28 Şubat 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Boz Topraklara Umut Olacağız
Boz Topraklara Umut Olacağız
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
  YAZARLARIMIZ
Türkiye İçin Var Olma Mücadelesi İçerisindeyiz
13 Mart 2015 Cuma Bu yazı 20687 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

1.SEYİT AHMET GÖÇER KİMDİR?  İŞ VE SİYASİ HAYATINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ?

4 Nisan 1979 yılında Kırıkkale’de doğdum. İlk, orta ve lise tahsilimi Kırıkkale’de tamamladım.  Siyasi hayatıma başlangıcım, lise yıllarımda ülkü ocakları Kırıkkale meslek lisesi okul başkanlığı ile başlayıp ülkü ocakları Kırıkkale il yönetim kurulu üyeliği ve 2004-2008 yılları arasında Kırıkkale ülkü ocakları başkanlığı, 2008 yılında MHP Genel başkanımız sayın Dr. Devlet BAHÇELİ beyin takdirleri ile MHP Kırıkkale il başkanlığı görevine getirildim. 31 ocak 2015 tarihinde yapılan MHP Kırıkkale il kongresinde İl başkanlığı görevimi Sayın Erdal BALOĞLU Başkanımıza teslim ettim.

 İş hayatına 2001 yılında Kırıkkale sanayi ve ticaret odasına bağlı kurduğum özel şirketimle devam etmekteyim. Yaklaşık 1800 kişiye istihdam sağlıyorum, genç yaşta ülkemizin ve milletimizin kalkınması için istihdamda azda olsa bir faydamın olması beni fazlasıyla mutlu ediyor. İmkan ve gücüm olsa da  Kırıkkale’nin tüm gençlerine iş imkanı sağlayabilsem ne güzel olurdu. Bizim elimizden, elimizde ki imkanları almak için mevcut iktidar ve vergi daireleri tarafından sürekli baskı görüp, akla ve mantığa uymayan cezalar ödüyoruz.

 2.MHP DEN ADAY ADAYISINIZ, SİZE GÖRE KIRIKKALE’NİN EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR. VE BU KONUDA Kİ ÇÖZÜM ÖNERİNİZ NEDİR?

Kırıkkale’mizin en büyük sorunlarının başında işsizlik ve sahipsizlik gelmektedir. Bakınız ilimizden bir tane başbakan yardımcısı çıktı. 12 yıllık AKP iktidarında bu adam hükümetin en etkili ve yetkili üyesiydi.  ALLAH aşkına bana söyler misiniz, şehrimiz için ne yaptı. Kime ne kadar istihdam sağladı, hangi fabrikayı açtı, hangi yatırımı getirdi. Bakın size bir örnek vereyim. Savunma Bakanlığı Ankara’daki bazı acemi birliklerinin taşra illerine kaydırılması konusunda karar aldı. Biz MHP il başkanlığı olarak bu konuyu fazlasıyla dillendirdik,  ilimiz ekonomisi için, esnaflarımıza destek olması için gelin bu acemi birliklerinden birisini ilimize getirelim diye. Üstelik milli savunma bakanlığı komisyon üyesi bir milletvekilimiz olmasına rağmen yine de bizim o zamanki girişimlerimiz sonuçsuz kaldı. Ne sayın Beşir ATALAY bey, ne de sayın Oğuzkağan KÖKSAL bey bu konuda hiçbir girişimde bulunmadılar. Hükümet yetkilileri Kırıkkale’ye böyle duyarsız ve sahipsiz bırakırken Kırıkkale Belediyesi ne yaptı, 10 yıldır göz boyamak için bir Atatürk bulvarı yaptı başka bir çivi çakmadılar.  belediyenin aslı görevinin halka hizmet olduğunu unutan bu zihniyet duyarsızlık ve tembellikte milletvekillerimizden aşağı kalmamıştır.

 3.ADAY ADAYI OLDUĞUNUZ MHP VE DİĞER PARTİLERİN ADAY ADAYLARINI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZDE SİZİ FARKLI KILAN NE OLMALI Kİ BİR ADIM ÖNDE OLMALISINIZ.

