12 Nisan 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
34 Yıllık Büyük Tecrübe: Atılım Yapı Market
34 Yıllık Büyük Tecrübe: Atılım Yapı Market
OĞUZ BOYU DERNEKLERİ FEDERASYONU'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ
OĞUZ BOYU DERNEKLERİ FEDERASYONU'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ
19 Kişiye 118 Bin Lira Ceza
19 Kişiye 118 Bin Lira Ceza
Alt Geçidin Asansörü Aktif Hale Getirildi
Alt Geçidin Asansörü Aktif Hale Getirildi
  YAZARLARIMIZ
Kırıkkale sevdalısıyım, Kırıkkale’nin emrindeyim
31 Mart 2015 Salı Bu yazı 25735 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

MHP’nin Milli sporcu aday adayı Mehmet Yağlı çalışmalarını gazetemiz köşe yazarı Hakan Gökkaya’ya anlattı. Çalışmalarında kendisine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti de söyleyen Yağlı, “Bizim insanımız Anadolu insanıdır. Anadolu insanı yufka yüreklidir, merttir ama yufka yüreklidir” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisinde aday olmak ayrıcalıktır. Ve bu ayrıcalığı kendisinin yaşadığını söyleyen MHP’nin Milli sporcu aday adayı Mehmet Yağlı, “MHP, Ülkeyi bana göre gerçekten seven insanların topluluğudur. Ülkesini seven insanların topluluğudur.  Bunu sayın Genel Başkanımız Devlet bey şöyle tabir etmiştir. “Önce Ülkem ve milletim sonra partim” zihniyeti ile yola çıkarak ben gerçekten ne kadar üstün olduğunu ne kadar sevildiğini ortaya koymuştur” dedi.


 

Hakan GÖKKAYA; Milliyetçi Hareket Partisi içersinde Mehmet Yağlı kimdir? desem kendinizi nasıl tanıtırsınız?

Mehmet YAĞLI; Milliyetçi Hareket Partisin’de Mehmet Yağlı 1- Haziran 1974 yılında Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde doğmuş. İlk Orta ve Lise eğitimini Kırıkkale de tamamlamış. Ortaokul son sınıftan itibaren spor hayatına başlamış ve ülkesini temsil etmiştir. Milli sporcu olarak 1992 yılında uluslararası Avrupa’da ilk madalyayı Kırıkkale’ye getirmiştir. Sonrası’nda 19 Mayıs Üniversitesi spor akademisine beden eğitimini bölümüne girerek eğitimini tamamlamış, 1997 yılında mesleğe başlamıştır. Kırıkkale’de Anadolu Lisesine Öğretmen olarak atanmış ve aynı zamanda rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş bey efendinin vefatından sonra yeni oluşumda Devlet beyle Genel Başkanımız Devlet Bahçeli bey efendinin oluşumunda ilk olarak Türkiye’de ocak başkanı olarak atanmış biriyim. Ocak başkanlığı dönemi beş yıl süre içinde yapmış, 1999 yılında Milliyetçi Hareket Partisini iktidara taşıyan Anadolu’da aktif hızlı bir şekilde partimizin emrinde aktif görev almıştır. Bu esnada Gazi Üniversitesi Fen bilimlerinde yüksek lisansını tamlayıp 5 Şubat 2015 yılında bu dönem istifade ederek Milliyetçi Hareket Partisinden Milletvekili aday adayı olmuş bulunmaktayım.

Hakan GÖKKAYA; Ülkede veya Kırıkkale’de neyi eksik gördünüz de aday adayı oldunuz? Eksik gördüğünüz en büyük etkenler neydi.

