01 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
  YAZARLARIMIZ
Kırıkkale halkı kendi adayını seçecek
09 Mart 2015 Pazartesi Bu yazı 26567 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı Avukat Ziya Kavlak, 29 Mart 2015 Pazar günü yapılacak önseçim öncesi düşüncelerini köşe yazarımız Hakan Gökkaya’ya anlattı.

 

 

 

 

CHP Milletvekili aday adayı İl eski Başkanı Ziya Kavlak, partililerine seslenerek, “Partimi ve Kırıkkale halkını bugüne kadar mahcup etmedim. Başım dik alnım açık şehrimin her yerinde herkesle kucaklaşarak, omuz omuza, el ele, kol kola yürüyorum. ”dedi.

 

Şimdi önümüzde 2015 genel seçimleri var. Hem ilimiz Kırıkkale için, hem de ülkemizin içinde bulunduğu parlamenter sistemin kaderi için, 2015 seçimleri büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyen Ziya Kavlak, “CHP Parti Meclisi, yaşayacağımız genel seçimin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olarak, Türkiye genelinde adaylarının %85 inin ön seçim ile belirlenmesi yönünde bir karar aldı. Kırıkkale, CHP ve Türkiye solu için büyük bir değere sahip olan ilimiz milletvekili adaylarının belirlenmesi için CHP üyeleri bazında eğilim yoklaması yapılacak” dedi.

 

Ziya Kavlak ayrıca, “CHP Kırıkkale, ilinin hem sorunlarının çözümü hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşaması adına meclise göndereceği temsilcilerini kendi iradesiyle seçecek. Bu süreç, değerli üyelerimizin yanı sıra biz aday adayları için de çok onurlu bir süreç olacak” dedi.  

 

Kırıkkale’de Cumhuriyet Halk Partisinin yapacağı ön seçim nasıl gerçekleşecek?

 

Kırıkkale’de Cumhuriyet Halk Partisi 29 Mart 2015 tarihinde ön seçim yapacak. Önseçim 2138 kayıtlı üye ile seçim kurulunun gözetiminde gizli oy açık tasnif sureti yapılacak. Kırıkkale’nin tüm ilçelerinde ve merkezde sandık koymak sureti ile üyelerin oy kullanması sureti ile gerçekleşecek. Burada amaç üyenin iradesinin sandığa yansıması sandıktan çıkan adayında ortak bir irade ile partinin kabul görmüş bir milletvekili adayları ile birlikte çalışmasını sağlayacak. Ön seçim Cumhuriyet Halk Partisinin Kırıkkalelilere olan güveninden kaynaklanmaktadır. Sadece Cumhuriyet Halk Partililere verilen bir imtiyazdır. Bir AKP’liye MHP’liye bu imtiyaz verilmemişken bu imtiyaz bu hak Cumhuriyet Halk Partililere tanınmıştır. Buda partimizin gücünü ve demokratik yaklaşımını gösterir. Biz isterdik ki tüm Kırıkkale’de halkın kendi çıkartacağı adaylar ile seçime gidilsin. Şu anki Milletvekilleri ve çıkacak aday adayları ile bu şekilde çıkmayacak.  Göstermelik temayül tıpkı AKP’nin yaptığı budur. Kimin birinci kimin sonuncu olduğu belli olmayan, sandığın Genel Merkeze gidip orada açılmasıyla belirlenen hiçbir hâkimin gözetimi olmadan kafasına göre kimi görmek istiyor ise ona göre belirlediği bir yapı ile Kırıkkale halkına bu sizin adayınızdır. Buna oy verin denmektedir. Bu dayatama ile Kırıkkale halkına açıkça hakaret edilmektedir. Kırıkkale halkı kendi adayını seçecek hem vasıftadır hemde tecrübesi de vardır. Biz Genel Merkezimize Kırıkkale halkına verdiği değerden dolayı Teşekkür ediyoruz. Kırıkkale halkının bunu seçimlerde değerlendireceğine inanıyoruz. Bizim için bu büyük bir atılımdır.

 

 

7 Haziran seçimlerinde Kırıkkale’de Cumhuriyet Halk Partisinin hedfi nedir?

 

Cumhuriyet Halk Partisinin Kırıkkale’de hedefi kesinlikle en az bir milletvekili çıkartmaktır. Şu yapıya baktığınızda Kırıkkale’de AKP’nin, MHP’nin ve CHP’nin aldığı oylara baktığınızda Cumhuriyet Halk Partisinin bir Milletvekili çıkartması oldukça mümkün görülmektedir. Çünkü, adaydan çok Türkiye’deki siyasi yapının ağırlığı vardır. Üç dönem Kırıkkale’ye hizmet ettiğini iddia eden Milletvekillerinin Kırıkkale’ye bir çivi çakmadığını biliyoruz. Biz yapacağımız AKP’nin 13 yıldır Kırıkkale halkının sırtından elde ettiği rantı önce kesceğiz. Kırıkkale vekili bir kere çıkacak meydanlarda en Kırıkkale vekiliyim diyecek. Ben Ankara’nın, İstanbul’un, İzmir’in vekiliyim demeyecek. Bölge ayrımı yapmayacak. Herkese kapısı açık olacak. 24 saat telefonu açık olacak. Kimin ne sorunu var ise siyasi fikri ne olur ise olsun, düşüncesi ne olur ise olsun sorununu elinden geldiği kadar çözecek. Çözemiyor ise bile o sorunu kamuoyuna taşıyarak ciddi bir halk desteği sağlayacak. Kamuoyu baskısı sağlayacak. Biz Kırıkkale Belediyesi’nin Kırıkkale Milletvekillerinin kapalı kapılar ardında ne yaptığını bilmiyoruz. Bilmediğimiz gibi yaptıkları da kamuoyu ile paylaşılmıyor. Biz bunları ortaya dökeceğiz. Eğer, doğru bir şey var ise arkası da dimdik duracağız. Yanlış bir şey yapılıyor ise gerçekleşmesini engelleyeceğiz.

