01 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
  YAZARLARIMIZ
Kırıkkale’nin sesi, sözü, kulağı olacağım
30 Mart 2015 Pazartesi Bu yazı 22439 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kırıkkale’nin yakından tanıdığı Kırıkkale eski Milletvekili MHP Milletvekili aday adayı Recep Mızrak süreçteki değerlendirmelerini gazetemiz köşe yazarı Hakan Gökkaya’ya yaptı. Hani derler ya geçmişin geleceğin teminatıdır diye tarafa ulaşabilen ve taleplerin devletin her türlü organlarında siyasetin her türlü organlarından rahatlıkla çözüme kavuşturbilen yapıya sahip olduğunu söyleyen Mızrak, “Vatandaşa faydalı olacak ülkeme faydalı olacak çalışmaları içersinde olacağız. Ulaşılabilir ve Kırıkkale’nin sesi, sözü, kulağı olacağım.” dedi.

Kırıkkale’nin sesi sözü ve kulağı olacağız derken çiftçiler in özellikle sesi sözü kulağı olacağıni söyleyen Mızrak, “Ben memleketimi seviyorum. Ülkemi seviyorum.  Kırıkkale’yi seviyorum. Her platformda bu sorunlar gündeme getirip takip edeceğim. Sonuçlandırılması konusundan elimizden gelen her türlü gayreti de sarf edeceğim” dedi.

 

 

Hakan GÖKKAYA; Siyasete bir süre ara verdiniz. Anavatan Partisi Milletvekilliğinden sonra şimdi Milliyetçi Hareket Partisinden Milletvekilliği aday adaylığı için müracaatta bulundunuz. MHP teşkilatları, tabanı ile kaynaşma sağladınız mı? Milliyetçi Hareket Partisi tabanı size nasıl bakıyor?

 

Recep MIZRAK; Anavatan partisinden milletvekili olduğumdan sonrasında siyasetten koptuğum söylenemez. Çünkü yetişme tarzımız memleket meseleleri karşısındaki ilgi ve hassasiyetimiz siyasetin tam ortasında durmamızı sağladı. Milliyetçi Hareket Partisi tabanı ile beni kabullenmeleri onlarla hukukumuz münasebetlerimiz. Nasıl diye soracak olursanız, Ben 15 yaşından itibaren Ülkü Ocakları, Milliyetçi Hareket Partisi kendisi bürokraside iken bile partililiğimiz hep öndeydi. Genel Müdür Yardımcılığı, Genel Müdürlük ve sonrası müdürlüklerimiz dönemlerde zaten hep partili gibi çalıştık. Belki başka partilerin dönemlerinde göreve geldik ancak faaliyetlerimiz hep camiaya hizmet, ülkeye hizmet ile beraber yani başında bulunduğumuz kuruluşların kendi asli görevleriyle beraber zaten partiye hizmet, gençliğe hizmet, camiaya hizmet şeklinde oldu. Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatın içersinde ben hiç çıkmadım hiç çıkmadım. Buda böyle şeyin planın neticesi falan değil, içimizden öyle geldiği için zaten o teşkilatın ben parçasıyım ayrılmam mümkün değil.

 

Hatırlarsanız Anavatan Partisinden milletvekili olduğum dönemde ne kadar atamalar olduysa benim tasarrufum dâhilinde ülkücü camiadan olmuştur. Müdürler öyle olmuştur. Daire başkanları öyle olmuştur. Bizim teşkilatımızda ben nerede hangi makamda hangi mevkide nerede olursam olayım daima ağabey olarak bilmişlerdir. Daima kendilerinden bilmişlerdir beni. 

 

Hakan GÖKKAYA; Kırıkkale Milletvekili olarak mecliste görev yaptığınız dönem ile şimdiki zamanı değerlendirin desem neler söylersiniz? Arasında bir fark var mı?

Recep MIZRAK; Elbette tabi o dönem ile bu dönem arasında fark var diyebiliriz. Çok da fazla fark değil. Farkı oluşturacak kişi mecliste milletvekilinin kendisidir. Vekil vardır, bakanlar üzerinde etkilidir. Hükümet üzerinde etkilidir. Bürokrasi üzerinde etkilidir. Sözü dinlenir. Aradığı zaman çıkarlar telefonunuza çıkarlar ve sizinle diyalogları devam ederler. Böyle bir durumda zaten işiniz yapılır.

İktidar partisi milletvekili ile muhalefet milletvekilin arasında belki fark olabiliyor ama burada da şahsen ben bürokrasiden gelme olduğum için şu durumda bile bir telefonla ulaşabilirim. Bu birazda bir üslup meselesi.

Hakan GÖKKAYA; Milletvekilliği döneminde Kırıkkale’ye ne gibi bir hizmetler yaptınız? Seçildiğiniz vakit önceliğiniz hangi konu üzerine olacak?

Recep MIZRAK; Her yerde olduğu gibi vatandaşlarımızın günlük ihtiyaçları oluyor. Köylerimizin yol ihtiyacı su ihtiyacı buna benzer şeyler yaptık. Benim bir hizmet anlayışı var. Başka hizmetlerin dışında toplu hizmetlerin gelmesini sağlamak üzerine çalıştım. Bu ortamı sağlamak için fazla bir gayret göstermeden o dönemlerde kalkınmada öncelikli yer olması lazımdı. Kalkınmada öncelikli yer olduğu zaman, sanayi yatırımları, vergi, harç, gümrük muafiyeti gibi katkılar getiriyordu. Öte yandan çalışanlardan daha az vergi kesilmesi gibi konuları kapsıyordu.  O dönemde Kırşehir, Nevşehir, Aksaray dahil olmak üzere 7 tane vilayeti daha orta Anadolu’daki vilayeti Kırıkkale ile beraber kalkınmada öncelikli il statüsüne kazanmasını temin ettik.

