02 Mart 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'ye Yeni Sanayi Sitesi
Kırıkkale'ye Yeni Sanayi Sitesi
101 Yaşlı Vatandaşa Jandarma Şefkati
101 Yaşlı Vatandaşa Jandarma Şefkati
Uzaktan Eğitimde Derslerden Kopmadılar
Uzaktan Eğitimde Derslerden Kopmadılar
Kırıkkaleli Sporcunun Uluslararası Başarısı
Kırıkkaleli Sporcunun Uluslararası Başarısı
  YAZARLARIMIZ
Kırıkkale’nin Yönetim, İdari ve temsil sorunu var
23 Mart 2015 Pazartesi Bu yazı 26791 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bağımsız Milletvekili adaylığını ilk açıklayan Bahadır Erdemir düşüncelerini gazetemiz köşe yazarı Hakan Gökkaya’ya anlattı. Saadet Partisi ve Milli görüş taban oylarına hitap etmesinin yanında tüm Kırıkkale’nin oylarına talip olduğunu söyledi.

 

Erdemir, “Selahattin Demirtaş’ın ağzından bu Kırıkkale lafını alın. İşte ben çıktım bağımsızım Kırıkkale’nin evladıyım. Kırıkkale de 7 den 70 herkes beni tanıyor, biliyor. Dolaysıyla Selahattin Demirtaş’dan daha çok değerli olduğumu biliyorum. Sadece bunu sandıkta görmek istiyorum” dedi.

 

Kırıkkale’nin en büyük sorunu, yönetim sorunu olduğunu söyleyen Bağımsız aday Bahadır Erdemir, “Yönetim sorunu var. Kırıkkale’nin idari sorunu var. Kırıkkale’nin temsil sorunu var. Ak Parti hükümeti 13 yılda Kırıkkale’ye ne yaptı. Baştan aşağı bir yazalım desek yazamazsınız yok.” dedi.

 

Kırıkkale’de spor camiasından büyük destek beklediğini ifade eden Bahadır Erdemir, yapılacak kongre’de Kırıkkalespor’a başkan adayı olduğunu da söyledi. Erdemir, “Kırıkkalesporun şampiyon olması başarı değil itibar-ı iadesi olacaktır” dedi.

 

 

Hakan GÖKKAYA; Neden Bağımsız aday oldunuz?

 

Bahadır ERDEMİR; Neden bağımsız aday oldum Milli görüşçüyüm Saadet Partiliyim. Birinci sebebimiz Saadet Partisinin Türkiye barajını aşma şansının olmadığını gördüğümüzdendir. Saadet Partisinin yapılan genel kurulda ve sonrasında sayın Fatih Erbakan hocamıza karşı yapılan talihsiz açıklamaları da etken olmuştur. Görünen odur ki Saadet Partisinin barajı aşma şansı maalesef mevcut yönetimin beceriksizliğinden dolayı imkansız hale geldiği aşikar olmasından ötürü Türkiye de bağımsızlar başlatıldı. Ama önemli olan şey şu bu bağımsıza hareketinin ilk açıklamasını Türkiye’de Kırıkkale’den ben yaptım. 20 Aralık 2014 tarihinde ilk defa basına deklare eden bu hareketin başlıya cağını Türkiye ye duyuran kişi benim.

 

Hakan GÖKKAYA; Adaylığı ilk açıklayan benim dediniz? O denmeden bu döneme kadar süreci nasıl değerlendirirsiniz?

 

Bahadır ERDEMİR; Çok şey değişti çok şey değişti şimdi ben ilk açıklama yaptığım zaman genel kanaat kamuoyunda ve halk arasında yok bu iş olmaz çok zor Kırıkkale den bağımsız aday çıkmaz deniliyordu. Süreçten bu güne çok net söyleyebiliyorum herkes diyor ki ya kazanamayabilirsiniz ama çok oy alırsınız. Geldiğimiz nokta bu yok kazanma şansı yok olmaz diyenler bugün diyorlar ki çok oy alırsınız. Yani demek ki bu iki aylık sürede şunu gördük bu Kırıkkale halkının çok büyük bir bölümü bizi sahiplendi. Bize sahip çıktı. En çok milli görüşün samimi tabanına çok güveniyorum. Kırıkkalespor camiasına çok güveniyorum. Ak Partinin samimi olan tabanına güveniyorum. Yani bu yapılan yanlışlıkları görüp değerlendirme kapasitesine sahip olan bir kesim var Ak Parti içersinde çok muhtemelen de listeler açıkladıktan sonra onlar artık umutlarını kesip tamam biz özümüze dönelim diyeceklerdir.

