28 Şubat 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Boz Topraklara Umut Olacağız
Boz Topraklara Umut Olacağız
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
  YAZARLARIMIZ
Ak Parti’nin adı Hizmetin adıdır, Hizmetin partisi Ak Parti’dir
21 Mart 2015 Cumartesi Bu yazı 21761 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ak Parti Kırıkkale Milletvekili aday adayı eski İl Başkanı Mehmet Demir süreci köşe yazarımız Hakan Gökkaya’ya değerlendirdi. Sorulara açıklık ile cevap veren Demir, muhafazakâr partilerde görev aldığını söylerken İl Başkanlığı döneminde Ak Parti’nin seçimlerden başarı ile çıktığını hatırlattı.

 

Ak Partinin teşkilatlara verdiği önemde de değinen eski İl Başkanı Milletvekili aday adayı Mehmet Demir, Ak Parti’nin hizmet partisi olduğunu ve hizmetin adının Ak Parti olduğunu söyledi. Demir, Bürokraside yüksek makamlara Kırıkkalelilerin atanması için elimizden gelen gayreti en iyi şekilde kullanıp en iyi neticeyi alamaya çalışacağını söyledi.

 

 

Seçimlerde birlik beraberlik tam sağlanır ise herkeste nefsini ayaklar altına alıp çalışır ise tribünlere değil de insanların gönlüne gidecek kalbine gidecek dokunuşlar görüşmeler yapılır ise Ak Parti’nin 3-0 yapmaması sürpriz olur diyen Demir, “Ak Parti’nin 3-0 yapması bir sürpriz değil 3-0 yapmamamsı sürpriz olur” dedi. 

 

 

Hakan GÖKKAYA; Mehmet Demir’i Kırıkkale siyasi kamuoyu yakından tanıyor. Mehmet Demir’i birde sizin ağzınızdan dinleyelim.

 

Mehmet DEMİR; 1976 yılından bu yana Kırıkkale’de yaşıyorum. Kırıkkale’de okudum Kırıkkale’de çalıştım. Muhafazakâr görüş benimseyen siyasi partilerin hep içerisinde oldum. Dönemin Refah Partisi’nde gençlik kollarında göreve başladım. Gençlik Kolları İl başkanlığı görevinde bulundum. Refah Partisi’nin merkez ilçe yönetim kurullarında bulundum. O dönem siyasi partilerin kaderleri pamuk ipliğine bağlı idi. Anayasa mahkemesi tarafından sıkça sudan bahaneler ile kapatılıyordu. Refah Partisi’nin kapatılmasıyla Fazilet Partisini kurduk. Fazilet Partisi’nin Kırıkkale kurucuları arasında yer aldım. Burada İl Başkan yardımcılığı görevinde bulundum. İl Genel Meclis üyesi seçildim. O dönemde Fazilet partisi kapatıldı. Fazilet Partisi’nin kapatılması bizi siyasi yönümüzden döndürmedi. Bu kapatmadan sonra daha büyük bir azim ile Kırıkkale’de Ak Parti’yi kurduk. Kurulurken biliyorsunuz iki grup ortaya çıkmıştı yenilikçiler ve gelenekçiler diye. Yenilikçi büyüklerimiz Ak Parti’yi kurarken gelenekçi büyükleriz ise Saadet Partisi’ni kurdu. O günde biz yenilikçi hareketin içerisinde bulunduk. Ak Parti’ni Kırıkkale kurucu kurulu üyesi 7 kişiden biriside benim. Kurucu İl Başkanı Ramazan Can ile beraber teşkilatların oluşturulması başta olmak üzere çalışmalarda çok aktif bir şekilde görev aldım. Siyasi işler başkanı olarak akabinde 2002 yılında yapılan seçimlerde kurucu İl Başkanımız Ramazan Can’ın aday olması ile o zamanki yönetim kurulu üyelerinin tamamını alarak Ak Parti’nin İl Başkanı oldum. Bu İl Başkanlığı 2006 yılında kadar devam etti. 2006 ve 2004 seçimlerini çok başarılı bir şekilde Kırıkkale’de yürüttük.

