28 Şubat 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Boz Topraklara Umut Olacağız
Boz Topraklara Umut Olacağız
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
  YAZARLARIMIZ
Hizmet İçin Görev Verin
19 Mart 2015 Perşembe Bu yazı 24978 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

  • 7 Haziran'da yapılacak genel seçimler için AK Parti'den aday adayı olan, partinin tanınmış ismi vefakar ve cefakar kişi Avukat Orhan Aytekin, memleketine daha fazla yarar sağlamak için Milletvekili olmak istediğini söyledi.

 

  • Düşüncelerini gazetemiz yazarı Hakan Gökkaya’ya değerlendiren Orhan Aytekin, “AK Parti deryasının kenarında, köşesinde yeterince gezdiğim, dolaştığım kanaatindeyim. Artık deyim yerindeyse AK Parti deryasının ortasında yüzmeye talibim" dedi.

 

 

Hakan GÖKKAYA: Bizler sizleri tanıyoruz Orhan Bey, fakat Kırıkkaleli vatandaşlarımızın da sizleri yakınan bilmeleri açısından Avukat kişiliğinizden ziyade Orhan Aytekin kimdir? bizlere kısaca anlatır mısınız?

 

Orhan AYTEKİN: Kırıkkale’de doğdum, Delice ilçesi Büyükyağlı köyü nüfusuna kayıtlıyım. İlk ve Orta öğrenimimin ardından Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumuna bağlı Mühimmat fabrikasında 1982-89 yılları arasında 7 yıl işçi olarak çalıştım. Bu dönemde MKE Kırıkkale spor futbol takımında bir süre amatör ve  profesyonel olarak futbol oynadım. Dolayısıyla MKE camiası ve spor camiasıyla her zaman iç içe oldum. 1991 yılından itibaren Kırıkkale’de Serbest Avukat olarak,  meslek hayatımı sürdürüyorum.Bir dönem Kırıkkale Barosu yönetim kurulu ve Kırıkkale spor yönetim kurulu üyeliklerinde bulundum. Mart 2004 yerel seçimlerinde Ak Partiden Kırıkkale Merkez İl Genel Meclis üyesi seçildim. Ak Parti iktidarının, kamu yönetimi alanındaki en önemli reformlardan birisi olan “Yerelleşme” politikası kapsamında Özel İdare Yasasında yapılan değişiklik neticesinde Kırıkkale İl Genel Meclisinin seçilmiş ilk İl Genel Meclis Başkanı oldum. Kırıkkale Valisinden devralmış olduğum bu onurlu ve kutsal görevi 2 yıl süreyle,  başarıyla yerine getirdim. 22 Temmuz 2007 seçimlerinde partimizden milletvekili aday adayı, yapılan aday belirleme süreçleri (teşkilat yoklaması ve kamuoyu araştırmaları) sonucunda ilimizde Ak Partinin 4.sıra Milletvekili Adayı oldum. Başarılı bir seçim süreci yaşamamıza rağmen şahsıma seçilmek kısmet olmadı. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Belediye Başkan Aday Adaylığı, Haziran 2011 Genel seçimlerinde milletvekili aday adaylığı tecrübelerim oldu. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak genel seçimde partimizden milletvekili aday olabilmek için aday adayı oldum.

 

H.GÖKKAYA: Milletvekilciğine talip olmanızdaki temel unsur nedir?

 

O.AYTEKİN: Ak Partimiz malum olduğu üzere ülkemizde 2002 yılından beri  tek başına iktidarda olup Yaklaşık 13 yıllık Ak Parti İktidarı döneminde; eğitimden sağlığa, Ulaşımdan toplu konuta, kültür ve sanattan adalete ve sosyal politikalardan ekonomik politikalara kadar her alanda reform sayılabilecek icraatlara imza atmıştır. Ak Parti hükümetinin bu önemli icraatlarından ve hizmetlerinden ilimizde payına düşeni almıştır. Tabii ki yapılması gereken şeyler vardır. Bunların başında “yatırıma dayalı istihdamı” geliştirmektir. Esasen milletvekillerinin asli görevi ilini Ankara’da temsil etmek ve merkezi yatırımlardan olabildiğince ilimize pay gelmesini sağlamaktır. Ne kadar çok yatırım alırsak ve ne kadar çok yatırımcıyı Kırıkkale’ye çekersek ilimiz ekonomisi daha da gelişir ve işsizlik olabildiğince azalır diye düşünüyorum.

 

H.GÖKKAYA: Orhan Bey, sizin diğer milletvekili aday adaylarından farkınız nedir? Parti içinden geliyorsunuz fakat seçmenlere hangi vaatlerde bulunuyorsunuz?