Öncelikle birinci sorunuza cevap vermek gerekirse MHP partisinden aday adayı olan değerli arkadaşlarımızın hepsi birbirinden değerli, kapasiteli ve kültürlü kişilerdir. Hepsinin birbirinden farkı olmadığı gibi, benim de diğer arkadaşlarımızdan hiçbir farkım yoktur. Hepimizde Türk-İslam davasına gönül vermiş ülkücüleriz. Aday adayı arkadaşlarımızın hepsi geçmişte ülkü ocaklarında, MHP’de yöneticilik ve başkanlık yapmış ülküdaşlarımızdır. İkinci sorunuza gelince, AKP den aday adayı olan kişilerden elbette çok büyük farkımız vardır. Çünkü onlar teslimiyetçi ve ihanet içerisinde olan bir partiden aday adayı oluyorlar, çünkü onlar, zinayı serbest bırakan, kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in ayetleriyle dalga geçen, imansızları koruyup kollayan bir partiden aday adayı oluyorlar. Çünkü onlar yetimin hakkını yiyen, ayakkabı kutularında milyon dolarlar saklayan, 700 bin liralık saatler takan zihniyetten aday adayı oldular. Çünkü onlar HIRSIZLARI aklayan, HIRSIZLARI koruyan, HIRSIZLARI destekleyen AKP den aday adayı oldular, çünkü onlar, sözde açılım diyerek PKK ve onun uzantısı vatan hainleri ile dost olan partiden aday adayı oldular. Çünkü onlar, vatan toprağını terk edip kaçan, korkakların, ruhsuzların, partisinden aday adayı oldular. Bizim diğer partilerin aday adaylarından sayısını bilmediğim kadar artımız olur.

 

4. 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ TÜRKİYE İÇİN VİRAJ KONUMUNDA OLACAK, BU KONUDA NE SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

Sayın Hakan bey 7 haziran 2015 seçimleri Türkiye için viraj konumu değil,  var olma ya da yok olma seçimi olacak. Bu AKP zihniyetini ülkemizden kurtarmak için büyük bir fırsat seçimi olacak. Bakınız ALLAH aşkına adamlar daha birkaç gün önce Suriye’deki vatan toprağımızı terk etti. Cumhuriyet tarihinde ilk kez toprak kaybı yaşadık. Hem de hiç karşılık vermeden, savaşmadan, mücadele etmeden. Vatan toprağının üzerinde bulunan Süleyman Şah türbesini imha edip İşide teslim etti. Bunlar ALLAH göstermesin tekrar tek başına iktidara gelsin ülkeyi bölüp parçalarlar. Güneydoğuyu PKK’ ya, Doğuyu Ermenilere, Marmara ve Egeyi de Yunanlılara teslim ederler. Şimdi size bu çok abartı gelebilir ama söyler misiniz bana “BİR KERE VATAN TOPRAĞINI SATAN, İHANET EDEN ZİHNİYETİN BİR DAHA AYNI İHANETİ GÖSTERMEYECEĞİNE NASIL İNANABİLİRİZ.” Bunların 12 yıldır hırsızlığını, arsızlığını, yalancılığını, inkarcılığını görmüştük ama bu son olayda bunların vatana hainliğine de şahit olduk. Gerçi daha önceleride; haburda, oslo görüşmelerinde ve açılım saçmalığında da görmüştük ama bu son olay bunların ülkeyi bölüp, parselleyip dağıtacağını gün yüzüne çıkarmıştır.

 

5. SİYASETTE ARKANIZA ALDIĞINIZ BİR GÜÇ VAR MI? VARSA BU GÜCÜ NASIL OLUŞTURDUNUZ?

Evet, siyasette arkama aldığım birden fazla güç var. Birincisi değer verdiğim ailem eşim ve çocuklarım sonra Kırıkkale’de bulunan MHP tabanında yer alan kardeşlerim abilerim ablalarım ve son olarak ta Kırıkkale’li hemşerilerim. Tüm bu desteklerin yanın da varlığı bana büyük güç olan sayın genel başkanımız Dr. Devlet BAHÇELİ bey  ve onun tecrübeli, aydın, dürüst ve onurlu kadrolarıdır. MHP’nin tarihinde en uzun süre il başkanlığı yaptım. 7’den 70’e herkesin övgü ve sevgisini kazandım. Maddi ve manevi olarak elimden gelenin en iyisini yapmayan çalıştım. Ben MHP Kırıkkale tabanına olan güvenim ve inancımla milletvekili aday adayı oldum. Ve burdan sizin aracınızla diyorum ki; değerli ülküdaşlarım, kıymetli büyüklerim bugüne kadar ki geldiğim makamların sizlerin istek ve emirlerinizle geldim. Şimdi ben sizden ilk kez bir makam için, Kırıkkale MHP milletvekilliği için desteklerinizi  istiyorum.

