28 Şubat 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Boz Topraklara Umut Olacağız
Boz Topraklara Umut Olacağız
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
  YAZARLARIMIZ
Oyuncular sahada ısınıyor
28 Mart 2015 Cumartesi Bu yazı 21096 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bir ligdeki takımları düşünün bu takımların bir kulüp başkanları ve yönetimi olur bir teknik direktörü ve ekibi olur bir de asıl ve yedek oyuncu kadrosu olur.

 

Kulüp başkanları işin reklamını ve sunumunu yaparlar kamuoyunun önünde hep onlar olur. Teknik direktörler yardımcı ekip işin mutfak kısmındadırlar. Eldeki malzeme ile en iyi yemeği yapmaya çalışırlar.

Oyuncular ise bu işin malzemesidir yani aslında her şey onlarda başlıyor. Bu işi siyasi olarak düşünürsek; Kulüp başkanlarına Parti Genel Başkanları diyebilir, Teknik direktörleri ve yardımcı ekibe il ve ilçe teşkilatları diyebiliriz.

 

Asıl ve yedek oyunculara ise milletvekili aday adayları diyebiliriz. Maç başlamadan önce Teknik Direktör yardımcı ekiple birlikte oyuncuları sahaya gönderir ısırmaları için. Sahada ısınan oyuncular kadroya girmek için tribünde ki seyircinin ve Teknik Direktörün gözüne girmelidir.

 

Evet şuan da sahada ısınan milletvekili aday adayları gereğinden fazla efor sarf ederek hem seçmenin hem de teşkilatının ilgisini çekme peşindedir. Tüm beceri kabiliyetlerini ve hünerlerini göstermektedirler. Çünkü maça çok az kalmıştır, kesin listeye girmek için sahada ki ısınma turları belirleyici bir faktördür.

 

Asıl kadroya giren oyunculara görev yerleri verilir, kimisi forvet oynar kimisi orta saha kimisi defans bölgesinde oynar. Forvetin yükü ağırdır golü ilk o atması lazım ki takıma bir heyecan ve istek gelsin. Orta saha oyuncusu ileri çıkıp oda gol atma şansını bulsun. Bu arada demorilize olan karşı takim oyundan düştüğü an defanstaki oyuncuda hızlı bir hamle ile ileri çıkıp bir gol de o atabilsin.

 

Maç bittiğinde sonuç 3 -0 olabilsin

Takımların bölgelerinde oynayan hangi oyuncu hata yaparsa bedelini de o oyuncu öder. Tekrar siyasete dönecek olursak mevcut aday adaylarının kafasında bir sürü sorular gezmekte.

 

İlk olarak kadroya girebilecek miyim?

İkinci olarak kadroya alınırsam oyun bölgem neresi olacak?

Yani sıralamam ne olacak 1 mi 2 mi 3 mü?

Karsı takımın kadrosunda kimler oynayacak yani adaylar kim olacak?

Ayni bölgede oynadıkları rakipleri kim olacak?

Bunları aday adayları düşüne dursun biz seyirciler yani seçmenler olarak ne yapıyoruz isterseniz kısacada ondan bahsedelim.

Seçmen olarak bizde sahada ısınan aday adaylarını izliyoruz kafamıza göre bazen taraflı bazen performans bezende ise sağduyumuzla karar veriyoruz.


 

 

MHP’de dengeler değişebilir mi?

 

Milliyetçi Hareket Partisi olağan Genel Kurulu sonrasında Seyit Ahmet Göçer ve Halil Öztürk’ün Genel Merkezde olması kafalarda başka isimler mi, olacak soru işareti bıraktı.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli süpriz liste için böyle bir hamle yapmış olabilir diye kulaktan kulağa yayılmaya başlandı. Kamuoyunda Bahçeli’nin dışarıdan bir isim atayacağı ile şaşırtma yapacağı iyice zihinlere yerleşmeye başladı.

 

 

MHP aday adayları diken üstünde Genel Merkezden her hangi bir ipucu alamıyorlar. Öte yandan İl Başkanı Erdal Baloğlu’da ketum bit tutum sergiliyor. Renk vermiyor ama bu süreçte bir ayağı da Genel Merkezden eksik olmuyor.  

 

Öte yandan Genel Merkez’in üyeler üzerinde temayül yoklamasına gidileceği konuşuluyor. Yani ser verilip sır verilmiyor. Liste savaşları aday adaylarına âdete ecel teri döktürüyor.

 

Önümüzde ki hafta içinde listeler şekillenmeye başlayacaktır. Bakalım nasıl bir liste senaryoları dolaşacak, kamuoyunun dilinde ama kesin liste 7 Nisan saat 17 den önce belli olmayacak.