 

O. AYTEKİN: AK Parti yukarıda da belirttiğimiz üzere  yaklaşık 13 yıllık İktidarı döneminde sayısız hizmetlere imza attı. 13 yıldır tek başına iktidarda olan bir partide siyaset yapmak, aday yada aday adayı olmak onur verici bir hadise. Aday adayı olarak sahaya çıktığımız zaman anlatacağımız o kadar çok şey var ki bunları anlatırken çoğu zaman zaman yetmiyor. Dolayısıyla biz kendi doğrularımız üzerine siyaset yapan, başkasının yanlışıyla zaman kaybetmeyen bir anlayışla siyaset yapıyoruz. Farkımız işte burada diyorum.

 

H.GÖKKAYA: Sizce 7 Haziran seçimleri neden bu kadar kritik? Siyasilerimiz neden önemsiyorlar?

 

O. AYTEKİN: 7 Haziran 2015 seçimi ülkemiz için oldukça önemli bir seçim olacaktır. 7 Haziran seçimi, önce insan diyen, önce millet diyen Ak Parti ile darbeci ve vesayetçi zihniyeti temsil eden bir kesimin karşı karşıya kalacağı bir seçim olacaktır. 7 Haziran seçimi, siyasi ve ekonomik istikrarın devamı adına yapılacak seçim oldukça önemli bir seçim olacaktır.

 

H.GÖKKAYA: Türkiye'nin vizyonu AK Parti hükümetinin çalışmaları sayesinde ifade etmekte zorlanacağımız kadar gelişti ve değişiklik gösterdi. Bu değişimi Kırıkkale'de sizlerde yakından takip ediyorsunuz. Bu konuya biraz değinmek istiyorum. Türkiye geçmişte nasıl yönetiliyordu? Şuan ki Cumhurbaşkanımızın dönemin Başbakanı sıfatıyla yapmış olduğu çalışmalar nasıldı? Ve bugün Ahmet Davutoğlu kaptanlığındaki Türkiye'yi nasıl buluyorsunuz?

 

O. AYTEKİN: Türkiye nasıl yönetiliyor sorusuna bir Ak Partili olarak tabii ki iyi yönetiliyor diyorum. Zira, 2002 öncesi Türkiye ile 2002 den sonraki Türkiye ve bu dönemde Ak Parti hükümetlerinin eğitimden sağlığa, ulaşımdan toplu konuta, kültür ve sanattan adalete ve sosyal politikalardan ekonomik politikalara ve dış politikaya kadar her alanda reform mahiyetinde düzenlemeler yapılmış, ülkemiz insanının refah seviyesi yükselmiştir. 2002 öncesi Türkiye’yi hatırlayalım, bir anayasa kitapçığı fırlatıldı diye gecelik faizler 3000 lere, enflasyon üç haneli rakamlara fırladı, döviz fiyatları yaklaşık bir kat artış gösterdi. Dolayısıyla Ak Parti icraatlarının iyi anlaşılması ve iyi anlatılması için 2002 öncesi Türkiye’de yaşanan bu ve benzer sıkıntıların hatırlanması, hatırlatılması gerekir. Yeni Türkiye, bir vizyonu ve bir siyaset anlayışını ifade eden bir kavramın adı olup Yeni Türkiye Vizyonunun hedefi; çıraklık-ustalık ve kalfalık dönemleri kazanımlarının üzerine,  demokrasiyi ve toplumsal refahı daha da ilerletip ülkemizi öncü ülkeler arasına sokmaktır.

 

H.GÖKKAYA: Orhan Bey, sizin açınızdan temayül yoklaması nasıl geçti?

 

O. AYTEKİN: Yukarıda da belirttiğim üzere  2004 yılından beri AK Partide siyaset yapıyorum. İl genel meclis başkanlığı yaptım, milletvekili adayı oldum, aday adaylığı tecrübelerim oldu. Dolaysıyla gerek siyaseten gerekse beşeri olarak Kırıkkale halkının yakından tanıdığı birisi olduğumu düşünüyorum. Siyaseten kamuoyunda ciddi bir karşılığım olduğunu düşünüyorum. Aday adaylığı müracaatımızı partimizde yaptıktan sonra, ilçe belediyelerimizi ve ilçe başkanlarımızı ziyaretlerimiz oldu. Sivil toplum örgütlerinin de bir kısmını ziyaret ettik, bu ziyaretlerimiz devam etmekte olup genel merkez nezdinde de parti büyüklerimizle istişarelerimiz oldu. Partimizde aday belirleme süreci devam etmekte olup yapılan temayül yoklaması ve genel merkezdeki mülakat yoklamasının şahsım açısından oldukça iyi geçtiğini düşünüyorum.

 

H.GÖKKAYA: Siyasetin olmaza olmaz unsuru nedir?

O. AYTEKİN: Siyasette gücümü her alanda olduğu gibi öncelikle rabbimden ve kadirşinas Kırıkkale halkının şahsıma gösterdiği sevgi ve sempatiden alıyorum. Esasen önemli olan da halkın gönlünde olmak, halkta karşılık bulmaktır. Siyasette başarının olmazsa olmaz unsuru budur diye düşünüyorum.

