12 Nisan 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
34 Yıllık Büyük Tecrübe: Atılım Yapı Market
34 Yıllık Büyük Tecrübe: Atılım Yapı Market
OĞUZ BOYU DERNEKLERİ FEDERASYONU'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ
OĞUZ BOYU DERNEKLERİ FEDERASYONU'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ
19 Kişiye 118 Bin Lira Ceza
19 Kişiye 118 Bin Lira Ceza
Alt Geçidin Asansörü Aktif Hale Getirildi
Alt Geçidin Asansörü Aktif Hale Getirildi
  YAZARLARIMIZ
Kırıkkale'nin sorunlarını MHP Çözer
20 Mart 2015 Cuma Bu yazı 20079 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı Şevket Özsoy, parti çizgisinden ayrılmayan eğitimci ve Makine Kimya Kurumu personel olması bakımından toplumun geniş bir kitlesini tanıdığı bir siyasetçidir. Türk Ocakları Yönetim Kurul Üyesi olan Şevket Özsoy, 10 yıldır köşe yazarlığı yaparak toplum sorununa siyasi gelişmelere köşesinden ışık tutuyor. Kalehaber Gazetesi köşe yazarı olan Şevket Özsoy’un çıraklık üzerine yayınlanmış 1 adet kitabı bulunuyor.

 

Şevket ÖZSOY Kimdir? Kısaca Kendinizden Bahsedermisiniz?

14 Kasım 1972 tarihinde Kırıkkale’nin Delice ilçesi Arbişli Köyünde doğdum. İlk ve orta öğretimini Kırıkkale tamamladım. MKEK Çırak Okulunu 1988’de kazanıp Silah Fabrikasında çalışmaya başladım. Aynı zamanda Kırıkkale Akşam Lisesine devam ederek ardından Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü kazandım.

Bu arada Elmadağ Roket Fabrikasında gece çalışıp gündüz fakülteye devam ederek 1995-1996 döneminde Fakülteyi bitirdim. Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Cumhuriyet Tarihi Anabilim dalında Yüksek Lisansımı tamamladım.  Hala MKEK Silah Fabrikasında çalışmaya devam ederken aynı zamanda Kırıkkale Sınav Dergisi Dershanesinde Tarih öğretmenliğine devam etmekteyim.

Evli ve Yakup Alperen isimli bir oğlu, Münire Gökçe isimli bir kız çocuğum var.

Siyasi Çalışmalarınızdan söz edermisiniz?

Orta okuldan sonra ocaklara giderek anlamaya çalıştığımız ülkücü hareketi gerçekten kavrayışımız fakülte yıllarında oldu. Gerek ocak görevleri gerekse ülkücü işçiler oba başkanlığı görevi ile tabandan başladığımız ülkücü hareket içinde nihayet 2003 yılında MHP Kırıkkale İl Yönetimine girerek Eğitim ve Kültürden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, İkinci dönem İl yönetimimde ise Basın ve Yayından sorumlu İl Başkan yardımcılığı ve Üstü kurul delegeliği görevi yürütürken 22 Temmuz 2007 genel seçimleri sebebi ile il yönetimindeki görevinden istifa ederek 23. Dönem MHP Kırıkkale Milletvekili adayı oldum.

2012 yılında yapılan olağan kongre ile MHP Kırıkkale il yönetim kurul üyesi olarak,  il başkan yardımcılığı görevini yürüttüm. Şimdi ise 25. Dönem genel seçimlerde milletvekili aday adaylığı için partime müracaatımı yaptım.

Kırıkkale’de yaşıyor ve Sosyal hayat içerisinde çok faal olduğunuzu biliyoruz. Bu faaliyetlerinizden söz edermisiniz?

Ülkücü İşçiler Derneği ve Deliceliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesiyim. Aynı zamanda  Türk Ocakları Kırıkkale Şube yönetiminde de on iki yıldır çalışmaktayım. Özellikle Türk Ocakları Kırıkkale şubesi olarak hepsi birbirinden kıymetli dostlarımızla birlikte şehrin ve ülkenin sorunları ile ilgili onlarca panel, konferanslar düzenleyerek şehrin kültürel havasına katkı sağlamaya çalıştık.

Halen Kırıkkale’nin en güzide yayın organlarından biri olan Kaleber gazetemizde siyasi, sosyal tarihi konularda yazılar yazıyorum.

Makina Kimya Endüstrisi Kurumu Kırıkkale Çırak Okulu isimli yayımlanmış bir eseri bulunmaktadır.