 

Mehmet YAĞLI; Milliyetçi Hareket Partisinde aday olmak ayrıcalıktır. Ülkeyi bana göre gerçekten seven insanların topluluğudur. Ülkesini seven insanların topluluğudur.  Bunu sayın Genel Başkanımız Devlet bey şöyle tabir etmiştir. “Önce Ülkem ve milletim sonra partim” zihniyeti ile yola çıkarak ben gerçekten ne kadar üstün olduğunu ne kadar sevildiğini ortaya koymuştur. Bizlerde örneğimiz Sayın Genel Başkanımızdır. Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili aday adayı olmaktan ziyade, ülkücüler olarak milliyetçiler olarak şunu gördük ülkede bir güvenlik zafiyeti var. Ülkede insanların ayrıştırması kavga arbede insanları sınıflandırma var. Biz bakınız biz kurtuluş savaşında şunu gördük; Herkes omuz omuza yürek yüreğe savaşarak bu ülkeyi kurtarmıştır. Bu ülkeyi kurtarırken hiç kimse sen Kürtsün, sen Lazsın, sen Çerkezsin, demedi. Birlik beraberlik içersinde bir bayrak altında toplanarak 250.000 şehit vererek bu ülkeyi kurtardı. Ama siz geleceksiniz yüz yıl sonra oturacaksınız sokağa çıkacaksınız 400 milletvekili isteyeceksiniz ve ülkeyi başkanlık sistemi rotasında yönetmeye talip olacaksınız. Yönetmeye talip olurken de Güneydoğuya gideceksiniz burada bir Kürt meselesi var! diyeceksiniz batıya gideceksiniz ne Kürt meselesi diye insanların aklıyla dalga geçeceksiniz. Özü sözü bir, liyakatli, dürüst gerçekten bu ülkeyi seven insanların topluluğu olarak Milliyetçi, Ülkücü kadroların bu ülkeye talip olması iktidara talip olması benimseyerek arzulayarak biz burada Milliyetçi Hareket Partisinden aday adaylığını açıklayarak ülke yönetiminde Milliyetçi kadrolara ihtiyaç olduğu vurgulamak istedik.

Hakan GÖKKAYA; Kırıkkale’de aday adaylığında ilk olarak alanlarda çalışmalara başlayan sizsiniz. Bu ziyaretlerde karşılığını gördünüz mü?

Mehmet YAĞLI; Gitmeyeceğimiz yer, sıkmayacağımız el kalmayacak! Bizim seçim açıklamalarımızda ilk sözümüz buydu. O yüzdende biz bütün Kırıkkaleli hemşerilerimizi il, ilçe bölge ayırt etmeden ziyaret ettik. Halende ziyaretlere devam edeceğiz. İnsanlardaki muzdarip, bıkkınlık ve hükümete biz oy verdik ama Milletvekilleri tepkisini göremiyoruz gibi tepkiler ile karşılaştık. Bize vermiş oldukları sözü istemiyoruz sadece biz seçtiklerimizin bize bir hal hatır sormayı bile bizlerden esirgediler şeklinde serzenişlere tanık olduk. Bizim insanımız Anadolu insanı yufka yüreklidir, merttir ama yufka yüreklidir.

 

Hakan GÖKKAYA; Milletvekili profiliniz nasıl olacak?

Mehmet YAĞLI; 13 yaşından bu yana Kırıkkale’nin sporculuk dönemimizde Kırıkkale’yi temsil etmişiz. Kırıkkale’de, Avrupa’da en iyi temsil eder insanlardan biri olmuşu ve madalya getirmişim. O yüzden biz Kırıkkale sevdalısıyız, biz Kırıkkale’nin emrindeyiz. Hemşerilerimin Milletvekillerine ulaşamadığı noktasını gördüm. Ben onu yaşadım ben o duruma düşemem. Düşmemem lazım. İnsanların biz ayağına gideceğiz. Dertlerini dinleyeceğiz, çözüm neyse onu yapacağız. İşsizlik noktasındaki en büyük sıkıntısı işsizlik bu sorunu çözeceğiz. İş adamları arkadaşlarımızla Ankara’daki, İstanbul’daki iş adamları arkadaşlarımızla bu işi çözeceğiz. Emin olun bir bilgisayarın klavyesi bulsak Kırıkkale’ye getireceğiz. Ne bulursak Kırıkkale’ye getireceğiz. Biz Kırıkkale’de hayatımız kazandık. Kırıkkale’de gençliğimiz çocukluğumuzu ailemiz, sülalemiz her şeyimiz burada.

