28 Ekim 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
AVUÇ OVUŞTURMA
27 Mart 2015 Cuma Bu yazı 33664 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Benim yazılarımı takip etme âlicenaplığını gösteren kardeşlerim bilirler siyaseti ne denli az sevdiğimi ve aktif olarak beş yıldan fazla sürdürdüğüm siyasete severek nasıl ara verdiğimi.

            Şükürler olsun kendimizi biraz geri çektik ama aktif yapmadığımızın siyasetin içinden de tamamen kopmanın mümkün olmadığını gördük. Şimdilerde aday adayı olan birbirinden değerli tanıdığımız dostlarımızın ziyaretleri ile sohbetlerin koyuluğu ile yine içine giriyoruz siyasetin.

            Yine bilen bilir konuları size kendimce aktarırken tarafsız olma gayretine girerim. Tarafsızlığım vatan olunca, millet olunca, bayrak olunca, din olunca kalmaz ve bu değerler uğruna ömrümün en güzel yıllarını verdiğim severek verdiğim için bu konuda hep taraf olurum. Tarafsızlığım partiler ile ilgili konularda daha çok olur.

            Dün akşam yine 17 den itibaren ekranların karşısında günün yazılı basından takip ettiğimiz bayat haberlerini bir yana iterek tazelerini izlemeye başladık. Saatler biraz ilerlediğinde Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Çankaya köşkünün Başbakanlığa devri sonrasında yapılan ilk Bakanlar Kurulu toplantısı sonunda açıklama yapmak için kameralar karşısına geçti.

            Mutat açıklamalar beklerken birden ülkenin en az dokuz şiddetinde sarsılacak kadar önemli açıklamasını izlemeye başladım. Bugün sosyal medyada bir sunucunun resimleri geçiyor açıklamalar karşısında gözleri fal taşı gibi açılmış. İzde de aynen öyle oldu. Her cümlenin sonunda “yok canım, Allah Allah, nasıl olur” kelimeleri döküldü dilimizden, kulaklarımıza inanamadık.

            Akparti’nin kurmayı demek bile az geleceği adeta Akparti’nin üç saç ayağından biri olan Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediyesinin adeta değişmeyen başkanı Melih Gökçek arasında yaşananlar bizi bu denli şaşırttı.

            Şimdi bu olay karşısında herkesin bir sözü olacak elbette ve muhalefet tabi olarak bu olayı en ince detayına kadar işleyecek. Hakkı değil mi böyle bir olayı bulmuşken kaşıması, elbette hakkı. Muhalefet yapıyorsa ve iktidar partisini iki önemli şahsiyeti bu gollük pası vermişse muhalefete onlarda bu voleyi vuracak ve bu gölü atacaklardır.

              Bu yazıyı kaleme aldığımda henüz olay çok sıcaktı ve Arınç’ın sözlerine Gökçek’in ilk cevabı gelmişti. Bira daha temkinli bir cevap verdi ama verdi.

            Şimdi herkes konuşacak bence Başbakan olaya el koyup ilk fırsatta ikisi ile de görüşecek ve olayın nihayetlenmesini sağlayacak. Doğru olan da budur. Ama  bu olay ne kadar durulur veya nereye kadar durulur bilinmez.

            Burada üç konuya dikkat çekmek istiyorum.

            Birincisi; bu kavganın ardında kimler var. Bunu tarih gösterecek. Yani sadece bir Bülent Melih kavgası mı yoksa ardında Cumhurbaşkanı ve Sayın Cumhurbaşkanı mı var? Yani güçler dengesinin bir savaşı mı bu yoksa kamuoyunda görüldüğü kar mı sadece. Bu önemli ve tarih belirleyecek bunu.

            İkincisi ben iki dostun kader arkadaşının biri diğerinin ayağına bastığında bu kadar feryat etmesini siyasi de olsa rakibine bu kadar koz vermesini uygun bulmuyorum. Dostluk bu değildir. Efendim yanlışına ortak mı olsun. Tabii ki hayır. Ama yanlış yaptığını önceden ikaz ederek ve gerekirse parti içinde en ağır şekilde karşılığını vererek düzettirmeli idi.. Bu ikisi içinde geçerli. Şimdi ne oldu da bir birinizin boğazında düğüm oluyorsunuz.

            Üçüncüsü ise; bazılarının avucunu ovuşturmasıdır. İnanın boşa olur buda. Bu insanlar belki böyle bir hata yaptı ama aynı zamanda oturup konuşacak kültüre de sahipler. Biri ağabeylik yapar oturup konuşur özür dilerler. Çünkü onların yol arkadaşlığı çıkara ve kişiye dayalı değildir. İyi biliyorum çünkü bu jenerasyonun içerisinde anadan babadan bir ağabeylerim de var. Muhalefet elbet siyaset yapacak ama özellikle bazı gazeteci denilen tarafsızlığını yitiren zatların bu olaydan nemalanması mümkün değildir.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
MESUT ARLIER
Yener Kazan
Nesrin Bulat
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Ekim 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net