Siyaseti Neden Yapıyorsunuz?

Siyaset hayatımızın her alanını kapsayan bir sistem. Şehrimize, vatan ve milletimize hizmet etmenin yolu siyasettir. Ülkede yanlış giden birçok şey var ve dışarıdan eleştirmek kolay, Oysa ki   “Bizde taşın altına elimizi koymalıyız”. Diyerek ülkemize şehrimize katkı sağlamak için siyasetteyim.

Bu şehirde yaşıyorum ve şehrin sorunlarına hakim birisi olarak siyasete, Kırıkkale’nin ve ülkenim yönetimine katkıda bulunmak istiyorum.

Üstelik bir siyasetçi olarak yönetimine talip olduğumuz şehirde yaşamanın bize artı değer kattığına inanıyorum. Bu şehirde doğdum, en önemlisi bu şehirde yaşadığım gibi gelecekte de bu şehirde yaşayacağım. Zafer caddesini bildiğim kadar Gündoğdu Mahallesini de tanıyorum. Dostlarımızın düğününde seviniyor, acı günlerinde omuz omuza saf tutuyoruz. Şehrin sorunlarını bana söylenenlerle veya okuduğum raporlarla değil, yaşayarak biliyorum.

Neden MHP?

Milliyetçi Hareket Partisi milletin ta kendisidir. Türk İslam ülküsü davasının Türk Milletini kalkındırmak ve lider ülke Türkiye’ gerçekleştirecek kadroların bilge lider Devlet Bey’in kadroları olduğunu düşünüyorum. Ülkenin sancılı bir döneminde artık MHP’nin iktidar olması ve artık çok geç olmadan tarihin akışı Türk Milleti için değişmeden önce bu gidişe bir “dur” demenin vaktinin geldiğini düşünüyorum. Bu sebeple bu çatının altında olmaktan da şeref duyuyorum.

Gelecekte torunlarımıza ülkenin bu kötü gidiş karşısında ne yaptın? Diye sorduğunda gönül rahatlığı ile cevap verebilmek amacıyla MHP’de siyaset yapıyorum.

Kaldı ki Kırıkkale’nin gerek yerel gerekse genel siyasette hizmet eden tek partinin de MHP olduğunu biliyorum.

Kırıkkaleli Sizi Neden tercih etsin?

 

Halkın tercihlerine saygı duymakla birlikte 2002 yılından beri ülkemizi ve şehrimizi yöneten AKP iktidarı şehre hiçbir şey vermedi. Akademisyen, bürokrat, vali, genel müdür vekil seçtik fakat Kırıkkale’ye hizmet edenini bulamadık. Demek ki sözüm ona “büyük adam” olmakla halka hizmet edilmiyormuş. Önemli olanın şehri önemseyen kişilerin vekil olmasıdır. Kırıkkale derdi olan Kırıkkale için bir şeyler yapar. Aksi takdirde kimi Van ile açılım ile ilgilenirken kimileride akrabalarına bürokratik kadrolara yerleştirmeyle uğraşır.

 

2007 yılında vekil adayı iken bir sloganım vardı. AKP’nin vekil adaylarını Kaletepe Mahallesinden bırak Zafer caddesini bulamazlar “ diyordum. Haklı da çıktım. Vekil seçilenleri Kırıkkale hiç tanımadığı gibi bir daha da şehre uğramadılar. Şimdi tekrar aday adayı olmuşlar ve “ şehir sahipsiz kalmış” hizmet etmeye geldik diyorlar. Artık hemşehrilerimiz buna inanmıyorlar. Ve gereği yapacaklarına  inanıyorum.

 

Ben MKE çalışanıyım. Kırıkkale’nin varlık sebebi olan MKE mensubuyum. İşçi camiasının temsilcisiyim. Aynı zamanda yirmi yıllık eğitimciyim. Eğitimcilerin sorunlarını çok iyi biliyorum. Dershane kurucularındanım bu sebeple esnafın problemlerini de çok iyi biliyorum.

 

Şehrimizin en önemli üç meslek dalını temsil ediyorum. Bu sebeple şehrin “ta kendisiyim” diyorum.

 

Ayrıca bizim seçmenlerimize taahhüdümüz var. Vekil seçildiğimiz zaman da Kırıkkale’de ikamet etmeye devam edeceğim.