Saadet Partili olanlar Türkiye genelinde bağımsız aday olacaklar diyebilir miyiz? Saadet partisi tabanına hitap edecek misinmiz?

Saadet Partisinin samimi ve şuurlu kesimi İllerinden bağımsız aday olacak. Bağımsızlık hareketinde olanlar Saadet Partisine hizmet vermiş ve bu görüşü savunanlar. Saadet partili seçmenlerin yanında yapacakları çalışmalar ile bütün seçmenlerin oyunu alacaklar ve başarıyı yakalatacaklarına yürekten inanıyorum.

. 

Hakan GÖKKAYA; Kırıkkale’nin sorunları hakkında söyleyecekleriniz var mı? Hizmet anlamında Kırıkkale’yi kıyaslarmısınız?

 

Bahadır ERDEMİR; Kırıkkale’nin mevcut sorunlarını çok iyi bilen insanım. Israrla söylüyorum Ak Parti Genel Merkezinin uygulamış olduğu politika maalesef Türkiye de Ak Parti’nin az oy aldığı veya CHP, MHP, HDP ile başa baş gittiği yerlerde stratejik olarak biliyoruz. Yatırım hamleleri yaptı. Antalya, İzmir, Eskişehir, Karadeniz’in tamamı Güneydoğu, Doğu Anadolu ve çukur bölgesi Adana, Mersin, Hatay inanılmaz hizmetler alıyor. Hedefleri buraları da kazanabilir miyiz? Diğer tarafta Çankırı, Kırşehir, Yozgat silme Ak Parti yüzde 60’ın ortalama oy alıyor. Baktığınız zaman buralarda bir tane hizmet yok.  Neden çünkü şuna inanmışlar biz ne yaparsak yapak bu bölgenin adamı bize oy veriyor. Ama böyle olmadığını 7 Haziran seçimlerinde inşallah Kırıkkale bizim Kırıkkale halkı Ak Partinin yönetimine gösterecektir. Göstermek mecburiyetindedir. Çünkü bu son fırsat ve son şans bundan başka şansımız kalmadı. 2 yıl sonra 2017’de sistem değişiyor. Düzen değişiyor. Dolaysıyla bu şansı Kırıkkale’nin iyi kullanması gerekir.

 

Hakan GÖKKAYA; HDP’lilerin bağımsız adayları hakkında söyleyeceğiniz bir şey var mı?

Bahadır ERDEMİR; HDP’liler maalesef Güney Doğu ve Doğu Anadolu bölgesinde okuma yazma oranının en düşük olduğu yerlerde bağımsız adaylar çıkartıyorlar. Ve birden fazla adaylar çıkartıyorlar. Biz bunları hep hor görüyoruz. Ya işte doğu insanı bunlar cahil bunların işte kültür seviyeleri düşük. Bunlar bu işi yapıyor. Selahattin Demirtaş Kırıkkale’den biliyorsunuz bin küsur oy aldı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde şimdi ben Kırıkkale’ye bir fırsat daha veriyorum. Bu Selahattin Demirtaş’ın ağzından bu Kırıkkale lafını alın işte ben çıktım bağımsızım Kırıkkale’nin evladıyım. Kırıkkale’nin bütün sorunlarını biliyorum Kırıkkale de 7 den 70 herkes beni tanıyor. Biliyor dolaysıyla Selahattin Demirtaş’dan daha çok değerli olduğumu biliyorum. Sadece bunu sandıkta görmek istiyorum.

 

Hakan GÖKKAYA; Kırıkkale’nin en büyük sorunu nedir desem?

Bahadır ERDEMİR; Kırıkkale’nin en büyük sorunu, yönetim sorunudur. Mart 2014 tarihinde seçim yaptık. Bir yıl oldu bu süre içersinde şuana kadar en küçük yatırım yapılmadı. Yönetim sorunu var. Kırıkkale’nin idari sorunu var. Kırıkkale’nin temsil sorunu var. Başbakan yardımcılığı yapan Beşir Bey, bence Sadullah Ergin Hatay’a gidip bakması gerekir. Baktığınız zaman Hatay’ın aldığı hizmetlerle Kırıkkale’nin aldığı hizmetler karşılaştığınız zaman Kırıkkale’ye yapılan ne var? Hep beraber bir sayalım bakalım Ak Parti hükümeti 13 yılda Kırıkkale’ye ne yaptı. Baştan aşağı bir yazalım desek yazamazsınız yok. Ne var şuradaki Ankara Kırıkkale otoyolu Elmadağ kesimleri kısaltılması var. Bunun dışında yapılmış bir şey var mı? Benim bilmediğim sizin bildiğiniz bir şey var mı?

