17 Ekim 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yerel Medya Çalışıyor
Yerel Medya Çalışıyor
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
Sözleşmeli İdareci Uygulamasına Son Verilsin
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Ödülleri
Müstakil Evde Yangın !
Müstakil Evde Yangın !
  YAZARLARIMIZ
AYMAZLAR
04 Nisan 2015 Cumartesi Bu yazı 34882 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Konuya nereden başlayacağımı epey düşündükten sonra kararsız bir şekilde geçtim bilgisayarın başına.. Parmaklarım klavyeye nerden vurursa oradan devam eder giderim.

            İstanbul adliyesinde bir savcımıza yapılan saldırıyı hepiniz emin benim gibi düşünerek yani içi yanarak izlediniz. Takip ettiniz olayın ilk anından itibaren ve son aşamasında yani şahadet haberi geldiğinde gözlerinizden düşen bir damla yanaklarınızdan süzüldü.

            Savcı içeride teröristlerin namlusunda ecel teri dökerken yine eminim sizlerde benim gibi savcının yerine kodunuz kendinizi ve hem o katilleri ikna etmeye çalıştınız hem geçen öğlen ikindin akşam namazınıza yandınız bu arada da sevdiklerinizin sizin için duyduğu endişe için üzüldünüz.

            Eşi, annesi, babası, kardeşi, evladı yada onunla Kabe’de beraber tavaf yaptığı, Ravza’da namaz kıldığı dostu yerine koydunuz kendinizi ve onunla beraber alnınızdan ter dökülürken dualarla eşlik ettiniz sayın savcıya.

            Yada Başbakan oldunuz, krizi yönettiniz, emniyet müdürü oldunuz astınızı korurken üstlerinize bilgi verdiniz saniye saniye.

            Kapıda özel tim oldunuz. Çelik yeleğinizin kayışını biraz çekip üzerinize tam oturturken, içeri girdiğinizde neyle karşılaşacağınızı bilmeden emirle ölüme yürümeyi görev bellediniz.

            Gazeteci oldunuz olayı doğru takip etmek için yırtındınız. Ama şerefli, haysiyetli bir gazeteci oldunuz, savcı üzerinden nefretinizi yansıtmayan.

            Ama burada asla o hainler gibi olmadınız eminim. Savcıya silah dayayarak ne yaptığınızı neden yaptığınızı bilmeden kan koklamadınız.

            Evet hepimiz bunları yaşadık dediğim gibi eminim sizde yaşadınız.

            Ama yaşamayanlar var. Hain sürüsü pek çoğu bu olaydan da hainlik çıkardılar. Bazı haberciler kinini aleni kustu, bazıları ise psikolojik harekat olan algı yönetimini çok iyi kullandı. Göz göre göre neredeyse teröristleri haklı ilan ettiler. Hem de marjinal görünmeyen demokrat olduklarını iddia eden kanal ve gazeteler.

            Elbette her ölümden üzüntü duyarız, o zamanda bu terörün yapılış gayesi olduğu iddia edilen çocuğun öldüğünde de yazdık. Ölüm kötü ama bu çocuğunda ne olduğu çıktı ortaya. Yüzünde kırımızı bez parçaları ile polis taşlarken defaten resimleri yayınlandı. Ekmek almaya gitmiş vay be. Savcı eyleminin nedeni buydu. O sözünü ettiğim gazeteler ve kendilerine haberci diyen haber kuşağı sunucuları da onların silahlı çatışmasına kalemi dili ile ortak oldular.

            Hainler olduğu kadar gafil muhbirler de var maalesef. Bu da paylaşıp bitireyim. Çok sevdiğim bir devre arkadaşım sosyal medyada sayfasında paylaşmış. Aynen aktarıyorum.” Dün 70 yaşındaki bizim köylü Osman Yılmaz amca, rahatsız olan  annemi ziyaret maksatlı bizleri ziyaret etti. Misafirimiz oldu.
Konu haliyle sıcak gündem maddesi Şehit Savcımız' a geldiğinde ilkokul mezunu dahi olmayan Osman amcanın yorumu da manidardı. Diyor ki, 
Evladım, bu nasıl operasyon. Kapının altından, oradan buradan sis yada gaz atılıp öldürmeden bayarak, yaralayarak bu iş sanırım halledilebilirdi. Sanki birileri için savcının ölmesi elzemdi.

            Hemi diyor, şunca zaman oldu. Hani kamera görüntüleri. Bunlar nasıl girdi? Belki diyor daha önce den tatbikat bile yapmışlardır.

            Vallayi ben manidar buldum. Ballandırarak anlattığınız başarılı operasyon böyle yankı bulmuş.

            Benimde cevabımı aynen yazayım bitireyim nasıl algı operasyonu yapıldığını görünüz lütfen. “Can devrem, sizin köylü Osman amcaya selam söyle. Bu işler böyle olmuyor. Keşke ona anlatsaydın deseydin ki Osman amca sen gazın bir damlasını içeri salsan zaten adamlar rahmetli savcımızın kafasına silahı dayadığından anında tetiğe basar. O işler kurtlar vadisinde filmlerde öyle oluyor içeri gaz atınca uyuyorlar özel timde öyle giriyor içeriye. Osman amcanın sözü bizim köylü muzaffer emminin lafına benzemiş. “Ben terörü bitiririm. Tüm askerleri kol kola sokar güneydoğunun dağlarına salarım bir uçtan girer öbür uçtan süpürür çıkarlar” derdi.

            Ah emmilerim ah keşke sizin dediğiniz kadar kolay olsaydı. Kaldı ki oradaki tim bu işin erbabı. Eğer birileri savcıyı bilerek öldürttü diye ima ediyorsanız o daha vahim. Bu düşünceye gark olmak siz Osman amcam yada muzaffer amcam gibi ulvi insanlara yakışmaz. Zira ulun emre itaat kültüründen gelen siz büyüklerimizin devletin büyüklerini suçlaması çok acı bir o kadarda yanlış. Nerde kaldı Osman amca gençliğe sabrı, sadakati, sevgiyi, samimiyeti tavsiye eden pir amcaların elmas gönülleri. Daha neler geliyor yazmak için içimden de uzattım galiba keseyim diyorum. Haa Osman amca asla bir parti purti adıma demedim bunları. Ben sadece kimin yanlışı varsa onu bir hatırlatayım dedim o kadar yoksa partiler üstüdür bilirsiniz vatan konusu, devlet konusu, bayrak konusu, din konusu ve can konusu.

            Algı yorumunu size bırakıyorum,nereden ne çıkarma gayretindeler görünüz.

            Selam ve dua ile…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Kamil Öcal
MESUT ARLIER
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  16 Ekim 2021 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net