29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
  YAZARLARIMIZ
120
23 Haziran 2010 Çarşamba Bu yazı 32502 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

20 Haziran Pazar günü Babalar Gününü içlerimiz acıya acıya, kan kusa kusa geçirdik. Niye mi? Çünkü Hakkâri’den aldığımız kara haber her zaman olduğu gibi bizi yine derinden yaraladı. Kimi babaydı… Kiminin de babası vardı….

Allah mekanlarını cennet etti. Şehitlerimizi kalbimize gömeceğiz lakin bu günkü olayları daha iyi tahlil etmek ve bundan sonra aynı olayların başımıza tekrar gelmemesi için neler yapılabileceğini konuşmamız gerekmektedir. Bu konuda en hızlı, somut ve gerçekçi öneriler Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’den geldi. Bu somut öneriler şunlardır.

24 Haziran 2010 günü yapılması planlanan MGK toplantısı öne çekilmelidir.

PKK terörü ve etnik bölücülük özel gündemiyle yapılacak toplantıda terörle mücadele için kapsamlı önlemler karara bağlanmalı ve PKK açılımı zırvasından vazgeçildiği ilan edilmelidir.

Bu kapsamda terörün iç kaynakları ve unsurlarına karşı gerekli tedbirlerin alınabilmesi için Anayasanın 120. maddesine göre bölgede Olağanüstü Hal ilan edilmelidir.

Kuzey Irak'a karşı siyasi, ekonomik ve askeri tüm imkânlar kullanılarak etkili bir caydırıcılık stratejisini uygulamaya konulmalıdır.

Terör saldırılarının kaynaklandığı bu bölgeye geniş çaplı bir kara harekatı yapılmalı ve teröristlerin geçiş yollarını emniyete almak için Kuzey Irak'ta askeri ihtiyaçları karşılayacak geçici güvenlik kuşağı oluşturulması için gerekli hazırlıklara süratle başlanmalıdır.

Kandil dağındaki terör elebaşlarına ve altyapısına karşı etkili bir askeri harekat icra edilmelidir. Kandil terör karargahı olmaktan kalıcı bir şekilde çıkarılmalıdır.

Terör örgütünü İmralı'dan serbestçe yöneten teröristbaşının yakınları ve avukatları ile irtibatı ve dış dünyayla temas kanalları bütünüyle kesilmelidir.

Son günlerde özellikle artan terör olayları karşısında Türk Milleti topyekün hareket etmeliyiz. Habur’da teröristlere özel mahkemeler kuran iktidar yapılan soytarılık karşısında teröristleri şımartmışlardır.

Kürt açılımı zırvası ile teröre prim verilmiş güya demokratikleşme adına ipun ucu kaçırılmıştır. Artık taşeron örgüt haline gelen PKK dış politikada Türkiye’ye ders verme aracı olarak kullanılmaktadır. Türkiye beklide bir oyun içinde oyun bile olsa ne zaman dışişlerinde bir rol oynamaya kalksa hemen terör belası vatan evlatlarını vuruyor.

Bölgedeki bazılarının bünyesine fazla geldiğini düşündüğüm demokrasi ara verilmeli, Olağanüstü hal ilen edilmeli, güya demokratikleşme olarak ta söylenen açılıp saçılmaya derhal son verilmelidir.

Artık terör yapanlarda, teröre yardım ve yataklık edende, terörü övende, terörden rant sağlayanda, PKK’lıyım demen küstahlığını rahatça dile getirende sert bir şekilde cezalandırılmalıdır.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Haziran 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net