28 Şubat 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Boz Topraklara Umut Olacağız
Boz Topraklara Umut Olacağız
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
  YAZARLARIMIZ
AK Parti Bir Vefa Hareketidir
05 Mart 2015 Perşembe Bu yazı 28099 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

İşsizlik için yerinde çözüm üreteceğiz

Kırıkkale’nin çok daha iyi bir noktada olması için gayret edeceği

AK Parti bir vefa hareketidir

Partimizin gizli kahramanları hanım kardeşlerimizdir.

Sorunlarımızı ortak akılla çözüme kavuşturacağız

 

 

 

7 Haziran'da yapılacak genel seçimler için Ak Parti'den aday adayı olan Esra Aksoy, memleketine daha fazla yarar sağlamak için Milletvekili olmak istediğini söyledi. Düşüncelerini gazetemiz yazarı Hakan Gökkaya’ya değerlendiren Esra Aksoy, “AK Parti sayesinde Türkiye’nin gücünü ve büyümesini her zaman takip ettim ve bir gün AK parti çatısı altında hizmet etme heyecanını hep yaşadım” dedi.

 

Bir yuvanın gerçek sahibinin kadın olduğunu ve kadınların isterlerse yuvalarını bir cennete çevirebildiklerini söyleyen Esra Aksoy, Kadınlar olarak yuvalarımızda mutluluk ve birliktelik ortamını sağlayabiliyorsak bunu ülkemiz içinde yapabiliriz. Ülkemizin daha sağlıklı güvenli güçlü ve refah seviyesi yüksek bir ortam olmasını sağlayabilir ve çocuklarımız için daha güzel bir ülke bırakabiliriz dedi.

 

Hükümetimizle, tüm teşkilatlarımızla Kırıkkale’mize ilçelerimize ve tüm ülkemize büyük bir özveriyle hizmet etmek istediğini vurgulayan Ak Parti Aday adayı Esra Aksoy, “Gelecek dönem de Allah’ın izniyle Kırıkkale’nin ve ülkemizin her alanda çok daha iyi bir noktada olması için büyük bir gayret göstereceğim” dedi.

 

7 Haziran Seçimleri için Partisinden çok sayıda milletvekili aday adayı olduğuna dikkat çeken Esra Aksoy, “Bu bizim ne kadar güçlü ve ne kadar iyi bir noktada olduğumuzu gösteriyor. Uzun soluklu yürüyüşümüzde, bir arada çalıştığımız aday adaylarımızla birlik ve beraberlik içerisinde yolumuza devam ediyoruz. Tüm aday adayı arkadaşlarımıza bu tatlı yarı için teşekkür ediyor başarılar diliyorum” dedi.

 

7 Nisan’da adaylar belli olduktan sonra, listede ismimiz yer alsın almasın, ben inanıyorum ki hiçbir dava arkadaşımız, asla hiçbir kırgınlığa kapılmadan, AK Parti Davasının ilkelerine, adabına, teşkilat prensiplerine ve ahlakına uygun bir şekilde, çalışmaya devam edeceğiz diyen Ak Parti Kırıkkale Milletvekili aday adayı Esra Aksoy, “Çünkü bizim için siyaset bir ahlak ve erdem vesilesidir. Siyaset, ahlak ve erdeme dayandığı zaman anlam taşır. Aynı zamanda AK Parti bir vefa hareketidir, sadakat, şefkat,  merhamet ve hizmet hareketidir. Sadakatimiz davamızadır, sadakatimiz kardeşliğimizedir. Ak Parti bu milletin 90 yıldır sabırla beklediği kabul olmuş hayır duasıdır” dedi.

 

Esra Yılmaz ayrıca, İnşallah bu dualarla halkımızın desteği ile 7 Haziran Seçimlerini tarihi rekorla en az 400 milletvekili ile almak ve Yeni Türkiye’yi hep birlikte inşa etmek için aziz milletimizin sağduyusuna inandığını sözlerine ekledi.

 

 

Kadın olarak AK Parti’de şansınız olduğunu düşünüyor musunuz?