Hakan GÖKKAYA; Milli sporcusunuz milli sporcu olmanız nedeniyle Kırıkkale’de spora ne gibi katkı sağlamak istiyorsunuz?

 

Mehmet YAĞLI; Sporun her dalında her branşında bulunmuşuz. En önemli konu ise ferdi spor noktasında Türkiye’yi temsil etmişiz. Kırıkkale’mizde birçok genç delikanlı arkadaşlarımız var. Bir milletin geleceği spor ruhudur. Spor ülkenin siyasetidir. Ülkenin en önemli noktasıdır. Gittiğiniz zaman siz çıktığınız zaman ülkeyi temsil ediyorsunuz. O yüzden biz milli sporcu olarak gurur duyuyoruz. Ben yetişecek sporla ilgili yapmamız gerekende en önemli konularından birisi ve yaz okullarının faal olarak çalışılmasıdır. Ortaöğretim ilköğretim boyutundaki çocuklarımızın yaz okullarına teşviki buna ücret almada spor il müdürlüğü bünyesinde takım sporları voleybol, futbol, basketbol, hentbol, atletizim, güreş, boks, masa tenisi gibi dallarda bunlarla ilgili yaz okullarını faal hale getirmektir. Aynı zamanda bu çocuklarımızı sokaktaki kötü alışkanlıklardan kurtarmak hem de sporla beraber kaynaştırarak takım sporları ile beraber kaynaştırarak topluma kazandırmak amaçlıyoruz.

En önemli aktif hale gelmesi gereken bir konu daha var ki buda Kırıkkalespor’dur. Kırıkkalespor başarılı olmalıdır. Kırıkkalespor’a sahip çıkılması konusunda elimizden geleni yapacağız. Kırıkkalespor hepimizin her görüşteki insanların her siyasi görüşteki insanların Kırıkkalespor’a destek çıkmasını istiyoruz yapacağız.

 

 

Hakan GÖKKAYA; Seçmen, Milliyetçi Hareket Partisini sizi niye tercih etsin yani sizleri diğer adaylardan ayrıştıran özellik nelerdir.

Mehmet YAĞLI; Milliyetçi Hareket Partisi karşılıksız bu ülkeyi seven insanların topluluğudur. Yani hiç bir çıkarı hiç bir gözetmeyen, hiç bir beklentisi olmayan, liderimizin de söylediği gibi “Önce ülkem ve milletim sonra partim” zihniyeti ile hareket eden bir siyasi partidir. Tek hesabımız bu ülkenin gelecekte muhasır medeniyetlere çıkması için uğraşan bir siyasi partidir. Ülkesini seven, herkesi kucaklayan, bin yıllık kardeşliği savunan partidir MHP. Ayrıca Doğruları, yalana talana hırsızlığa karşı gelen bir siyasi parti olarak Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Hemşerilerimize seçmenimize şunu söylüyoruz sandığa giderken iyi düşünün bir kere daha düşünün bu ülkeyi seven insanlarla hırsızı arsızı bir arada tutmayın. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu insanlarda tek istediğimiz hep beraber birlik beraberlik içersinde el ele verip bu ülkeyi hırsız yalan dolanlardan kurtaralı. O yüzden oy istiyoruz. Allah nasipse 7 Haziranda da bütün hemşerilerimize Milliyetçi Hareket Partimize oy vermelerini istiyoruz temennimiz bu Allah işlerini güçlerini rast getirsin istiyoruz.  


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Erol Serkan Kılıç
Nesrin Bulat
Prof. Dr. Hande ŞAHİN
Şevket ÖZSOY
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  12 Nisan 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net