01 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
  YAZARLARIMIZ
Vatandaşın partisi, MHP MHP, vatanın öz evladıdır
02 Nisan 2015 Perşembe Bu yazı 21046 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin hukukçu aday adayı Abdullah Pekgöz, Milliyetçi Hareket Partisinin Türkiye’de yaşayan herkesi, öz vatandaşı ve kardeşi olarak gördüğünü söyledi. Düşüncelerini ve aday adaylığı sürecini gazetemiz köşe yazarı Hakan Gökkaya’ya değerlendiren MHP Kırıkkale Milletvekili aday adayı Abdullah Pekgöz, Milliyetçi Hareket Partisi bir kere bu vatanın öz evladıdır. Vatandaş eşittir, Milliyetçi Hareket Partisidir” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi vatanın birliğini dirliğini refahını savunan parti olduğunu vurgulayan MHP Aday adayı Abdullah Pekgöz, “Milliyetçi Hareket Partisi’nde herkesi Anayasal güvence altında Anayasa’nın çizdiği çerçeve altında bu ülkeni insanı olarak kabul eder. Aramızda hiç bir zaman ne dinsel ne mezhepsel nede etnik bir ayrımımız olmaz. Herkes birbiriyle kardeştir. Herkese de eşit hizmet verilecektir. Vatandaş onun için Milliyetçi Hareket Partisini tercih etmelidir” dedi.  

 

AKP’nin Yeni Türkiye sloganında göndermede bulunan MHP Milletvekili Aday adayı Abdullah Pekgöz, “Siz bir şeye yeni diyorsanız eskisi var demektir. Yani eskiden memnun değilsen 12 yıldır eskiyle beraber gidiyorsun. Ne oldu da son iki yıldır Yeni Türkiye demeye başladın. Öte yandan Yeni Türkiye’nin içini doldurmak gerekir” dedi.

 

 

 

 

 

Hakan GÖKKAYA; 7 Haziran seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden aday adayısınız. Aday adaylığı sürecinde alanlarda tüm kesimi ziyaret ettiğinize tanık oluyoruz. Vatandaşın beklentisi ve talebi nedir diye sorsam kısaca özetler misiniz?

Abdullah PEKGÖZ; Sadece aday adaylığımızı açıkladığımız günden bu güne değil Kırıkkale’de yaşayan bir hukukçu olarak her zaman Kırıkkale hemşerilerim ile beraberim. Ziyaretlerim sırasında Kırıkkale’nin terör konusunda oldukça muzdarip olduğunu görüyorum. Kırıkkaleli, hükümetin terörist başının serbest kalabileceği yönünden oldukça endişeliler. Emekli kendisine verilen zam’dan adeta mutsuzluğa itilmiş. Emekliler özellikle son günlerde çok feryat etmeye başladılar. Çünkü %2 zamma tepki göstermekteler.

 

Hakan GÖKKAYA; Çalışmalarınızda vatandaşa inerken nasıl bir yol izlediniz?

Abdullah PEKGÖZ; Bir yılı geçen bir süredir AKP ile ilgili sürekli gündemde olan birisiyim. Yaklaşık iki aydan bu yana aday adaylığı için çalışıyorum. Ben tek başıma ziyaretlerimi gerçekleştiriyorum, benim arkamda 8 – 10 kişi yok. 10 kişiyle ziyaret edersen kalabalığı gören vatandaşın yüzünün şekli değişiyor, konuşmuyor, açılmıyor. Tek ziyaret ettiğin zaman hemşerilerimiz gönlünü açıyor, sofrasını açıyor, sohbetini yapıyor, her türlü şeyi rahatlıkla paylaşıyor. 

Hakan GÖKKAYA; Sizi sosyal medyada aktif olarak görüyoruz. Size katkı sağladığını düşünüyor musunz?

Abdullah PEKGÖZ; Çalışmalarımda sosyal medyayı yoğun şekilde kullanan birisiyim. Sosyal medyadan da oldukça memnunum. Sosyal medyada kullandığım resimlerde bir esnafla yada bir vatandaş ile tek kare fotoğraf kullanıyorum. Yani aynı vatandaşla 3 kare fotoğraf kullanmıyorum. Vatandaşın o yüzümdeki tebessüme bakın. Benim o kullandığım resimlerin birçoğunda vatandaşın tebessümü vardır. Vatandaş ile çok sıcak bir diyalog kurdum. Geziyorum ben mahalle mahalle vatandaşın adını söyle ben sana ne istediğini söyleyeyim. Esnafın dertlerini feryadını söyleyeyim.