 

Hakan GÖKKAYA; Kadınlara yönelik çalışmanız projeniz var mı?

 

Bahadır ERDEMİR; Kadın erkek ayrımı yapmıyorum. Kırıkkale’yi bir bütün olarak görüyorum. Genç nüfusuyla üniversitesiyle lisede okuyan genç çocuklarıyla zengini ile fakiriyle erkeği ile kadını ile yaşlısı ile genci ile gerçekten bir bütün olarak değerlendiriyorum. Dediğim gibi öyle bir ayrım falan yapmıyorum düşünmüyorum şunu söyleyeyim sadece ilk defa Kırıkkaleli camia nasıl temsil edilir mecliste bunu çok net göreceklerdir. Bunu bildiklerine inanıyorum

 

Hakan GÖKKAYA; Spor camiasına güveniyorum dediniz? Spor hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

 

Bahadır ERDEMİR; Kırıkkale’de spor camiasını seviyorum. Kırıkkalesporun da şampiyon olmasını çok istiyorum. Bunun içinde çok büyük gayretler gösterdik maddi manevi. Taraftarlarla aynı şekilde yapmış olduğumuz çalışmalarla yapmış olduğumuz hiçbir hizmetin ortaya koymadık. Ama şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim Kırıkkale sporun Bal liginde şampiyon olması 3. Lige çıkması çok büyük bir başarı değil. Tam tersi iade-i itibar olur. 3. Ligden 2. Lige çıkması da iade-i itibar olur. Ondan sonra 1. Lige çıkması bir başarı olarak sayılabilir. Dolaysıyla şuanda Kırıkkale spor hak ettiği yerde değil. 1. Lige çıkana kadarki süreç iade-i itibar sürecidir.

 

 

Hakan GÖKKAYA; Sizi diğer adaylardan ayıran özellik ne?

 

Bahadır ERDEMİR; Evet, örnek verecek olur isem ben stadyuma girdiğim zaman tribünler ayağa kalkıyor. Ve Bahadır hoca diye tezahürat yapıyor ve ben demek ki Kırıkkale insanlarının abisi olmuşum bu genç yaşımda. Allaha hamd olsun benden büyük insanlarda hocam diyorlar küçük insanlarda hocam diyorlar. Kırıkkaleli olduğum için ve Kırıkkaleliler gibi olduğum için belki Kırıkkaleliler beni tercih etmek zorunda. Kim temsil edecek Kırıkkale’yi şu mevcut Ak Partinin iktidar partisinin şuana kadar müracaat eden aday adaylarına baktığımız zaman içler acısı içler acısı yani bu listenin tamamı milletvekili olsa hiç ayrım yapmayalım 3 tane değil 5 tane falan değil hepsini kaç tane müracaat var. Bunların hangisi Kırıkkale’yi temsil edecek.

Hakan GÖKKAYA; Nasıl bir Milletvekili profili çizeceksiniz?

 

Bahadır ERDEMİR; Öncelikli şey halkın çok rahat bir şekilde ulaşılabilecek insan olmak. O çok çok önemli yani bir şekilde kim arzu ediyorsa kim görüşme talebinde bulunuyorsa o milletvekiline ulaşması lazım bizim öyle bir problemimiz yok. Yani biz 7 Haziran seçimlerinden sonra seçildiğimiz zamanda bugün nasıl yaşıyorsak yarında öyle yaşayacağımız için bunu geçmiş de ispatladık. Belki tabanımızın kuvvetli olmasında altında temel sebep de bu oradan kaynaklanıyor. Herkesin ulaşabileceği pozisyonda duruyor

 

Hakan GÖKKAYA; Seçmene mesaj vermek istersiniz?

Bahadır ERDEMİR; Bizim politika sayfasında bir kapak resmimiz var. Kırıkkale hepimizin biz bunu slogan haline getirmişiz. Demek ki Kırıkkale hepimizin dediysek Kırıkkale benim diyen hepimize ait diyen gerçek Kırıkkaleli olan birisini meclise gönderip kendisini temsil etmek zorundadır. Ben Kırıkkalelileri seviyorum Kırıkkale’yi seviyorum. Kırıkkale de bizden sonra çıkan mevcut adaylara baktığımız zaman maalesef ikinci bir şans görmedim. Kırıkkale’nin başka bir kapısı olduğunu da asla inanmıyorum. 7 Haziran seçimlerinde Türkiye şunu görecek 1969 yılında Erbakan hocamız ilk defa biliyorsunuz başlattı. Daha sonra Sivas dan 2 defa Muhsin Yazıcıoğlu bunu başardı.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  02 Mart 2021 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net