 

 

Kırıkkale’de görüştüğünüz Cumhuriyet Halk Partililerin en büyük talebi ne üzerinedir?  

 

Benim ve Yönetim Kurulunun en büyük artısı beş yıldır çeşitli birimlerde görev yapmamızdır. Bir yıl disiplin kurulu başkanlığı, dört yılda İl başkanlığı görevinde bulundum. Halkın iyi ve kötü günlerinde yanlarında olduk. Üyelerimizin büyük çoğunluğu beni ve yönetimimi tanıyor. Her özel günde her kötü günlerin de onlarla beraberdik. Kırıkkale’deki Cumhuriyet Halk Partililer bizden bildiği tanıdığı ve kapısına gidebileceği bir Milletvekili adayı istiyor. Yani yüksek kulelerde bürolarda siyaset yapan aday istemiyor. Kırıkkale’nin istediği sahaya inecek, partiliyi tanıyacak, partinin de ona ulaşabileceğini bilecek. Partide il başkanının kapsısın sürekli açık olduğu her sorunu dile getirebildiği her türlü eleştirisini ve düşüncesini açıkça söyleyebildiği bir yapı istiyor. Biz dört yılda bunu kurduk zaten. Kırıkkale’de tüm CHP’li üyeler İl Başkanı ve yönetim kurulunu tanımaktadır. Bu bizim için bir artıdır. Üye kime oy vereceğini biliyor.

 

 

Seçmenin size ulaşması için farklı bir yöntem mi deneyeceksiniz?

 

Milletvekili olduğumda kendimiz gibi olacağız. Kendimizi fazla gizlemeyeceğiz. Ziya Kavlak 15 yıldır Kırıkkale’de serbest Avukatlık yapıyor ise yine Kırıkkale’de olacak. Kırıkkale’de bana ulaşabilecekler. Ben ayaklarına geleceğim. Biz AKP’nin yaptığı gibi İl binasına sığınıp geleni gideni engellemeceğiz. Bu güzel konuşuyor güzel şeyler söylüyor diyerek kapıyı açıp içeri sokmayacağız. Biz herkesin isteğini talebini karşılayacağız. Bu tür görüşmelerin halka açık bir yerde yapılaması gerektiği fikrini savunuyoruz. Belli günler belirleyip halka açık yerlerde bilgilendirme ve halkın talepleri de halkın içerisinde yapılmalıdır. Bir hatamız bir kusurumuz var ise bu orada zaten ortaya çıkar. Saklanmayacağız. Eleştirilmekten korkmayacağız. Eleştirmekten korkmayacağız. Verilmeyecek hesabımız olmayacak. Her şeyin hesabını vereceğiz. Şeffaf olacağız. Dürüst olacağız. Ama önce Kırıkkale’yi seveceğiz.

 

 

Kırıkkaleli seçmen sizi neden tercih etsin. Sizi diğer adaylardan ayıran özelliğiniz nedir?

 

Öncelikle Cumhuriyet Halk Partisinin geçmişine bakacak. Ondan sonra geleceğine bakacak. Cumhuriyet Halk Partisi ilkesiyle, duruşu ile direnişi ile görüntüsü ile Kırıkkale halkına hizmet edebilecek bir altyapısı var. Örgütten gelen gücünü halka yansıtacak. Kırıkkale ilgiye muhtaç. Kırıkkale kimsesiz, yoksul ve yetim. Her zaman söylüyoruz, Yozgat’a, Çankırı’ya, Çorum’a, Sivas’a giden yatırım önce Kırıkkale’den geçiyor. O kamyonlar, araçlar, tırlar makineler önce Kırıkkale’den geçiyor. Ama Kırıkkale’ye bakıyorsunuz Makine Kimya ile bitirilmiş ama üzerine her hangi bir şey konmamış. Bizim amacımız bir yere yatırım yapılacak ise önce Kırıkkale demeliyiz biz Mecliste bunu savunacağız. Bu bizim önceliğimiz olacak. Önce iş. Kırıkkale halkının gözü kulağı olacağız. Kırıkkale’nin meclisteki menfaatlerini koruyacağız. Biz Kırıkkale’nin sorunlarını Türkiye’ye taşıyacağız. Türkiye’nin sorunlarını Kırıkkale’ye taşımayacağız. Kırıkkale kimsesiz olmayacak. Kırıkkaleli televizyonları açtığında Milletvekillerini şehrin sorunlarını anlatırken görecek. Biz Kırıkkale’ye çalışacağız.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net