15 Nisan 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan Belediyesinde Araç Filosu Büyüyor
Yahşihan Belediyesinde Araç Filosu Büyüyor
Köy Öğretmeninden Anlamlı Proje
Köy Öğretmeninden Anlamlı Proje
Mart Ayında 411 Konut Satıldı
Mart Ayında 411 Konut Satıldı
Otomobilin çarptığı çocuk ölümden döndü
Otomobilin çarptığı çocuk ölümden döndü
  YAZARLARIMIZ
İki Cihan’da yüzünüz Ak olsun
01 Nisan 2015 Çarşamba Bu yazı 24903 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Hukukçu kimliği ile tanınan Ak Parti Aday adayı Avukat Ayhan Yılmaz, AK Parti’nin ülkeye getirdiği vizyonu herkes tarafından da mağlumu olduğunu söyledi. Gazetemiz köşe yazarı Hakan Gökkaya’nın soruları cevaplayan Yılmaz, Ak Parti’nin Türkiye’yi gelecek nesillere taşıyacak güçlü bir ülke haline getirmek için çok ciddi emekler sarf ettiğini söyledi.

 

Ayhan Yılmaz, “Bu bir hizmet, bu bir davadır. Memleket davası, memleket sevdasıdır. Ülkesini yüceltmek büyütmek isteyen herkes eninde sonun geleceği kapan Ak Partidir. Çünkü tek bir vizyonu olan, misyonu olan proje üreten geleceğe dair fikri olan şuanda tek bir siyasi parti Ak Partidir” dedi.

 

Milletvekili olursam her ay odalar ile standart toplantı yapacağını söyleyen Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Ayhan Yılmaz, “Bu toplantılar ile insanların bir birine aşina olmasına, aradaki kırgınların ortadan kalkmasına, bir sinerji yaratmasına, beyin fırtınası yaratmasına ve her birinin proje üretmesine vesile olacağız” dedi.

 

Kamuoyu yoklamalarıda değinen Ak Parti Aday adayı Ayhan Yılmaz, “Ak Parti diyor ki ey vatandaşlar ey halkım ben sizin tamamınıza talibim. Hepinize talibim. Ben sizin bir kısmınıza değil hepinizi kucaklıyorum diyor. Diğer siyasi partilere bakarsanız marjinal guruplar halinde dönüştü. Bir kısmı da kandan kavgadan besleniyor. Dolayısıyla o kesime hitap edebiliyor başka kesimler de onlara kimse hoş bakmıyor.” dedi.

 

 

Hakan GÖKKAYA; Kırıkkale Ayhan Yılmaz’ı hukukçu kimliği ile biliyordu. En son görev yaptığı Baro başkanlığından istifa ederek, milletvekili aday adayı oldunuz. Milletvekili aday adayı Ayhan Yılmaz’ı kendi ağzından bir dinlesek kısaca neden Ak Partiden aday oldu. Tercihi neydi?

Ayhan YILMAZ; Ak Partiden aday adayı olma nedeni AK Parti’nin ülkeye getirdiği vizyon aşikar herkes tarafından da malumdur. Türkiye’de birçok yeniliğe imza atmıştır. Türkiye’yi gelecek nesillere taşıyacak güçlü bir ülke haline getirmek için çok ciddi emekler sarf etmiştir. Bu emeğin içersinde bu çabanın içersinde benimde olmam ancak bana gurur verirdi. Bu bir hizmet, bu bir davadır. Memleket davası, memleket sevdasıdır. Ülkesini yüceltmek büyütmek isteyen herkes eninde sonun geleceği kapan Ak Partidir. Çünkü tek bir vizyonu olan, misyonu olan proje üreten geleceğe dair fikri olan şuanda tek bir siyasi parti Ak Partidir. Özellikle sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu böyle bir vizyon sahibi liderlerin bulunduğu tek ortam Ak Partidir. Bu yüzden ben Ak Parti’nin içersinde bir nefer olmayı tercih ettim.

Hakan GÖKKAYA; AK Parti’nin hedef 2023 vizyonun da Kırıkkale nasıl şekillenmeli neler olmalı Kırıkkale de?

Ayhan YILMAZ; 2023 vizyonu dediğiniz vizyon Türkiye’nin şuanda örnek gösterdiğimiz çağdaş demokrasilerin, demokrasilerle yöneten ülkelerin tamamındaki kalkınmayı sağlamış çağdaşçığımız sosyal politikalarını kurmuş, gelişmiş bir ülke olma sevdası ve hedefidir. Bu hedef içersinde Kırıkkale ebetteki diğer iller tüm Türkiye kalkınacak. Kırıkkale’de aynı ölçüde aynı miktarda kalkınacak, işsizlik sorununu halletmiş bir Kırıkkale, sosyal yönleri güçlü bir Kırıkkale, her türlü problemlerini gidermiş bir Kırıkkale, sosyal kültürel anlamda çok gelişmiş Kırıkkale olacak.

