01 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
  YAZARLARIMIZ
Kırıkkale’nin her alanda gelişmesine daha çok katkı sağlayacağım
25 Mart 2015 Çarşamba Bu yazı 23094 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

ÖZÜYLE SÖZÜYLE SİYASETTE BİR OLMAK LAZIM; İki dönem Kırıkkale Milletvekilliği yapan Kemal Albayrak aday adaylığı sürecini gazetemiz köşe yazarı Hakan Gökkaya’ya anlattı. Kırıkkale’nin daha çok pay alması her alanda gelişmesine daha çok katkı sağlamak amacı ile yola çıktığını söyleyen Kemal Albayrak, “Özüyle sözüyle siyasette bir olmak lazım. Siyaset kapalı kapılar arkasında şöyle başka taraflarda böyle yani dilin başka kalbin başka söylemeyecek. Siyasette böyle bir anlayışı benimseyen insanım” dedi.

 

 

AK PARTİ, SİYASETİ TABANA İNDİRGİYOR; Ak Parti’nin hatasız en iyi aday tespit çalışmalarında başarılı olacağını ve Kırıkkale’de 3-0 kazanacak olan partinin Ak Parti olacağını söyleyen eski Milletvekili Kemal Albayrak, “Ak Parti, Türkiye de siyasetin tabana indirgediğindendir. Yani tabanının sorunlarını anketlerle devamlı suretle tespit ediyor nerede eksiğimiz var hangi sıkıntılar var bundan dolayı da bilimsel metotlarla girdiği için halkın içersine başarılı oluyor. Bu başarıda devam ediyor” dedi.

 

KIRIKKALE HALKINA HEP GÜVENDİM; Kırıkkale insanının duyarlı bir yapıya sahip olduğunu vurgulayan Ak Parti aday adayı Kemal Albayrak, “Kırıkkale her zaman halkla iç içe olan insanları hep tercih etmiştir. Bundan dolayı Kırıkkale insanına bulunduğum gerek bürokrasi gerek siyasi hayatımda hep güvendim. İnşallah bütün Kırıkkale kamuoyunu insanlarımızın ne istiyorlarsa kalplerimize göre vermesini temenni ediyorum inşallah hayırlı olur kendisi için hayırlı olur” dedi.

Hakan GÖKKAYA; İki dönem Kırıkkale Milletvekilliği yaptınız. 2015 seçimlerine neden aday oldunuz?

Kemal ALBAYRAK; Siyasetin hiçbir zaman garantisi olmaz. Şartlar uyarsa kendini de bu işe adapte edebiliyorsan kendine güveniyorsan aday olursun. Bizde bu Kırıkkale’ye yakından tanıdığımız için geçmişte de gerek bürokraside gerek siyasi alanda tecrübelerimizi Kırıkkale’ye faydalı olabiliriz düşüncesiyle böyle bir yola çıktım. Öte yandan siyasette şahsen tabanda biraz kendini zayıf görsen öyle bir işe niyetlenmek zor bir hadisedir. Ben siyasetten fiiliyatta kopmuş gibiyim ama insanlardan kopmadık hiçbir zaman. Kaç yıl geçti halen diyaloglarımız devam ediyor. İlla siyasette belli bir yere geleyim değil ama insanız Kırıkkale’ye yakın olduğu için Ankara’da hiçbir kesimle irtibatı kopartmadım. Bu döneme kadar görev yapan Milletvekillerinin hizmet anlamında gayreti olmuştur. Bu gayreti daha ileriye götürmek, Kırıkkale’nin daha çok pay alması her alanda gelişmesine daha çok katkı sağlanması böyle bir niyetle çıktık inşallah sonu böyle olur.

 

Aday adaylığı sürecinde gözlemleriniz nelerdir?

Kemal ALBAYRAK; Şimdi aday adaylığı süreci devam ediyor. İnşallah 7 Nisan’da belli olacak. Tabi siyasetin bir takım dezavantajlarda olabiliyor. Böyle bir durum siyasi hayatımda da en iyi tarafı şu oldu.  Cenazemizden dolayı Kırıkkale’ye müracaat etmede geciktim.  Bazı arkadaşları da aradım, duyuru falan da yapmadım. Aday adaylık başvuruma binlerce Kırıkkaleli geldi. Demek ki dedim Kemal Albayrak olarak yani eksiğimiz gediğimiz olsa da iyi bir yolda olduğumu gördüm.  Allah razı olsun Kırıkkale’nin her kesiminden bize destek olduklarını gördüm. Bu da bizim için iyi bir hasret yani geçmişi unutmamış olduk diye düşünüyorum bu durumdan da mutluyum.

 

Hakan GÖKKAYA; Sıralamaya girerde Milletvekili seçilirseniz başarılı olacağınıza inanıyor musunuz?