 

6. BİLDİĞİM KADARIYLA KIRIKKALE’DE İKAMET EDİYORSUNUZ. BU BİR AVANTAJ OLMALI, SİZCE NEDİR AVANTAJLARI?

Elbette ki büyük bir avantaj,  bu şehirde vaktini geçirmeyip, bu şehrin kültürünü, düğününü, cenazesini, komşu ziyaretlerini bilmeyen, esnafından alışveriş yapmayan, sokaklarını ve Kırıkkale dilini ve şivesini bilmeyenlerden değiliz. Seçim zamanı gelip seçimde Kırıkkale de siyaset yapanlardan da değiliz doğduğum günden beri Kırıkkale’deyim. Kırıkkale’ nin mahallelerinde tozlu ve çamurlu sahalarda top koşturdum, çocukluğumuzun vazgeçilmez oyunlarını mahalleli arkadaşlarımla oynadım, Kırıkkale’nin cadde ve sokaklarında gezerek gençliğin tadını yaşadım ve okul yıllarımızdan beri burada partime ve davama hizmet için çaba sarfediyorum. İnşallah Cenab-ı Mevlam nasip eder milletvekili olursam her zaman halkımızla beraber içe içe olacağım. Kırıkkale’den hiçbir zaman kopmayacağım. Ben buradan açıklıyorum eğer ALLAH nasip ederde meclise girersem hafta sonlarımı Kırıkkale’nin sokaklarında caddelerinde dolaşıp halkımızla sohbet edip dertlerini sıkıntılarını gidereceğim. Onların sorunlarına yardımcı olmak için elimden geleni yapacağım.

    7. ÖZEL YAŞANTINIZDA NASIL BİR İNSANSINIZ EŞİNİZ VE ÇOCUKLARINIZA SİZİ SORSAK NE DERLER?

Siyasetin için de olduğumdan bu yana çok fazla bir özel hayıtımız olmadı, siyasette zamanınızın büyük kısmını halk ile vatandaşlar ile geçiriyorsunuz, çocuklarınızın büyüdüğünü fark edemiyorsunuz. En büyük zahmeti de eşlerimize veriyoruz aslında çocukların bakımı, okulu, evin ihtiyaçları derken onların hayatınıda kısıtlamış oluyoruz. Siyaset gönül işidir nasıl gönül verdiğimiz şeyler için fedakarlık yapıyorsak siyaset için de bazı fedakarlıklar yapmalıyız. Zaman bulup evde olduğum zamanlarda Kırıkkale insanın yaşadığı gibi bir ev ortamımız var. Eve girerken çocuklarımın ve eşimin beni gülücüklerle karşılaması, siyasi hayatın ve iş hayatının vermiş olduğu stres ve yorgunluğun hepsini üzerimden alıyor. Eşime mutfakta ara sıra yardım ederim, yapmakta kendimi uzman gördüğüm bazı yemekler var ama tabi bir eşim kadar güzel yaptığım söylenemez. Çocuklarımla çocuk olur oynarım onları mutlu etmek için değişik süprizler yaparım. Evde olmanın güzel yanı eşimin elinden içtiğim Türk kahvesidir. Evli ve iki çocuk babasıyım.

8. SİZDEN SİZİ EN İYİ ANLATAN BİR SÖZ VEYA BİR SLOGAN İSTERSEK NE DERSİNİZ?

Ben kendimi ifade ederken doğal davranırım, herhangi bir siyasi dil kullanmam, Kırıkkale ağzı ile konuşurum duygu ve düşüncelerimi saf ve temiz olarak ifade eden birisiyim. Bunun bazen bana zarar verdiğini bildiğim halde bu duruşumu korumak istiyorum. Ben hep şuna inadım “ Allah deyip yola çıkan yolda mı kalırmış” biz inandık bu yola çıktık, nasibimizde ne varsa onu alırız  ve şükrederiz. Benim ve diğer aday adayı arkadaşlarımın tüm sloganı “BİRLİKTE EL ELE  olmalıdır, bizim nefsi bir hesabımız olamaz. Ülkemizin için, geleceğimiz için el ele verip birlikte çalışmalıyız.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Şubat 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net