Hakan GÖKKAYA; Yani ülke genlindeki yatırmaların şehre yansımasını sağlayacaksınız, anladığım kadarıyla.

Ayhan YILMAZ; Kırıkkale’nin dışarıdan gelecek hiçbir şeye ihtiyaca yoktur. Dışarıdan gelecek ne bir müteşebbise ihtiyacı vardır nede bir paraya nede bir iş gücüne çalışmaya ihtiyacı vardır. Kırıkkale’nin içersinde çok kalifiye iş gücü vardır. Aynı zamanda müteşebbisleri de vardır. Kırıkkale de çok ciddi ekonomik birikim de vardır. Kırıkkale bunu Kırıkkale’ye harcamayı bilirse Kırıkkale’yi zaten yüceltecektir. Ama sorunumuz ne bizim sorunumuz kesinlikle ve kesinlikle tek bir şey oda psikolojiktir. Geçmiş zamanda yaşadığımız ortaklıklardan kötü örnekler kaynaklanmaktadır. Kötü ortaklıklardan kaynaklanan olumsuzluklar. Bizim birliğimizi dirliğimizi bozmuştur. İnsanların birbirlerine karşı olan güvenini zayıflatmıştır.

Şuanda Kırıkkale Kırıkkale’nin büyüğü sahibi olarak gördüğümüz Prof Dr. Beşir Atalay Başbakan eski yardımcımız önderliğinde yeni bir vizyon kazandı. Kırıkkale bunu kimse inkar edemez. Herkesi bir araya getiren Kırıkkale deki basit kısıt döngülü çekişmeleri ortadan kaldıran bir çalışma başlattı bu çalışmayı daha da genişletmek tabana da yaymak gerek. Kırıkkale şuanda sorunlarını kendisi çözebilecek niteliktedir dışarıdan herhangi bir şeye ihtiyacı yoktur. Şuanda bizim ihtiyacımız nedir? Bizim ihtiyacımız bu psikolojik dinamitleri harekete geçirmek insanları birbirine olan güvenini hissetmek.

Bir Karaman örneği bizim için çok büyük bir örnektir.  Bir Karaman’da Makine Kimya yada TÜPRAŞ’ta yok. Ama bir Karaman kalkınma hızına bakarsanız kalkınma hızı Kırıkkale’nin beş katı, şuandaki haliyle Kırıkkale’nin üç katı görünüm veriyor.  Ama Kırıkkale’den daha da kötü bir haldeydi. Peki, ne temin etti bu Karamanlı müteşebbisleri bir araya gelerek kurduğu fabrika, birbirlerine olan hürmetleri ve güvenleri bu kadar. Peki, biz niye bunu başaramıyoruz? Başaramaz mıyız ebetteki hayır başarırız. Bizim siyasilerimiz bu konuda önder olacak insanları bir araya getiren kişiler olacak.

 

 

Hakan GÖKKAYA; Sizin kafanızda seçildiğiniz vakit böyle bir proje oluşmu var mı?

Ayhan YILMAZ; Milletvekili’nin işi yasama yapmaktır. Milletvekili proje üreten kişi değildir. Milletvekili Kırıkkale halkını önündeki bürokratik engelleri kaldıracak kişidir. Dolaysıyla ben Kırıkkale’de yaşıyorum, doğduğumdan beri Kırıkkale’deyim. Sürekli olarak Kırıkkale’de yaşamış biri olarak Kırıkkale’nin sorunlarını biliyorum. Fabrikadan geliyorum ben işçiydim, Makine Kimya’da. Kırıkkale’nin her kademesini biliyorum, her mahallesini, her pozisyonunu biliyorum. Baro Başkanlığı yaptığım dönem de Kırıkkale’nin üst bürokrasisi ile çok iyi tanışma ve tanıma imkânı oldu. Bu milletvekili adaylığı süre içersinde bir kısım Sivil Toplum Kuruluşlarını ben bir araya getirdim.

Milletvekili olursam her ay odalar ile standart toplantı yapacağım. Bu toplantılar ile insanların bir birine aşina olmasına, aradaki kırgınların ortadan kalkmasına, bir sinerji yaratmasına, beyin fırtınası yaratmasına ve her birinin proje üretmesine vesile olacağız. Bu anlamda size birilerinin ekstradan size ulaşma çabasını ortadan kaldırmış olacağız. Hiç bir grup, cemiyet, dernek, vakıf, oda hiç kimse Milletvekilimize ulaşalım, sorunumuzu bildiremedim demesine gerek kalmayacak. Çünkü onlarla zaten siz onların ayağına gidip onlardan öğreneceksiniz.