Hakan GÖKKAYA; Kolay ulaşılabilir bir aday adayı profili çizdiniz. Vatandaş size nasıl ulaşacak ?

Abdullah PEKGÖZ; Benim bir yapım var! 25 yıldır mesleğin içersindeyim. Benim cep telefonum 24 saat hiç kapanmadı. Bende görev sorumluluğu var. Vatandaş bana çok rahat bir şekilde ulaşabilecek. Çünkü biz Kırıkkaleliyiz. Eğer Kırıkkale’de vatandaş ve bundan sonra seçeceği milletvekilleri beraber hareket etmek zorundadır. Artık seçmen Kırıkkale’de büyümüş gerçekten Kırıkkale için çalışacak çabalayacak insanları seçmelidir. Önceden seçmenler ne diyorlardı “iktidar partisinden milletvekili seç hizmeti al” Herkeste aleni görüyor üç dönemdir Kırıkkale iktidar partisi mensubu kişileri tercih etti. Ne oldu? Hizmet alamadığı gibi olanlarda gitti. Bizim insanlarımızın çok beklentileri yok. Anadolu insanları halis muhlis saf ve temiz. Bir selam bekliyor, yanına gitmeni bekliyor, hal hatır sormanı bekliyor. Kısmet olurda meclise girer isem Kırıkkale Belediye’sinden vatandaşların isteklerinin de takipçisi olacağım. Kısmet olurda ben seçilirsem milletin vekili olacağım. Kırıkkale’nin her zaman bir adım daha önde olması için çaba harcayacağım.

 

Hakan GÖKKAYA; Seçmen, Haziran seçimlerin de Milliyetçi Hareket Partisine niye tercih etmeli sizce?

Abdullah PEKGÖZ; Milliyetçi Hareket Partisi bir kere bu vatanın öz evladıdır. Vatandaş eşittir, Milliyetçi Hareket Partisidir. Milliyetçi Hareket Partisi vatanın birliğini dirliğini refahını savunan partidir. Milliyetçi Hareket Partisi tüm Türkiye’de yaşayan herkesi, öz vatandaşı ve kardeşi olarak görür. Hiçbir zaman ayrımcılık yapmaz bizde 36 etnik ayrımcılık diye bir deyim olmaz.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde herkesi Anayasal güvence altında Anayasa’nın çizdiği çerçeve altında bu ülkeni insanı olarak kabul eder. Aramızda hiç bir zaman ne dinsel ne mezhepsel nede etnik bir ayrımımız olmaz. Herkes birbiriyle kardeştir. Herkese de eşit hizmet verilecektir. Vatandaş onun için Milliyetçi Hareket Partisini tercih etmelidir.

Birde Milliyetçi Hareket Partisi hiç bir zaman Dini vatandaşa karşı sömürü aracı olarak kullanmamıştır. Bizde Müslümanlık nedir, ayıp da gizlidir sevap da gizlidir diyor. Bizim işyarımız budur.

 

Hakan GÖKKAYA; İktidar partisinin sloganı “Yeni Türkiye” mensup olduğunuz partide “yok olma” olarak değerlendiriyor. Bu konuda söyleyecekleriniz var mı?

Abdullah PEKGÖZ; Siz bir şeye yeni diyorsanız eskisi var demektir. Yani eskiden memnun değilsen 12 yıldır eskiyle beraber gidiyorsun. Ne oldu da son iki yıldır Yeni Türkiye demeye başladın. Öte yandan Yeni Türkiye’nin içini doldurmak gerekir.

Yeni Türkiye’den kastın ne? Terörist başını serbest bırakmak istiyorsan kusura bakma ben öyle Yeni Türkiye falan olamam. Öte yandan ben o çözüm sürecine de inanmıyorum.  Aksine çözülüm süreci olarak değerlendiriyorum. Öte yandan İç güvenlik tasarısını vatandaşa anlatıyoruz. İç güvenlik yasası hakkında kısaca söylemek gerekir ise Türkiye’de özgürlükler gidiyor. 

Hakan GÖKKAYA; Seçmende çağrıda bulunmak ister misiniz?

Abdullah PEKGÖZ; Eğer özgür bir ülkede yaşamak istiyorsan laik bir ülkede refah bir ülkede yaşamak istiyorsa lütfen oyuna sahip çıksınlar.  MHP’ye sahip çıksınlar. Çocuklarının geleceklerini düşünüyorlarsa sahip çıksınlar. Aksi takdirde ancak eleştirip, ağlar sızlarız. Verdiği Oy’un hesabını soramayacağı kişiye oy vermesin seçmenimiz.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net