 

Hakan GÖKKAYA; İl Başkanlığınız döneminde yakaladığınız başarıyı neye bağlıyorsunuz?

 

Mehmet DEMİR; Ak Parti var oluş nedenlerinden en önde geleni ise teşkilatçılık yapmasıdır. Teşkilatlarına, teşkilat kademelerine önem vermesidir. Bugün görüyorsunuz Mahalle temsilcimizin de bir oyu var İl Başkanımızın da bir oyu var. Belediye Başkanlarımızın da bir oyu var. Ak Partinin teşkilat kademeleri bu kadar önemli. Bizde böylesi bir teşkilata çok önem addediyoruz. Arkadaşlarımız ile birlikte Kırıkkale’nin tamamını kapsayacak şekilde çalışmalar yürüttük. Çalışmaların neticesini de seçimlerin sonucunu çok iyi yansıtarak aldık.

 

Ak Parti aday belirleme kriterlerinden olan temayül yoklamaları yanında STK arasında da yoklama yapacak. Bu konuda düşünceniz nedir?

 

Mehmet DEMİR; Temayüller Ak Parti’nin 2002 seçimlerinden bu yana bütün seçimlerde uygulamış olduğu bir sitemdir. Bu aday belirlemede kriterlerden bir tanesidir. Bu sitemi kurulduğu günden bugüne partimiz uyguluyor. Teşkilat kademelerinin tamamı ile görüşülerek fikirleri alınıyor. Bu görüşleri Genel Merkezimiz kendi iç bünyesinde değerlendiriyor. STK’larında görüşünü almayı bu seçimde başlattı. Ben bununda güzel neticeler doğuracağını düşünüyorum. Adaylarımız için güzel sonuçlar getireceğini düşünüyorum. Sivil Toplum Kuruluşları başkanları ve yönetim kurullarının da bu şehrin gelişmesi noktasında hizmet alma noktasında, şehirde yaşayan insanlarımızın problemlerini çözmesi noktasında kendisini temsil edecek milletvekilleri seçilmesinde sağlıklı bir şekilde değerlendirme yaparak kanaatlerini bildireceklerine inanıyorum.

 

 

 

 

 

Hakan GÖKKAYA; Seçim sonucu hakkında tahminde bulunurumsunuz?

 

Mehmet DEMİR; Birlik beraberlik tam sağlanır ise herkeste nefsini ayaklar altına alıp çalışır ise tribünlere değil de insanların gönlüne gidecek kalbine gidecek dokunuşlar görüşmeler yapılır ise Ak Parti’nin 3-0 yapılmamasını sürpriz olarak görüyorum. 3-0 bir sürpriz değil 3-0 yapamamak sürpriz olur. Eğer ki 3-0 olmaz ise Ak Parti’ye gönül veren herkes kendisini sorgulaması gerekir

 

 

Hakan GÖKKAYA; Seçimlerde vatandaşımız Ak Parti’yi tercih etmesinin en önemli etkeni sizce nelerdir birkaç örnek verebilir misiniz?

 

