01 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
  YAZARLARIMIZ
BEN KIRIKKALEYİM
24 Mart 2015 Salı Bu yazı 26842 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Ben Kırıkkale’nin evladıyım; 2011 seçimlerinde MHP adayı olan İşadamı Veli Uça ile Kırıkkale üzerine konuştuk. Yeniden aday adaylığı süreci ve proje düşüncelerini gazetemiz köşe yazarı Hakan Gökkaya’ya anlatan Uça, “2011 seçimlerinde sloganımız ‘’Biz Kırıkkale’yi karşılıksız sevdik’’ idi. Yıl 2015 ve biz Kırıkkale’yi de Kırıkkale insanını da seviyoruz ve Allah’ın izniyle sevmeye devam edeceğiz. Allah’ın izniyle 8 Haziran sabahı halkımızla beraber yürüyeceğiz. Ankara’da temsilcisi olarak isteklerini dile getireceğiz, sorunları çözmek için bütün gayretimizle çalışacağız. Ben Kırıkkale’nin evladıyım. Ben Kırıkkale’yim” dedi.

 

Özü de Sözü de bir olmalı; Siyaset adamlık desturuyla yapılmalı diyen İş adamı Kırıkkale MHP Milletvekili aday adayı Veli Uça, “Siyaset yalansız, iftirasız, riyasız, kıskançlık olmadan yapılmalı. Seçildikten sonra Kırıkkale’yi unutmamalı. Bu camiada bu genç yaşta aday gösterildiğim dönemde ve öncesinde siyaset için değil Allah rızası için bu memleketin vatandaşlarının dertlerine talibim dedim. Siyasetin içerisinde herkesin özü de sözü de bir olmalı. Ben Kırıkkaleli Ahmet emmimi, Hüseyin dayımı, bana oy veren kardeşimi, evinde bizler için, memleket için durmadan dua eden teyzelerimi unutmam. Unutamam” dedi.

 

Kırıkkale Milliyetçi –Ülkücülerin Kalesi’dir; Sürekli olarak halkın içerisinde olduğunu işaret eden MHP Milletvekili Aday Adayı Veli Uça, “Kırıkkalemiz gerçekten Milliyetçi -Ülkücü camianın kalesidir. Mahalle mahalle, cadde cadde, sokak sokak Kırıkkale’yi biliyorum. Kırıkkale’nin evladıyım. Kamuoyundaki karşılığımız, Kırıkkale’nin tekrar Kale olacağının göstergesidir” dedi.

 

Kırıkkale’yi şahlandıracağız; Son yıllardaki nüfus kaybına bakarsanız Kırıkkale durmadan kan kaybediyor, Nüfus durmadan eriyor diyen MHP Aday adayı Veli Uça, “Bu Kırıkkale’nin iyi yönetilmediğini gösteriyor. Yatırımın yapılmadığını gösteriyor. Milliyetçi Hareketin iktidarında Allah’ın izniyle Kırıkkale’yi şahlandıracağız” dedi.

Önceliğim hep Kırıkkale oldu; Kırıkkale’de yaklaşık 380 kişiye istihdam sağladığını, Kamu kurumlarında ve özel sektörde Yemek, Güvenlik, Temizlik alanında faaliyetlerinin devam ettiğini söyleyen MHP Aday adayı Veli Uça, “Yine İnşaat sektöründe yeni almış olduğumuz projeler doğrultusunda devam etmekte. Altı ay öncesine kadar yeni bir yatırım yaptım. 1.200.000 Dolarlık bir yatırım. Ben Kırıkkale’de doğdum buranın evladıyım. Yatırımımı da buraya yaptım. Veysa-  Beton Boru adıyla beton malzemeleri üzerine üretim yapan bir fabrika açtım. Yaklaşık 90 kişiye buradan ekmek kapısı açıldı” dedi.

 


 

Hakan GÖKKAYA; Geçen dönem aday oldunuz. O zamandan bu zamana kadar siyasi çalışmalarınızda neler yaptınız?