 

Kemal ALBAYRAK; Bütün siyasi partilerin bir yöntemleri vardır. Aday belirlemede müracaat tarihi belirli ve sonrasında yapılacak işler de belirlidir. Kırıkkale’de otuz iki mevcut milletvekilleri dahil aday adayları var. Ak Parti Genel Merkezinin aday belirleme yöntemleri teşkilatta temayül, kamuoyu yoklaması, sivil toplum örgütlerinin görüşü gibi kriterler var. Bende her aday adayının olduğu gibi bu gruba dâhilim. İnşallah sonunda katlanırız yani burada çok hırslı olmanın bir anlamı yok.  Yetiştiğim çevrede aldığım kültürde Necip Fazılın güzel bir sözü var diyor ki; “Aldığın nefesi bile geri veriyorsan hiç bir şey senin değildir” Onun için biz burada siyasette bir rant elde edelim veya bizim kariyerime kariyer katsın gibi hesabım yok. Kırıkkale’nin meselelerini yıllardır söyledik. Biz geçmişte de bunlar için gayret gösterdik. İş adamlarını buralara getirmek için, birtakım ödeneklerin özellikle eğitim alanların diğer alanda sosyal alanda birçok konularda gayret sarf ettik. Bundan dolayı da başarılı olacağımıza inanıyorum. Allah sonumuz hayr etsin. Hep şunu diyorum siyasette Allah bu tip şeyleri eğer yolumdan yanlışlığa sapacaksam birtakım şeylerde yolumdan düşeceksem Allah nasip etmesin. Özüyle sözüyle siyasette bir olmak lazım. Siyaset kapalı kapılar arkasında şöyle başka taraflarda böyle yani dilin başka kalbin başka söylemeyecek. Siyasette böyle bir anlayışı benimseyen insanım. Çünkü yetiştiğim çevre ve kültür bu. Beslendiğim kaynak hep bu şekilde olmuştur. Bundan dolayı da bu süreci bekliyorum inşallah Kırıkkale için hayırlı olur.

 

Hakan GÖKKAYA; Bir seçim tahmini yaparımsınız desem?

Kemal ALBAYRAK; Şimdi bunu da açık konuşmak lazım hiçbir siyasi partinin insanlar işte hep en yükseğini söylerler. Her siyasi partiye gidin Kırıkkale’de Ak Parti, MHP ve CHP kime giderseniz gidin hepsi 3-0 alacağız der. Objektif olmak gerekirse şu anda Ak Parti başarılı olur.   Kırıkkale’de Ak Parti 1.parti olur. Ama bu sefer geçmişteki şey gibi seçim atmosferi biraz daha adaylara da endeksli bir konuma doğru gidiyor. Toplumun benimsediği adaylarda zaten Ak Partinin yani mensup olduğum bir parti onun için temayül sivil toplum örgütleri ve  benzeri şeyler yapılıyor. 3-0 en yakın parti Ak Parti’dir.  

Hakan GÖKKAYA; Bu sivil toplum örgüt kuruluşlarında temayüle nasıl yansıyacak yansır mı?

Kemal ALBAYRAK; Yukarıda da söylediğim gibi Sivil toplum kuruluşları görüşlerini bildirecek ve buda aday belirlemede kriterlerden birsi olacak. Sivil toplum örgütlerinin valiliklerde listesi var. Onları basına duyurarak herkes bir yer tespit edecek herkes gidecek orda Kırıkkale de kimi milletvekili olarak görmek istiyorsunuz diye bir ile üç kişi arasında terciğini kullanacak. Bunda bir zorlama yok gidecek olanlar bilir. Burada hatasız en iyi aday tespit edebilirim diye düşünce var. Bu konuda başarılı olursa hatasız bir seçim olursa Kırıkkale de Ak Parti yine 3 - 0 alma ihtimali büyük

Hakan GÖKKAYA; Sizce vatandaş neden Ak Partiyi tercih ediyor?

Kemal ALBAYRAK; Ak Parti kuruluşundan itibaren bir defa toplumda benimsenen birtakım şeyleri yaptı yapmaya da devam ediyor. Geçmişteki koalisyon dönemlerini görünce tekrar böyle bir yapıya mı gideriz diye bir endişe var. Öte yandan muhalefet partileri de yani eskiden ciddi muhalefet partileri olurdu. Yapacakları ekonomik ve diğer alanlardaki çalışmaları ortaya koyarlardı. Böyle bir alternatif şuana kadar ortaya çıkmadığı için Ak Partinin şansı buralardan geliyor. Öte yandan Ak Parti, Türkiye de siyasetin tabana indirgediğindendir. Yani tabanının sorunlarını anketlerle devamlı suretle tespit ediyor nerede eksiğimiz var hangi sıkıntılar var bundan dolayı da bilimsel metotlarla girdiği için halkın içersine başarılı oluyor. Bu başarıda devam ediyor. Birazda başarısı bundan dolayıdır.

Hakan GÖKKAYA; Seçmene bir mesajınız var mı?

Kemal ALBAYRAK; Kırıkkale insanı duyarlı bir yapıya sahiptir. Halkla iç içe olan insanları hep tercih etmiştir. Tercihte edecektir. Bundan dolayı Kırıkkale insanına bulunduğum gerek bürokrasi gerek siyasi hayatımda hep güvendim. Doğrusunu yaptım. Bazen hüsrana da uğramışlığı oluyor. İşte kendi tavsiye ettiği insanların dışında da çıkabiliyor. Bu sefer biraz daha bu işlerde duyarlı gördüm. İnşallah bütün Kırıkkale kamuoyunu insanlarımızın ne istiyorlarsa kalplerimize göre vermesini temenni ediyorum inşallah hayırlı olur kendisi için hayırlı olur.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net