 

H.GÖKKAYA: Seçilmeniz durumunda Kırıkkale halkının sorunlarına çözüm üretebileceğinize inanıyor musunuz?

 

O. AYTEKİN: Kırıkkale’de doğdum ve büyüdüm, yaklaşık uzun yıllardır burada serbest Avukatlık yapıyorum. Dolayısıyla tabii ki ikametgahım da Kırıkkale’de. Kırıkkale insanını çok iyi tanıyorum, onlar da içlerinden birisi olarak beni oldukça iyi tanımaktalar.  Kırıkkale caddelerini sokaklarını aşındıran, acısıyla üzülen, sevinciyle mutlu olan birisi olarak burada yaşamanın, sorunlara çözüm bulmak ve insanlarımızın bireysel ilgi ve taleplerine cevap verebilme adına siyaseten oldukça önemli olduğunu düşünüyorum.

 

H.GÖKKAYA: Birazda özel yaşantınızdan bahsetmek istiyorum. Evlisiniz Allah bağışlasın 3 çocuğunuz var. Özel hayatında Orhan Aytekin nasıl bir kişidir?

 

O. AYTEKİN: Rabbim bana, beni benden daha çok düşünen ve seven bir eş ve çocuklar nasip etti,  ikisi erkek 3 çocuk babasıyım. Oldukça mutlu ve huzurlu bir ailem var.  Büyük oğlum Görkem  mimarlık yapıyor. Küçük oğlum Gökay Fen Lisesi 11.sınıf, kızım Gülfem ise 6. sınıf öğrencisi. Allah şükrediyorum ki benim en büyük zenginliğim eşim ve çocuklarımdır. Onların mesleki ve siyasi yaşantımdaki katkıları oldukça fazladır. Onları çok seviyorum. 

 

H.GÖKKAYA: Son olarak mevcut vekillerden farkınız ne olacak? Neden seçmen sizi tercih etsin?

 

O. AYTEKİN: Aday adaylığı müracaatımı yaptığım gün parti binasında yaptığım konuşmada kullandığım bir söz oldukça ilgi çekti. Burada bir kez daha tekrarlamak istiyorum; “Kenarında gezmediğin deryanın ne hakkın var ortasında yüzmeye…” Yukarıda da açıkladığım siyasi öz geçmişimden de açıkça anlaşılacağı üzere tabiri caiz ise Ak parti deryasının (denizinin) kenarında, köşesinde yeterince gezdiğim, dolaştığım kanaatindeyim. Artık deyim yerindeyse “Ak parti deryasının ortasında yüzmeye talibim”  ve bunu da hak ettiğime inanıyorum. Niyetimiz halis akıbetimiz de hayır olsun diyerek Rabbim “…gönlümüzün arzu ettiğini hakkımızda hayırlı eylesin, hakkımızda hayırlı olana da gönlümüzü razı eylesin…” dua ve temennisiyle 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak seçimin ilimize, insanımıza ve ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, tüm halkımıza selam ve saygılarımı sunuyorum.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
71  -  19-03-2015 - 09:13
SAYIN ORHAN AYTEKİNİ VE AİLESİNİ YILLARDIR TANIYAN BİRİSİ OLARAK ADAY ADAY LIĞI HAYIRLI OLSUN BU AİLE YILLARDIR KIRIKKALE DE HERKESE YARDIMCI OLMUŞLAR DIR ORHAN BEY KIRIKKALE NİN SORUNLARINI İYİ BİLEN KIRIKKALE DE YAŞAYAN BAZILARI GİBİ SEÇİMDEN SEÇİME GELMEYEN DAİMA HALKIN İÇİN DE OLAN BİR KARDEŞİMİZ VEFALI SAYGILI BİR KARDEŞİMİZ BEN İNANIYORUMKİ VEKİL OLDUĞUNDA KIRIKKALE HÜKÜMETİN NİMETLERİNDEN FAZLASIYLA YARARLANACAKTIR BENİM AÇIMDAN ÖNEMLİSİ KIRIKKALE SPOR ŞUANKİ YERİNDE OLMAZ AİLECEK FUTBOLUN İÇİNDEN GELMİŞ BİZZAT FUTBOL OYNAMIŞ BİR AİLEDEN GELME ZEKİ ABİ TÜRK METALDE.YUSUF ABİ KIRIKKALE AMÖTÖRDE,GÜLCAN ÇELİK SPORDA ,ORHAN BEY KIRIKKALE SPORDA TOP OYNAMIŞLAR KIRIKKALE SPOR DAHA YÜKSEKLERDE GÖRÜRÜZ BU ÇIKTIĞI KUTSAL YOLDA KENDİSİNE BAŞARILAR DİLERİM.YOLUN AÇIK OLSUN VEFALI ADAM
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Şubat 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net