırdı. Kimisi iş bulacak, kimisi şehir gelişip büyüyeceği için ticaretinde güçlenecekti. Kimisine yeni ticari imkanlar doğacaktı.

 

Yani kısaca Kırıkkale’de bir şeyler değişecekti.

 

Osman Durmuş’un bakanlığıyla tam anlamıyla olmasa da Kırıkkale de bir şeyler değişmeye başlamıştı. İlk olarak Bakanlığı ile ilgili olarak şehrin yetersiz kalan hastanesine çare olarak son sistem cihazlarla donatılmış fiziki anlamda modern mimari ile tasarlanmış Yüksek İhtisas Hastanesinin yapımını sağladı. Dalında uzman profesör doktorları Kırıkkale’ye gelmesini sağlayarak Kırıkkale halkının en iyi sağlık hizmeti sunulmasında pay sahibi oldu.

 

Osman Durmuş, sadece Kırıkkale yetmez demiş mahallelere ilçelere ve birçok köylere de hastane ve sağlık ocağı yapılmasını sağlamıştı.   

 

Bakan Durmuş bu alanda çalışmalar yaparken Belediye Başkanı olan Mustafa Pekdoğan da hizmetleri ard arda geliyordu. Halkın ucuz ekmek yemesi için halk ekmek fabrikası, Su arıtma tesis, galericiler sitesi, kapalı pazar yerleri, toptancı hali, şehir içi otobüsler, açılamayan yollar gibi acil konulara el attı. Öte yandan Kültür park, Celal Bayar parkının yeniden restoresi ile sosyal alanları Kırıkkale’nin hizmetine sundu.

 

Kısaca kısa zamanda Kırıkkale hizmet görmeye başlamıştı.

 

Fakat o zamanki mevcut koalisyon hükümeti iktidara erken veda etmeye karar verince hevesler kursakta kalmıştı. Bakan ve Belediye Başkanı’nın plan ve projeleri yarım kalmıştı.

 

2002 yılında Türkiye yeniden secime gitti. Tek başına iktidara gelen Ak Parti, Türkiye ve Kırıkkale için yeni bir umut ışığı olmuştu. Kırıkkale’nin evladı olan Beşir Atalay, hem partide güçlü bir isim hem de iktidarda güçlü bir isimdi. Devlet Bakanı ve Başbakan yardımcısıydı. Elinde birçok güç vardı ama Ankara Milletvekili olarak seçilmişti. Kırıkkale milletvekilleri bu fırsatı değerlendirmek Kırıkkale’ye hizmet götürmek için Beşir Atalay’ın her kapısını çaldıklarında aldıkları cevap soğuk duş etkisi yaratmıştı.

 

Atalay, istek ve taleplere oralı bile olmadığı şehirde her geçen gün kulaktan kulağa söylenmeye başladı. Hatta ziyarete giden hemşerilerine “ben sizin vekiliniz değilim” Siz kendi vekilinize gidin diye ağır söylemlerde bulunduğu bile kamuoyunda dillendi. Bu sözlere Atalay, yalanlama yapan bir açıklama yapma gereği de hissetmemiş olacak ki sessizliğini korumuştu.

 

Öte yandan, 2002 de baraj altında kalan MHP’nin oylarını fazlasıyla artıran Osman Durmuş meclise girememişti. Kırıkkale, cadde ve sokaklarında Osman Durmuş’un yaptırdığı hastane konuşuluyordu.

 

Kırıkkale bu dönemde pek hizmet gördüğü söylenemez.

 

2007 seçimlerinde Kırıkkale halkı bir ahde vefa gösterip Osman Durmuş’u bir kez daha seçti. Ama Ak Parti tek başına iktidarına devam ettiği için hizmette çok büyük bir yararı olmadı.  

 

Kırıkkale’de Ak Parti milletvekilleri bu dönemde Osman Durmuş’un izlerini silmek amacıyla Osman Durmuş zamanında yapılan hastanenin önüne eski hastaneyi kapatacak şekilde ek bina yaptırma planladılar, hatta eski hastanenin görüntüsü kaybolması için cephesini farklı bir malzeme ile kapattılar. Hatta hızlarını alamadılar bakin biz daha çok hastane yapıyoruz dercesine 2 tane daha hastane yaptırdılar.  Sanki Kırıkkale’nin başka hiçbir ihtiyacı yokmuş gibi bir hastane furyası aldı başını gitti.

 

 

Yıl 2011 kendini Kırıkkaleli görmeyen Beşir Atalay, partisi tarafından Kırıkkale’den aday gösterdi. Kırıkkale halkını ve şehrini küçümseyici piyasada dolaşan ses kayıtlarına rağmen tek hizmet gelsin insanimiz ve şehrimiz gelişsin diye halk tüm milletvekilliklerini Ak Parti’ye vererek elleri güçlü olsun dedi.