Mehmet DEMİR; Seçmen bizi şunun için tercih ediyor edecekte. Eski il başkanı olduğum için ülkemize yapılamaları vatandaşlarımıza yapılanları çok iyi biliyorum. Bir yerden başlamak gerekir ise bizim özürlü vatandaşlarımız var özürlü vatandaşlarımız ailelerinin sırtında adeta bir yüktü ayrıca toplum içerisinde bir yer edinemiyorlardı. Ak Parti hükümeti özürlü vatandaşlarımıza maaş bağladı. Bu maaş ile bu vatandaşlarımız ailelerinin ellerine bakan değil ailelerine yük olan değil ailelerine destek olan kişiler pozisyonuna geldi. Sokaklarda samdiyellerle tornetler ile gezen özürlü bir vatandaşımızı göremezsiniz. İşte Ak Parti’ye bundan dolayı oy veriyor. Kışın kömür alamayıp ta battaniyeye sarılarak yatan vatandaş göremezsiniz. Yoksulun evine kadar Ak Parti kömürünü gönderiyor. Gıda yardımlarını yapıyor. Dullarımıza ve yetimlerimize maaş bağladı. Çiftçi Bağ-kur emeklisinin en az alanı 750 lira. 180 lira asgari ücret alan bugün 800 lira asgari ücret alıyor. Yani Ak Parti’nin yapmış olduğu duble yollar olsun, okullar olsun, hastaneler olsun hastanelerde sunulan hizmetler olsun bunlar anlatılmakla bitmez. Ak Parti hizmet Partisi olduğu için milletimiz Ak Parti’ye oy veriyor. Ak Parti’nin adı Hizmetin adıdır. Hizmetin partisidir. Muhalefet Ak Partinin vatandaşlara verdikleri ile eleştirdi. Bu millet daha fazlasını hak ediyor. Yoksulun azaldığı bir şehri Ak Parti oluşturmaya çalışıyor.

 

 

Hakan GÖKKAYA; Milletvekili seçilir iseniz nasıl bir Milletvekili profili çizeceksiniz?

 

Mehmet DEMİR;  Kırıkkale insanımızın beklentilerini çok iyi biliyorum. Kırıkkale insanı aradığı zaman doğrudan görüşmek istiyor. Düğününde cenazesinde bir etkinliğinde Milletvekilini yanında görmek istiyor. Ben Allah nasip ederde sıraya girip seçilirsem Meclis çalışmalarım dışında iki vaktimi Kırıkkale’de geçireceğim. Kırıkkale’nin tarım alanında yapılacak sulanabilir tarım geliştirebilmek için çalışmalar yapacağım. Sulanabilir dönümün arttırtması lazım. Savunma sanayi konusunda da gerekli girişimlerin yapılaması için çalışacağım. Kırıkkale’ye neler yapılabilir yeni tesisler getirilebilir çalışmasını yapmak lazım. Keskin Kırıkkale arasına bir havaalanı yapılabilir. Milletvekili olur isem şehrin sorunları yanında hemşerilerimizin bireysel sorunlarıyla dertleriyle de aynı il başkanlığında olduğu gibi ilgileneceğim. Bürokraside yüksek makamlara Kırıkkalelilerin atanması için elimizden gelen gayreti en iyi şekilde kullanıp en iyi neticeyi alamaya çalışacağım.

 

Hakan GÖKKAYA; Aday adayları arkadaşlarınıza mesajınız var mı?

Mehmet DEMİR; Ak Parti Kırıkkale’de 32 aday adayı var. Mevcut 2 Milletvekilimiz var. 3 Eski Milletvekilimiz var. 2 eski il başkanımız var. Bunun dışında aday adaylarımız var. Aday adaylarının tamamına da Ak Parti’nin Kırıkkale İl kurucusu olarak eski İl Başkanı olarak başarılar diliyorum. Sıralamaya girmeleri durumunda Kırıkkale’ye en iyi hizmet edeceklerine çalışacaklarına inanıyorum.

 

 

Hakan GÖKKAYA; Son olarak mesajınızı nedir?

 

Mehmet DEMİR; Kırıkkaleli hemşerilerimizin Ak Parti’ye destek vermesini arzu ediyorum. Ak Parti’nin birlik ve beraberlik içerisinde 2015 seçimlerinde en iyi neticeyi almasını temenni ediyorum. Bunun için elimizden gelen gayreti göstereceğim. Bütün teşkilatlarımıza başarılar diliyorum.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Şubat 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net