Veli UÇA; Genç yaşlardan itibaren gönlümüze düşen kıvılcımıyla alevlenen; Ülke, Vatan, Bayrak, Devlet, sevdası için devamlı bir şekilde çalıştım. Bu soruya şunları söylemem yeterlidir sanırım. Ortaokul, Lise ve Üniversite hayatım boyunca Ülkü Ocaklarında faal bir şekilde yer aldım. Sadece aday olduğum dönemde değil aday olmadan önceki dönemde de her platformda devletim için milletim için Kırıkkalem için en hayırlısı olduğuna inandığım Milliyetçi-Ülkücü camia içerisinde yer aldım. Genç denilebilecek yaşlarda Kırıkkale Milletvekili adayı oldum. Nasibimizde yokmuş seçilemedik. Lakin o dönemden bu döneme kadar kimsenin kalbini kırmadan Atam Bilge Kağan sözlerini kendimize destur edindik. Gece uyumadık, Gündüz oturmadık. Bu dava için gecemizi gündümüze katarak her platformda, umudumuzu kaybetmeksizin umudun MHP olduğunu söyledik. Bunu adaylık kaygısıyla değil, milletimize olan, sözcüklerimin yetmeyeceği Memleket sevdasıyla yaptık.  Dolayısıyla bizim sevdamız iki seçim arası değil ömrümüz bize verildiği süredir.

 

Hakan GÖKKAYA; Size göre siyaset nasıl yapılmalı, siyasette eksiğiniz veya artı yönünüz var mı?

Veli UÇA; Siyaset adamlık desturuyla yapılmalı. Yalansız, iftirasız, riyasız, kıskançlık olmadan yapılmalı. Kırıkkale’den aday olup seçildikten sonra Kırıkkaleyi unutmamalı. Elmadağ’ı aştıktan sonra Kırıkkale’yi unutmamalı. Mesela doğup, büyüdüğüm memlekete kıytırık dememeli kimse.  Bu camiada bu genç yaşta aday gösterildiğim dönemde ve öncesinde siyaset için değil Allah rızası için bu memleketin vatandaşlarının dertlerine talibim dedim. Siyasetin içerisinde herkesin özü de sözü de bir olmalı. Eksiğimiz var ise bunu halkımız söyleyecektir seçimde lakin artınız var mı sorusuna şunu diyebilirim ki bunu da şuan ki Milletvekilleri nazarında söylüyorum: Ben Allah izin verirde temsil hakkını elde edersem Elmadağ’ını geçince Kırıkkaleli Ahmet emmimi, Hüseyin dayımı, bana oy veren kardeşimi, evinde bizler için, memleket için durmadan dua eden teyzelerimi unutmam. Unutamam.

 

Hakan GÖKKAYA; Kamuoyunda bir karşılığınız olduğunu düşünüyor musunuz? Mesela anket yapılsa kendinizi kaçıncı sırada görürsünüz?

Veli UÇA; Kamuoyundaki karşılığımızı ilk olarak adaylığım döneminde tanıklık ettim. Devamlı bir şekilde halkımızın içerisindeyim zaten. İnanın, Kırıkkalemiz gerçekten Milliyetçi -Ülkücü camianın kalesidir. İnsanlar Milliyetçi-Ülkücü hareketin içerisinden birisini gördüğünde hemen dertlerini sıkıntılarını sevinçlerini anlatmaya başlıyorlar. Bizi samimi buluyorlar. Oturup bir bardak çaylarını içtiğimizde aslında her Kırıkkalelinin bizle bir ve beraber olduğu anlayabiliyoruz. Mahalle mahalle, cadde cadde, sokak sokak Kırıkkale’yi biliyorum. Kırıkkale’nin evladıyım. Kamuoyundaki karşılığımız, Kırıkkale’nin tekrar Kale olacağının göstergesidir. Anket sıralaması üzerinde durmak istemiyorum. Çünkü bizim adayımız MHP’dir. Bizim davamız şahıslar üstüdür. Ben olmuşum ya da başka bir ülküdaşımız. Biz Allah’ın izniyle biriz, beraberiz.

 

 

Hakan GÖKKAYA; Son yapılan kongrede Genel Başkan şu anda aday adayı olan iki kişiye önemli bir görev verdi. Sizce bu ne anlama geliyor?

Veli UÇA; Genel Başkanımız Sn.Dr.Devlet BAHÇELİ Bey’de Kırıkkalemizin Kale olduğunun  bilincinde. Genel Merkez düzeyinde Kırıkkale’mizden yetişen, Kırıkkale’nin evladı ülküdaşlarımızın bulunması beni ve camiamızı ziyadesiyle mutlu etmiştir. Biz bu durumu şöyle yorumluyoruz. Kırıkkale Milliyetçi-Ülkücü Hareketin Kalesidir. Seçimlerde 7den 70ine geceli gündüzlü çalışarak 8 Haziran sabahı Kırıkkale’nin burçlarına Üç Hilalli sancağı dalgalandırın. Bunu başaracağız. Buna inanıyoruz. Genel Merkezde görevlendiren dava arkadaşlarımı da siz aracılığıyla tekrar tebrik ediyorum.