 

 

Sonuç ne oldu derseniz? Kırıkkale ne kadar hizmet aldı derseniz?

Onu da halka sormak gerekir. Şunu da unutmadan söyleyeyim 3 dönemdir belediye başkanı da aynı partiden olduğunu unutmamak gerek.  

 

 

Yıl oldu 2015 Haziran ayında Kırıkkale seçime gidecek. Bakalım neyi ve kimi oylayacak?

 

Diğer seçimlerden farklı yönü ise bu seçimde iki kişiyi oylamayacak.

 

Birisi Osman Durmuş tekrar Kırıkkale’den aday olma düşüncesi vardı ama Kırıkkale halkı ve parti rıza göstermedi. Şimdilerde ise İstanbul’dan aday olmaya çalışıyor.

 

Bir diğeri ise Beşir Atalay. Atalay’da parti tüzüğü gereği 3. dönem kuralına takıldığı için aday olamıyor.

 

Yani sonuç olarak Kırıkkale bu seçimde mecliste zayıf kalacak gibi görünüyor.

 

 

 

 

Pekdoğan, Facebook’tan adaylığını açıkladı

 

 

Kırıkkale Belediye eski Başkanı Mustafa Pekdoğan 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde aday aday olduğunu Facebook sayfasından duyurdu. Pekdoğan, “Saygıdeğer hemşerilerim, kıymetli dava arkadaşlarım. Milletvekilliği seçimlerinde adaylık için başvuru yapmaya karar verdim. Partim uygun görürse ve milletimiz teveccüh gösterirse memleketimize hizmet için inşallah bu yarışın içinde olacağım. Yüce Mevlam yar ve yardımcımız olsun. Saygılarımla.” Açıklaması ile aday adaylığını duyurdu. 

 

 

 

Orhan Kılıç’tan, Mobil Bord’lu tanıtım

 

Geçmişten günümüze kadar geçen dönemde siyasi çalışmaların değişim gösterdiğine tanık olduk. Potansiyel seçmenlerinize ulaşmak ve sürecin lehine sonuçlanmasını isteyen Ak Parti Milletvekili adayı Orhan Kılıç, mobil bord ile seçmene ulaşmak istiyor. Kılıç, çalışmalarını aralıksız sürdürürken Kırıkkale ile bütünleşti. Orhan Kılıç, Kırıkkale merkez ilçelerdeki AK Parti ilçe teşkilatlarını esnaf ve vatandaşları da ziyaret ediyor. Kılıç, Cumhuriyet tarihinde hiçbir iktidarın el atmaya cesaret edemediği konulara AK Parti iktidarının el attığını dile getiriyor.

 

Ne mutlu KIRIKKALESPOR ’luyum diyene

 

Bu güzel hafta sonunda geçtiğimiz iki hafta önceki Zara maçında olduğu gibi çocuğunu, işini gücünü bırakıp Kırıkkalespor - Sorgunspor maçında takımını yalnız bırakmayan, taraftarlara kocaman kocaman teşekkürler...

 

Taraftarlarımız Fikret Karabudak stadını yine tıklım tıklım doldurup takımlarını doksan dakika boyunca hiç susmadan desteklemeleri gerçekten görülmeye değerdi.

 

Son 6 haftaya girilirken şampiyonluğa inanmış bir takım, şampiyonluğa inanmış bir teknik heyet, şampiyonluğa inanmış bir taraftar ve şampiyonluğa inanmış bir şehir var. Hiçbir dönemde olmadığı bir birlikteliği bu sezon yakalanmış durumda,

Bu havanın bozulmaması için geçen ki yazımda da belirttiğim gibi Kırıkkale’de yaşayan her birimin taşın altına elini koymanın zamanı geldi sanırım. Daha evvel çeşitli ziyaretlerde bulunan Kırıkkalespor yönetim kuruluna tabiri caizse siz kendinizi kanıtlayın bizim güvenimizi sağlayın bizlerde sizlere yardımcı olalım gibi, söylemlerde bulunanlarda şimdi bu sözlerinin arkasında durmalarını ve gerekli desteğin sağlanmasını istemek bir Kırıkkaleli olarak hakkımız olduğuna inanıyorum. Kırıkkale spor Yönetim Kurulu bütün imkansızlıklara rağmen gerekeni yaparak rüştünü ispat ettiğine inanıyorum. Artık Hiç kimsenin Kırıkkalespor Başkanına ve yönetimine bir şey demeye hakkı kalmamıştır.