 

Siyasette insanlar şehre bir şeyler katmalılar. Bir şeyler üretmeliler. Hep söylerim, her siyasetçi, seçilmişler bir proje gerçekleştirseler Kırıkkale bugünkünden kat kat daha gelişmiş olurdu. Vekilliğimde  MKE Genel Müdürlüğünü Kırıkkale’ye taşımak ve Kırıkkale’yi önemli bir fuar merkezi yapmak gibi projeleri gerçekleştirmek istiyorum. İktidarın gücü elimizde olmasa bile gündem oluşturmak, olabilirliğini insanların aklına sokmak bile önemli bir gelişme olacaktır.

 

Devlet Bey “Bu son demokratik seçim olabilir” derken ne demek istiyor?

 

Liderimiz sayın Devlet Bahçeli’nin de dediği gibi “Türkiye Cumhuriyeti büyük tehdit altındadır”. Aynı zamanda bu seçimlerin siyaset ve demokrasi tarihinin en kritik, en keskin dönemeci olduğunu ifade etmiştir.

7 Haziran seçimlerinde Türkiye’nin geleceği, milli beka ve beraberlik ülküsü oylanacaktır. Çünkü AKP iktidarının devamı ile diktatörlük onaylanmış olacak.

7 Haziran seçimlerinde AKP’sine oy vermek açılım adı ile ülkeyi bölme projelerine destek vermek demektir.

 

Bu sebeple ülkemize ve demokrasimize sahip çıkmak için bu AKP  zihniyetini siyaset sahnesinden uzaklaştırmaktan başka çaremiz yok.

 

Kırıkkale’nin Sorunları ile ilgili ne söyleyeceksiniz?

 

Hakan Bey, Ülke gündemi ile ilgili soruları ve sorunları tabiki çok önemsiyoruz. Lakin birinci önceliğim Kırıkkale benim. 13 yıldır şehri yöneten AKP İktidarı döneminde Kırıkkale göç verdi. Bunun en çarpıcı delili de 2007 seçimlerinde dört vekil adayımız vardı. Şimdi üçe düştü.  Bu hususta İl başkanımız Erdal Baloğlu bey’in güzel bir tespiti vardı. Onu söylemeden geçemeyeceğim. “Biz Kırıkkale’de üç vekilliği alarak vekil sayısını dörde çıkaracağız demişti. Evet! gerçekten de Kırıkkale için birinci önceliğimiz bu olacak. Kırıkkale’nin nüfusunun artmasını sağlayacağız. Bu iş demek, ekmek demek, yeni yatırımlar demektir.

 

MKE kaldıracağız dediler. Çelik Fabrikasının Tren tekeri projesi Karabük’e gitti. MKE çalışanlarının alın teri bilgi ve becerileri ile ortaya koydukları MPT-76 hafif tüfek projesi özel sektöre peşkeş çekiliyor. İşçi sayısı 12 yıl önce 5000 lerde iken bugün 1800’lere düştü.

 

Delice’de 300 kişiye istihdam saplayacak proje dediler fos çıktı.

 

Delice’de Kamuya ait 5000 dönüm araziyi özel sektöre peşkeş çektiler.

 

“Yeşil Vadi” dediler. “Melih Gökçek” dediler.  Aylık “Güç Birliği” adında toplantılar yapıp yemek yiyip dağıldılar. Hepsi boş çıktı.

 

En son kalkındıracağız dedikleri MKE’nin arazisine göz diktiler. Lojman ve sosyal tesisiler yıkılarak şehrin en kıymetli arazileri yandaş müteahhitlere peşkeş çekilecek.

 

Artık Kırıkkale bu aldatmacalara, kandırmacalara karnı tok. Artık kimseyi dini ile aldatamayacaklar. Bu millet akara Makara’ları da unutmayacak.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
şahin  -  10-04-2015 - 11:59
Kırıkkalede adam gibi şehirleşmenin olduğu tek yer lojmanlar . Önünde yeşil alanlar araba park yerleri en azında sokaklarında yürüyünce bile nefes alınıyor..olacak olan ne hepsini yık her metrekareye bina sığdır evler 300 bin tl fiyat belirle. Kırıkkalenin her yeri şantiye bina hepsi boş satılmayı bekliyor ihtiyaç mı var ki yeni binaya. saçma sapan bir avm yanında hiç bir vasfı olmayan bir manzara ve güzelliği olmayan binalar o kadar fahiş fiyat isteniyorsa hesap edin mkeye bir kaç lojman karşılığında şehrin en değerli arazilerini cebe indirmenin döneceği vurgunu
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Erol Serkan Kılıç
Nesrin Bulat
Prof. Dr. Hande ŞAHİN
Şevket ÖZSOY
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  12 Nisan 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net