Ben zaten partimizin bünyesinde görev yaptım. Partimiz yerel seçimlerde Keskin Belediye Başkan adayı olarak. Seçimi az bir farkla kaybettikten sonra siyasi yaşamıma ara vermeden çalışmaya devam ettim. Geçen sürede AK Parti Ankara İl yönetiminde görev aldım. Partimiz kadınların siyaset hayatında yer alması için irade koymuş ve bunu pratiğe de yansıtmış bir parti. Her yeni dönemde geçen döneme göre teşkilatlarda görev alan kadın sayısı artmıştır. Bu artış da partimizin kadınlara verdiği önemin bir göstergesidir. Biz parti olarak kadın seçmenlerimizden daha çok oy alıyoruz. Partimizin gizli kahramanları hanım kardeşlerimizdir.

Bu kutlu yolculukta kadınlarımız eşlerinden, çocuklarından, evlerinden feragat ederek çok büyük özverilerde bulunuyorlar. Bunu önemsemek gerekir. Bu nokta da Kırıkkale’mizin kadın bir milletvekiline hazır olduğunu düşünüyorum. Partimiz iktidarı boyunca kadın haklarına yönelik olarak Anayasa da ve parti tüzüğümüzde önemli düzenlemeler yapmıştır. Bugüne kadar partimiz bünyesinde kadınlara verilen değerin en önemli nedeni, Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan tutumudur. Kurucu Genel Başkanımız, Başbakanlığı döneminde kadınlara yönelik önemli düzenlemeleri hayata geçirirken, kadının siyasette, karar mekanizmalarında daha fazla rol alması sağlayan en önemli faktördür.

NEDEN SİYASET YAPMAK İSTİYORSUNUZ?

Siyaset, yaşamımızın her alanını belirleyen bir mekanizma. Bence, içinde vatan ve millet sevgisi olan, ister kadın, ister erkek olsun herkesin bu mekanizmanın içinde yer alması gerekir. AK Partinin icraatlarına, vizyonuna, milli duruşuna bir anne olarak baktığım da ‘ben de bu çatının altında olmalıyım’ dedim. Bu çatının altında olmaktan da şeref duyuyorum. Eğer bir şeylerin yanlış olduğunu düşünüyorsanız elinizi taşın altına koymalı, elinizden gelen bütün gayretle o yanlışları düzeltmeye çalışmalısınız, hiç bir şey yapmadan eleştirmek benim yapımda yok.

AK PARTİLİ KADIN SEÇMENLERİNİZDEN BEKLENTİNİZ NEDİR?

Kırıkkale’de bu dönem kadın dayanışmasının daha yoğunlaşacağını düşünüyorum. Kırıkkale’miz de kadınlarımızla birlikte yapacağımız çok önemli projeler var. Allah nasip ederse kadınlar olarak Kırıkkale’mizde pozitif bir ayrımcılık yaratacağız. Sorunlarımızı kadın kadına oturup ortak akılla çözüme kavuşturacağız.

Mevcut vekillerden farkınız ne olacak?

Hepimiz aynı partinin mensuplarıyız. 30 aday adayı arkadaşımız birbirinden değerli insanlardır. Burada önemli olan şahısların değil partimizin kazanmasıdır. Allah’ın izniyle hedefimiz belli. Yine 3 vekil çıkaracağımıza inanıyorum. Aday olsak da olmasak da hepimiz partimizin bir neferiyiz. Davamıza sadakat de bunu gerektirir. Benim bu 30 arkadaşımızdan farklı olarak yapacağım birçok proje bulunuyor. Ama bunların ilki ve belki de en önemlisi Kırıkkale de müzmin bir yara haline gelmiş olan işsizlik için yerinde çözüm üretmek olacak. Bu projemiz sayesinde işsiz gençlerimizin kendiişlerini kurmaları için mikro kredilerle kendiişlerini oluşturmaları sağlanacak. Bu güne kadar Kırıkkale de yapılmamış fakat yapılması halinde hem istihdam hem de ekonomik girdi olarak büyük yararlar sağlayacak projemiz sayesinde özelikle ev kadınlarımız ve gençlerimiz ekonomik özgürlüklerine kavuşmuş olacaklar.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
71  -  05-03-2015 - 10:15
sayın esrahanıma bu kutsal yolda başarılar dilerim.inşalah bu zamanakadar akpartinin hizmetlerini kırıkkaleye fazla getiremeyen erkek vekillerden daha çok getirir de bizde kendisine ALLAH razı olsun deriz kırıkkaleye birde kadın eli değsin anne şevkatiyle halka yanaşır kadın duygusal olur kinci olmaz yolun açık olsun esra hanım ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Şubat 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net