Şimdi söz sırası sizlerde Sayın Kırıkkale İş adamları, Siyasileri ve Bürokratları ne gerekiyorsa sadece lafla değil icraatla da belirleyin Kırıkkalespor’un yönünü, Kalan beş maçlık periyotta sizler ne yapacaksınız, merakla Kırıkkale kamuoyu sizlerin icraatını bekliyor. Bu saat’ten sonra Ayağımıza kadar gelen kısmeti tepersek bu işte bütün vebal sizin boynunuzda olacak, Seçim çalışmalarında her zaman karşınıza çıkacak olan bu yükten şimdiden kurulursanız iyi olur.

 

 

ÖTE YANDAN;

''Binlerce kişi şampiyonluk için toplandı. Bu kutsal yolda sahamızın kapanmasına yol açacak her türlü taşkınlığı yapan, sahaya taş, çakmak vs. cisimler atan herkes rakiplerden teşvik almış birer haindir. Bu şehri seviyorsak ve şampiyonluk istiyorsak her zaman olduğu gibi 90 dakika sadece takımımıza destek olduk” diyor Muhafızlar Taraftar grubu

 

“Bizi bilen bilir. Bilmeyende kendisi bilir. Biz inandık sizlerde inandınız. Bu yolun sonu şampiyonluktur. Takıma destek veren herkes baş tacımızdır” diyor 71 Genç taraftarlar

 

“Bir koltuğa birden fazla kişi düşüyor. İnsanlar koltuklandırma yetmediği için ayakta maç izlemek zorunda kalıyor. Buna rağmen hala stad kapasitesi daha fazla almadığından dolayı maçı izleyemeyip geri dönen insanlar oluyorsa bilin ki; Burası Karabudak Cehennemi’dir” diyor Daltonlar taraftar topluluğu…

 

“12 bin taraftar şehrin takımına mükemmel bir şekilde sahip çıktı. Dışarıda ve içeride her zaman dik ve güçlüyüz. O anı yaşamak lazım. Bu tabloyu, Süper Ligde bile göremiyoruz desem yeridir.  Yediden yetmişe tüm KIRIKKALE tek yürek olmuş takımına sahip çıkıyor” diyor gazeteci Atila Yılmaz…

 

“İnanmış Şehrin, İnanmış çocuklarıyız. Biz Korkun Bizden. Şuan maç fazlasıyla lideriz ama ALLAH sezon sonunda orda bitirmemizi nasip eder inşallah... Tüm takım arkadaşlarımın ayağına yüreğine sağlık” diyor Takımın gölcüsü Ufuk Koç…

 

 

 

“Zaman zaman sert geçen stresli maçta tribünler bir kez daha dolup taşarken Fikret Karabudak stadı tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Maçın 2-1 Kırıkkalespor’un galibiyetiyle son bulmasından sonra Fikret Karabudak stadında kırmızı-lacivertli futbolcular ve taraftarlar liderliklerini bayram havası içinde kutladılar. Sevinç Kırıkkale’nin cadde ve sokaklarında da devam etti” diyor duayen gazeteci Erhan Gögem…

 

Bahri gol atana kadar sakalını kesmeyeceğini söyleyen taraftar “Aldı başını gidiyor sakal. Bahri Arslanlı abi gol atman lazım artık gidişat iyi değil” diyor Muhafızlar ekibinden Samet Mutluay…

 

 


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
71  -  03-03-2015 - 16:07
sayın Gökkaya ben siyasetten anlamam ama iyi bir Kırıkkale spor taraftarıyımdır kendi çapımda Kırıkkale spor maçlarına gelmeyen vekil istemiyorum bundan önce bir vekil ben futboldan anlamam dedi Kırıkkale kamoyu onu birgün televizyonda gs maçında türbünde gördüler böyle vekil istemiyoruz KAMER GENÇ gibi vekil istiyoruz önce Kırıkkale diyecek Kırıkkale sporu bu yönetim ALLAH razı olsun buralara getirdi ama olmuyor sivil toplum kuruluşları siyasiler maddi yardım yapsınlar ilk defa lider olduk maç fazlasıyla olsada yârin geç olur bizler bunun hesabını bunlardan sorarız kimse kusura bakmasın bu iş yönetimden çıktı siyasilere dayandı hemen destek için bir şeyler yapsınlar bizlerde onları alkışlarız yönetimede bir şey deme hakları yok yanlarında olsunlar.ama evleri bile burada olmayan vekillerden hiç bir şey olamaz GÖKKAYA SENDEN ALLAH RAZI OLSUN KIRIKKALE SPORUMUZA köşenizdende olsa destek yazılarınzla yardımcı oluyorsunuz ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN HOŞÇAKALIN
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  02 Mart 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net