27 Ekim 2021 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
Kırıkkale Savunma Sanayiinin Lokomotif Şehri
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
11 Yıldır İhtiyaç Sahiplerinin Yardımına Koşuyor
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Dünyanın en kaliteli tuzunu üretiyoruz
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
Yapılandırma Borçlarının İlk Ödemeleri Başladı
  YAZARLARIMIZ
AZ KALDI YA SABIR
31 Mart 2015 Salı Bu yazı 32656 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Her ne kadar siyaseti sevmiyoruz desek bile, yâda bu siyasilerden dost olmaz düşüncesini taşısa bile veya siyasetten uzak durmaya çalışıyoruz desek bile yine bir türlü siyasetin içinde yüzüyoruz.

            Siyaset denizindeyiz işte. Kimimiz yüzerek içindeyiz, kimimiz de ucundan kıyısında ayağımızı sokarak içindeyiz. En azından kıyısında yürürken gelen dalgalar üzerimize çağladığı için bu denizdeyiz.

            Pek çoğumuz atarken mangalda kül bırakmıyoruz. Bana vekillik versinler olursam ne olayım, bırak vekilliği ardından da bakan yapacağız deseler alırsam adam değilim.

            Aslında bunu gerçekten söyleyen yüzde bir bile değildir. Hadi gerçekçi düşünün siz olsanız ne yapardınız. Yani imkanlar sizin milletvekili olmanıza yetseydi, yani maddi imkanınız olsaydı ve size davet gelseydi, hele kazanma şansınız olduğunu bilseydiniz sizde o söz ettiğim “bana versinler alırsam namerdim” diyenlerden mi oludunuz?

            Peki, ben yanılayım siz o yüzde birin içinde olun.

            Kimse yola çıkarken ben aday adayı olacağım sadece burada kalacağım diye çıkmıyor yola. Herkes ben aday adaylığından aday olacağım buraya diyor ve tabi olarak ardından da seçilerek meclise girmeyi hedefliyor.

            Aday adaylığına soyunan hemen hepsi mutlaka bir yerlerden ışık alıyor. Kimi genel merkezdeki odası olan birinden, kimi bir bakandan, kimi Başbakana yakın olduğunu iddia eden birinden, kimi ise genel merkezdeki çaycıdan işaret alarak bu yola çıkıyor.

            Bu arada tabiî ki halktan da işaret alanlar oluyor elbet. Haltan işaret alanlar ise gerçekten şişirilmemiş olsalar, halka yakın ve onların  derdini dert bilenler olsa bile yani ideal vekillik yapacak olsalar bile Ankara’dan icazet almadan bir yere gelemeyeceklerini biliyorlar veya bilmeliler.

            Bana söyler misiniz? Buna iktidar partisi de dahildir, yüzde sıfır nokta sıfır alan partide dahil. Hangi siyasi parti halk bunu istiyor diye bir adayı ortaya çıkardı. Evet; temayül yoklamaları yapıldı, evet şimdilerde iktidar partisi gibi sivil toplum kuruluşlarına soruldu, evet vatandaş ile yüz yüze veya teflonla anketlerde yapıldı. Ama kaç tanesi halkın önünde yani tüm bu değerlendirme yapılırken herkesin göreceği gibi oldu da öyle seçildi. Seçilecekler birinci  yapıldı anketlerde veya yoklamalarda sorun çözüldü.

            Bu halkın seçme işçine sadece aday bulamayan partiler gerçekçi uydu. Onlarda da zaten tuttuklarını aday yaptılar. Alternatifi yoktu çünkü.

            Umut fakirin ekmeği derler, ama asıl fakirin değil siyasetçinin ekmeği. Ümit etmeleri de çok doğru. Ama sadece ümit etmekle kalmıyor. Aday adaylığından adaylığa geçiş süreci çok daha karmaşık. Karşınızda suçlayacağınız bir parti yok, mücadeleniz kendi arkadaşlarınızla. Onları kötüleseniz olmaz, kendinizi anlatsanız oda bir yerde tıkanır. Karşınızdakini suçlayacaksınız ki siyaset olsun. Onu da dava, gelenek, parti disiplini diyorsunuz olmuyor.

Nasıl olacak bu iş?

Az kaldı.

Yaradan Rabbime dua etmekten başka yapacak bir şey kalmadı eğer Ankara ile işi bitirmemişseniz geçmiş olsun. Reklâm oldu işte, sokağa çıktığınızda birileri tanırsa unvanınız “sayın vekil” oldu. Yok bürokraside yada ihalede bir gelecek arıyorsanız biraz daha beklemek zorundasınız hele bir seçim olsun bakalım. Ama “yukarıdan” iş bitmişse zaten rahattınız iyice rahatlayınız hayırlı olsun sayın vekil.

Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Mehmet gençer  -  06-04-2015 - 19:54
Sayın A.vural. AKP deki hırsız ve rüşvetçi bakanları görmüyormusun . Güneydoğuda PKK devlet kurmuş yol kontrolları yapıyor, vali atıyor yani bölgryi PKK ya teslim etmişler ve pazarlıklar devam ediyor. APO nun mektubu okunuyor, APO mektubunda ulus devletin bittiğini, iki eş başkan olacağını, iki ayrı ulustan tek devlet olacağını söyleyerek sevri dayatıyor. AKP başka isteğin varmı diye soruyor. iki milyon insan toplanmış PKK bayrakları apo nun resimleri ölen PKK teröristlerinin resimleri var Türk bayrağı yok. Senin için nasıl rahat ediyor. yorumlarını özellikle takip ediyorum.Sen AKP nin kölesi gibisin. Unutma, zulme göz yuman zulmü yapan gibidir. AKP iktidarda kalmak için toprak dahil her şeyi veriyor. İç savaşa hazılanıyorlar. AKP bittiği zaman ne yapacaksın.
A.VURAL  -  02-04-2015 - 21:08
sayın Fazlı Guventürk siz hiç AKP genel merkezinin yanıldığını hiç gördunuz mu asla yanılmaz genel merkez üç adayımızı belirleyecek kimse umitsizliğe kapılmasın seçilen üç arkadaşda seçilecek AKP genel merkezi bu gune kadar yanılmadı bundan sonrada yanılmaz Genel merkezimiz ne diyorsa o bu kadar basit hangi partide var temayul yoklaması, istişare, stk seçimleri üç aşamalı seçimden sonrada kırıkkale 3-0 olur AKP den kim seçilirse seçilsin başımızın tacı
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  27 Ekim 2021 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net