 

 

  • * * * * * * * * *

 

ZİYA KAVLAK BİR ADIM ÖNDE

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale’de adayını hakim huzurunda yapılacak ön seçim ile belirleyecek. Önseçim yarın yapılacak. 8 aday adayı birinci sırada olabilme mücadelesi verecek. Önseçim 2138 kayıtlı üye ile seçim kurulunun gözetiminde gizli oy açık tasnif sureti yapılacak. Kırıkkale’nin tüm ilçelerinde ve merkezde sandık koymak sureti ile üyelerin oy kullanması sureti ile gerçekleşecek. 8 Aday adayı arasında gerçekleşecek ön seçimlerde eski il Başkanı Ziya Kavlak diğer adaylardan bir adım önde görülüyor. Sandıktan Ziya Kavlak’ın çıkmasına siyasi kamuoyu kesin gözü ile bakıyor.

 

         

 

 

 

 

 

AK PARTİ 3-0 ÇABASINDA!

 

Ak Parti Kırıkkale’de aday adayı sayısının çokluğu liste savaşının çetin geçtiğini de gösteriyor. Temayül, Mülakat derken Sivil Toplum Kuruluşlarının tercih belirtmesi arkasından aday adayı sayısının 6’ya indirgendiği siyasi kulislerde oldukça dillenmeye başladı. Hiçbir aday adayının durumu hakkında açıklama yapılmıyor. Durum böyle olunca liste açıklanana kadar herkes ümidini sürdürüyor. Aday adayları liste açıklanana kadar sessizliğini korumaya el birliği etmişçesine suskunlar. Bilinen bir şey var ki; Ak Parti Kırıkkale’de yeniden 3-0 yapabilmek için aday belirlemesini ince eleyip sık dokurken toparlayıcı adayları listeye koyacak.

          

 

 

 

SENDE SAHİP ÇIKMA!

 

Bu sezon yaşananlara baktığımda, ünlü düşünür ve tasavvuf ehli Mevlana Celaleddin Rumi’nin ‘dün dünle gitti cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım’ sözü aklıma geliyor.

Söyleyelim, konuşalım da neyi nasıl?

Şimdi diyorum ki;

Yutkunsam bir türlü, kussam bir türlü…

Söylesem bir türlü, söylemesem bir türlü…

Hak hukuk tanımayan federasyonu mu?

Sahada değil de masada güçlü olanların yanında olduğunu yaptıklarıyla adeta tescilleyen federasyonu mu?

Bir takımı şampiyon etmek için bütün imkânlarını seferber eden futbol federasyonun oynadığı ayak oyunlarını mı?

Nasıl olsa bura göz ardı, kimseler yaptığımızı görmez bilmez, biz güçlünün yanında olalım diyen federasyonu mu yoksa atığın golleri vermeyip taraftarı çileden çıkartan hakemleri mi?

Kendi memleketine kıytırık Kırıkkale diye dalga geçen bakanımızı mı, sahipsiz bırakarak memleketine sahip çıkamayan milletvekillerini mi?

Çok büyük işler yapıyorlarmış gibi, ikide bir otoparkları elinizden alırım haa diye aba altından sopa gösteren belediye başkanını mı?

Özel idarenin çıkarttığı peşin parayı, ben kurallara uyarım kardeşim diyerek doğruluk abidesi kesilen spor il müdürünü mü?

Deyim yerinde ise bağırta bağırta elimizden şampiyonluğu alırlarken gelecek seneye de ipotek koymalarına boynumuzu bükerek ses çıkartmayıp eyvallah deyişimizi mi?

Gittiğimiz her deplasman da bizleri şehir girişlerin de alıp ta karakollara götürüp, donumuza kadar arayan emniyet güçleri bizlere bunları yaparken.  Aynı tutumu kendi ilimizin güvenlik güçlerinin de yaptıklarını mı?

Başka bir şehirde belediye başkanı çıkıp benim, Kırıkkale’nin kulüp başkanına hakaret edip, Emniyet Müdürüne çıkartın bunları buradan diyerek talimatlar verirken. Bir defa olsun Kırıkkalespor’un maçına gelmeyen milletvekillerini ve belediye başkanını mı?

Bütün bunlar olup biterken sen hala sana sahip çıkmayanlara sahip çıkarsan SUÇ SENDE KIRIKKALE…

Sen bu olup bitenleri görmemezlikten gelipte başında taşımaya devam edersen ŞUÇLU SENSİN KIRIKKALE…

SANA SAHİP OLMAYANLARA SENDE SAHİP ÇIKMA ŞİMDİ SÖZ SENDE …

 


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Zafer ÖNDER  -  28-03-2015 - 20:43
Başkanlığı döneminde adı hiçbir şaibe ile anılmayan, AKP iktidarı boyunca Kırıkkaledeki sorunları iyi gözlemlemiş ve hazırladığı projelerle Kırıkkalenin sorunlarına nokta atışı yapacak bir isim var: Cemaletin AKDOĞAN. Üstelik bu isim üzerinde tüm Kırıkkale ittifak etmiş durumda. MHP genel merkezinin 1. sıradan aday göstermesi halinde lokomotif isim olacak ve MHP Kırıkkale\'de oy patlaması yapacaktır. Cemalettin AKDOĞAN ve ekibinin tüm himmeti Kırıkkale ve Kırıkkaleli olacaktır. Bu ruh haletiyle seçime odaklanılmıştır. Kırıkkalemize hayırlı olsun...
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Şubat 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net