 

Akılda kalması gereken hizmet olarak ikinci organize sanayi bölgesidir.  Birinci organize sanayi bölgemiz olmasına karşın orada orası sanayi altyapısı tam olarak dolmamıştı. Dolmamasına karşın yerleri tamamen satılmış olması da ikinci Organize Sanayi bölgesinin gerekliğini gündeme getiriyordu.

 

Öte yandan birinci organize sanayi bölgesi Kırıkkale Üniversitesi’de şehrin dışarısına olması nedeniyle şehir ekonominse katkı getirmiyordu. Bu nedenledir ki ikinci Organze Sanayi bölgesinin Hasandede ile Keskin arasına yapılması gerektiğini düşündüm. Hasandede 3000 dönüm yer orası orayı bulduk ve bu bölgenin özel statülü özel organize sanayi olmasını temin ettik.

 

 

Hakan GÖKKAYA; Aday adaylık sürecinde alanda olduğunuz süreyi de dahil eder isek şehrin tespit ettiğiniz problemleri nelerdir?

Recep MIZRAK; Öncelikle Kırıkkale’nin kalkınması sağlanmalıdır. Bu kalkınma nasıl sağlanmalıdır diye soracak olur iseniz kalkınma üçayakla olur. Hizmet sektörü yani iç turizm, dış turizm.  Burada çok fazla katkı sağlayamayabiliriz. Sanayi kuruluşlarının Kırıkkale’ye getirilmesinin sağlanması gerekirlidir. Birkaç yıl önce yayınlanan teşvikte Kırıkkale beşinci bölgede olduğunu biliyorum. AKP döneminde arkadaşlar gayret gösterdiler. Ancak Kırıkkale beşinci bölgede Kırşehir, Yozgat, Nevşehir’de beşinci bölgede. O zaman gelecek bir yatırım Kırıkkale’ye geleceğine Kırşehir’e gelebilir veya Yozgat’a gidebilir. Bu durumda bölgeye bir takım sanayi kuruluşları getirmek istiyorsanız diğerlerinden burun farkı olsa birazcık önde olması gerekir. Benim burada düşündüğüm burun farkı nedir? Irmak avantajımız var! Bu avantaj bölgedeki sanayi besleyecek kadar bir enerji santral kurulabilir. Belki elektrik enerji santrali veya bu olmazsa bir fon oluşturulabilir. Yani çeşitli modeller ile çeşitli imkanlar oluşturulmak suretiyle Kırıkkale’ye gelecek olan sanayinin cazip hale gelmesi gerekiyor.

Kırıkkale’de tarım maalesef yerlerde sürünüyor. Geçmiş dönemde nasip olsa da bir dönem daha devam etseydim. Niyetim şuydu o zaman özel idare imkânlarını mümkün mertebe yer üstü ve yer altı sulama geliştirilmesinde kullanmaktı. Öte yandan Kırıkkale su altı projesi mutlaka çıkartılması lazım. İşsizliği giderilebilecek hadiselerden olması gerekende bunlardır.

Etkili meslek kurslarının mutlak suretle yapılması gerektiğini düşünüyorum. Özel idare destekli Belediyeler de yapabilir bu kursları. Kurslarda kalifiye elmanlar yetişmesi gerekir ki işsizlik sorunuada parmak basılmış olsun.

Hakan GÖKKAYA; Sıralamaya girerek seçildiğiniz zaman nasıl bir milletvekili profili çizeceksiniz? 

 

Hani derler ya geçmişin geleceğin teminatıdır diye biz her tarafa ulaşabilen ve taleplerin devletin her türlü organlarında siyasetin her türlü organlarından rahatlıkla çözüme kavuşturacağım. İsteyebilen ve bunu da takip eden isteyip de talepte bulunduktan sonra takip eden sonuçlandırılmasında mutlaka sağlamaya çalışan bir yapım var. Vatandaşa faydalı olacak ülkeme faydalı olacak çalışmaları içersinde olacağız. Ulaşılabilir ve Kırıkkale’nin sesi, sözü, kulağı olacağım.

 

 

Hakan GÖKKAYA; Seçimlerde vatandaş oy kullanırken nelere dikkat etmeli. 

Recep MIZRAK; Memleketin haline bakacak tahlil yapacak ondan sonra çok geçici bir takım imkânların sağlanmasına sağlanmasını değil de ülkenin uzun vadede nereye doğru gittiği nereye gittiği götürüldüğüne bakacak.  Daha doğrusu bu seçimde başlangıçta vatandaş hangi partiye oy vereceğini tespit etmesi lazım eledikten sonra hangi partiye oy verecek ona karar vermesi lazım. Vatandaş Ülkesi için vatanın birliği için Milliyetçi Harekete oy vermelerinde istirham ediyorum.

 

Hakan GÖKKAYA; Seçmenlere mesajınız var mı?

Recep MIZRAK; Ben memleketimi seviyorum. Ülkemi seviyorum.  Kırıkkale’yi seviyorum. Kırıkkale’nin sesi sözü ve kulağı olacağız derken çiftçiler in özellikle sesi sözü kulağı olacağız. Biliyoruz onların neye mal edildiğini neye satıldığını problemlerinin ne olduğunu işçilerimiz, emekçilerimiz onların sıkıntılarını biliyorum ve çözüm yollarını da biliyorum. En azından eğer bir iktidar imkanı olursa elbette çok daha kolay olacak ama öbür türlü her platformda bu sorunlar gündeme getirip takip edeceğim. Sonuçlandırılması konusundan elimizden gelen her türlü gayreti de sarf edeceğim. 


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net