 

Hakan GÖKKAYA; İş hayatınızdan bahseder misiniz? Ne tür faaliyetleriniz var? İstihdama katkı sağlıyor musunuz?

Veli UÇA; Genç yaşlarımdan itibaren iş hayatındayım. Kırıkkale’de yaklaşık 380 kişiye istihdam sağlıyorum. Kamu kurumlarında ve özel sektörde Yemek, Güvenlik, Temizlik alanında faaliyetlerimiz devam etmektedir. Yine İnşaat sektöründe yeni almış olduğumuz projeler doğrultusunda devam etmekte. Altı ay öncesine kadar yeni bir yatırım yaptım. 1.200.000 Dolarlık bir yatırım. Bu yatırımı yapmadan önce Türkiye’nin değişik bölgelerinde yatırımım için uygun teklifler aldım. Hatta yakın çevreler Kırıkkale dışında daha rahat bir yatırımı tavsiye ettiler. Belirttiğim gibi ben Kırıkkale’de doğdum buranın evladıyım. Yatırımımı da buraya yaptım. Veysa-  Beton Boru adıyla beton malzemeleri üzerine üretim yapan bir fabrika açtım. Yaklaşık 90 kişiye buradan ekmek kapısı açıldı. Diğer bölgelerde daha uygun koşullarda bir iş yapabilirdim ancak ben Kırıkkale’yi seçtim. Bu şunun göstergesidir. Nasip olurda Milletvekilliği görevini üstlenirsem Ankara’da da Kırıkkale’m için çalışacağım.

 

Hakan GÖKKAYA; Kırıkkale için gerçekleştirmeyi düşündüğünüz projeler nelerdir? Uygulanabilir mi?

Veli UÇA; Son yıllardaki nüfus kaybına bakarsanız eğer şunu göreceksiniz. Kırıkkale durmadan kan kaybediyor. Nüfus durmadan eriyor. Bu Kırıkkale’nin iyi yönetilmediğini gösteriyor. Yatırımın yapılmadığını gösteriyor. Benim anlayışımda şikâyet yoktur. Milliyetçi Hareketin iktidarında Allah’ın izniyle Kırıkkale’yi şahlandıracağız. Ama bunu öyle çılgın projeler söyleyip Elmadağ’ını geçince unutan kıytırık siyasetçiler gibi değil. MKEK’nu canlandıracağız. MKEK’nun ihtiyacı olan tüm maddelerin Kırıkkale’den temin edilmesini ve kazancın Kırıkkale ekonomisinde kullanılmasını sağlayacağız. Malum üzere Kırıkkale sanayi kenti olduğu kadar tarım şehridir.  Kızılırmak gibi bir cevherimiz var. İnşallah iktidarımızda Kırıkkale’miz, Kızılırmak vasıtasıyla tüm ilçe ve köylerimiz sulu tarıma geçecek. Çiftçilerimizi mağdur etmemek için çiftçi desteklerinde bulunacağız. Mesela esnafımız artık akşamın ilk ışıklarıyla beraber kepenk kapatmayacak. Yeni iş kollarını Kırıkkale’ye getireceğiz. Yeni yatırımları memleketimize çekerek Kırıkkaleli vatandaşımızı işsizlik sorunundan kurtaracağız. Yani Kırıkkale’mizin önce refah düzeyini yükseltmeyi düşünüyoruz. Bunun içinde şimdi dahi kişisel olarak Kırıkkale’mize yapmış olduğum yatırımlar bunun kanıtıdır. Kaldırım sökü takan bir Kırıkkale değil, sıra sıra iş merkezleri açılan bir Kırıkkale’dir hayalimiz.

Hakan GÖKKAYA; Verimli bir röportaj olduğu düşüncesindeyim. 7 Haziran seçimleri için Kırıkkale halkına son olarak ne söylemek istersiniz?

Veli UÇA; 2011 seçimlerinde sloganımız ‘’Biz Kırıkkale’yi karşılıksız sevdik’’ idi. Yıl 2015 ve biz Kırıkkale’yi de Kırıkkale insanını da seviyoruz ve Allah’ın izniyle sevmeye devam edeceğiz. Allah’ın izniyle 8 Haziran sabahı Kırıkkale’nin sokaklarında halkımızla beraber yürüyeceğiz.  Kol kola, omuz omuza yürüdüğümüz insanlarında Ankara’da temsilcisi olarak isteklerini dile getireceğiz, sorunları çözmek için bütün gayretimizle çalışacağız. Ben Kırıkkale’nin evladıyım. Ben Kırıkkale’yim. Teşekkür ederim.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net