 

Hakan GÖKKAYA; Ak Parti aday belirlemede temayül yapıldı. STK’lar oy kullandı. Kamu oyu yoklamaları yapıldı. Bunların yapılmasında ki amaç sizce Kırıkkale’nin sahip olduğu iç milletvekilini tekrar kazanmak mı? Yapılacak olan seçimlerde seçim tahminin de skor verebilirmisiniz?

Ayhan YILMAZ; Skor tahmini vereyim. Seçimler Kırıkkale’de 3-0 ile tamamlanacak. Türkiye de hiçbir siyasi parti Ak Parti’nin ne vizyonuna sahip ne de aklına sahip.  Hiç bir siyasi gurup, AK Partinin kendine olan güvenine halka olan hizmet anlayışına sahip değil. Ak Parti Milletvekili belirlerken bu gün birkaç tane CHP’li değişik şehirlerde ve yine MHP’li aday arkadaşlarım var. Görüştüğüm aday adayları diyor ki,  sizinki yine biz ne yaptığımızı bile bilmiyor diyor. Neden? Ak Parti temayül yoklaması yapıyor bu anlamda teşkilatının fikrini soruyor hiçbir siyasi parti de olmayan uygulamayı yapıyor. STK’ların fikrini soruyor yani kendisine güveniyor. Diyor ki ey vatandaşlar ey halkım ben sizin tamamınıza talibim. Hepinize talibim. Ben sizin bir kısmınıza değil hepinizi kucaklıyorum diyor. Diğer siyasi partilere bakarsanız marjinal guruplar halinde dönüştü. Bir kısmı da kandan kavgadan besleniyor. Dolayısıyla o kesime hitap edebiliyor başka kesimler de onlara kimse hoş bakmıyor.

 

Herkesi kucaklayalım diye bir sevdaları da yok düşünceleri de yok! İşte Ak Parti kendine güveninden kaynaklanıyor. Bu STK’ların tamamını hangi siyasi görüşte olursa olsun onlardan fikir almaları işte bakın Ak Partinin karar bir bakış zenginliği olduğunu gösteriyor ve kendilerine de güveni gösteriyor. Bu mükemmel uygulamadır. Bu uygulama bu dönem ilk oldu geçmiş dönemlerde de uygulanıyordu ama bu defa sandığa yansıyacak şekliyle oy kullanılarak oldu gelecek dönemlerde daha da geliştirtecek.

 

Hakan GÖKKAYA; Listede olduğunuzda seçmen sizi niye tercih etsin? Sizi diğer adaylardan ayrıştıran özelliğiniz nedir?

Ahmet YILMAZ; Ben çocukluğumdan buyana burada yaşamış biriyim. Şehir dışına hiç çıkmadım, toplumun her kademesinde oldum. Ama hiç değişmedim. Bu değişmezlik işte insanlarda herkesin herkese gönlünde bir yer edinmenizi sağlar. Aynı zaman da ben hayatım boyunca halka hizmet hakka hizmet düsturuyla hareket ettim. Benim babam rahmetli derdi ki kapımıza kimin geldiğini bilmeksizin hürmet ediniz derdi. Biz hep hürmetkâr olarak yetiştirildik. Siz böyle davrandığınız müddetçe muhakkak bir takım gönüllerde de yeriniz olacaktır. Artı hiç bir zaman dostluğun ahbaplığın insanlığın önüne hangi bir siyasi görüşü şunu bunu koymadı birinin düğününde cenazesine gidecekken bunu şucu bucu diye yapmadık. Veya birilerine yardım ederken bunları şucu bucu kavramlarıyla lanse etmedik.

 

Dolaysıyla Ayhan Yılmaz’ın evet ben şuna inanıyorum kısmet olur ben aday olursam sırf benim şahsımdan dolayı şu ana kadar Ak Partiye oy vermemiş birçok insanın Ak Partiye oy vereceğine inanıyorum ve biliyorum. Şunu da söylüyorum sadece bu ben değil, ben bütün adayların bu şekilde özel şahsiyetler olduğuna inanıyorum. Her kim üç milletvekili sıralamasına her kim konulursa konulsun zaten bir kırgınlık ve küskünlük olmayacak. Bu davaya hizmet edecek insanlarda kırgınlık olmaz herkes bir araya gelecek üç sıfır’ı daha yüksek bir oy oranıyla alacağımıza inanıyorum. Herkesinde bu vasıflara sahip olduğuna inanıyorum.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Erol Serkan Kılıç
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  15 Nisan 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net