28 Şubat 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Boz Topraklara Umut Olacağız
Boz Topraklara Umut Olacağız
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
  YAZARLARIMIZ
ADAY SANDIKTAN ÇIKTI
02 Nisan 2015 Perşembe Bu yazı 25372 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Siyasi partilerin başarı kazanmasının altında yatan tabanın adayına listede yer vermektir. Ülkemizde adaylar genel merkezden yapılan atamalarla adaylar belirleniyor. Genel Merkezler kendi belirlediği yöntemler ile adaylarını belirliyorlar.

Cumhuriyet Halk Partisi aday belirlemede bu dönem üyeleri önüne sandık koydu. Kırıkkale’de hafta sonu CHP’li üyeler Kırıkkale adaylarını belirlediler.

Parti tabanlarını siyasetin belirleyici unsuru yapınca ortaya çok büyük bir enerji çıkıyor. Parti tabanının nabzını tutan her parti seçimlerde büyük başarı kazanır. Bu başarı Kırıkkale’de sandığa nasıl yansır izleyerek göreceğiz.

Kırıkkale’de CHP önseçim sonucunda ilk iki sıraya Avukat kimliğinde adaylar getirildi. İlk sırayı Avukat Murat Çakırca, ikinci sırayı Avukat Ziya Kavlak gelirken üçüncü sırada Hacı Arap Karadurmuş geldi.

Kısaca yapılan ön seçimlere değinecek olur isek Kırıkkale merkez üyelerinden Ziya Kavlak önde tamamlamasına karşın ilçelerden gelen oylar Murat Çakırca’yı ilk sıraya taşıdı. Zaten CHP İl Başkanı ve Merkez ilçe Başkanı da Murat Çakırca’ya açıktan destek verdi. Üye oylaması sonrasında sıralamada Ziya Kavlak’ın istifa edeceği CHP dedikodusunda canlanması da olayın bir başka boyutu olarak görmek gerekir. İkinci sıraya gelen Ziya Kavlak kişisel facebook hesabında, “Ön secimde şahsıma göstermiş olduğunuz destek ve ilgiye teşekkür ediyorum. CHP İktidarı için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. K.Kale CHP 2.sıra Mv.Adayı Av. Ziya KAVLAK”

7 Haziran 2015 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Murat Çakırca, Ziya Kavlak ve Hacı Arap Karadurmuş ile seçime gidecek. CHP bugün önseçime gitmişse, geçtiğimiz yerel seçimlerden aldığı önemli dersler var demektir.

 

Türk Methal Sendikası gerçekten sahiplenecek mi?

Son günlerde spor kamuoyunun gündeminde takımların birleşmesi öne çıkıyor. Kırıkkalespor’un geleceği önce kendi içinde birleşmek mi? Yoksa ismi geçen sendika takımıyla birleşmek mi?

 

Bu süreç aslında o kadar kolay değil! Herkesin istediği güçlü bir takım olmak. Evet, bende katılıyorum. Birleşme konusuna ama bu kadar gücü olan sendika kendi takımına neden bakmıyor olması kafalarda soru işareti bırakıyor.

Bizim aradığımız güç kendi içimizde olacak. Öncelikle herkes “Türk Metal Kırıkkalespor” olsun adı diyor. MKE Ne yapacağız? Türk Methal Sendikası gerçekten sahiplenecek mi?

Peki, yarın sendika Genel Başkanı görevi bıraktı. Yerine gelen Genel Başkan’da Kırıkkale karşıtı olduğunu düşünürsek…

Burada şu soruyu sormak gerekir. İsmi sadece birleşmek mi, olacak yoksa ciddi yatırımlar yapılarak yola devam mı edilecek? Süreç nasıl yönetilecek? Çıkar mı devreye girecek? Yoksa sportif basarımı?

Türk Metal Sendikası tüzük konusunda değişime gitmesinin altını çiziyorum. Herkesin gözünde Türk Metal Sendikası ile birleşimde başarı gelecek görüşü hakim böyle bir bakış açısı var.

Sözün özü süreç çok sıkıntılı geçecek. Öte yandan görünmeyen sıkıntılar da ortaya çıkacak.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Şubat 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net