29 Haziran 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Dışa Bağımlılığı Ortadan Kaldıracak
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Meslek lisesinde ekmek üretimi başladı
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Başkanım Mahallemde, Başkana Soruyorum
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
Türkiye Şampiyonu Sporculardan İl Müdürüne Ziyaret
  YAZARLARIMIZ
Kırıkkale’de Seçim
14 Nisan 2015 Salı Bu yazı 44159 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

7 Nisan Salı günü itibari ile siyasi partiler aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etmesinin ardından haftalardır meraklı bekleyiş nihayet buldu. Seçmenin beğenisine sunulan milletvekili adayları 58 günlük yoğun tempoya başlamak üzereler.

7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimi'nin en iddialı siyasi partisi olan Milliyetçi Hareket Partisi bir çok araştırma şirketinin de söylediği gibi sürpriz yaparak çok önemli bir başarı göstereceği beklenmektedir.

MHP’nin 2007 Genel Seçimi'nde 5 milyon oyla yüzde 14,3; 2009 Yerel Seçimlerinde il genel meclisine göre 6 milyon 365 bin oyla yüzde 16; 2011 Genel Seçimi'nde 5 milyon 576 bin oyla yüzde 13 ve 2014 Yerel Seçimlerinde yine il genel meclisine göre 7 milyon 910 bin oyla yüzde 18'lik bir orana ulaştığı görülmektedir.

Bu seçimlerde alınacak oy oranı Milliyetçi Hareketin geleceğini, gelecekteki duruşunu belirleyecektir. Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin dediği gibi son demokratik seçimler olacağı beklentisi varsa yapılan listelerde bu endişeye karşı duyarlı bir liste hazırladığını görüyoruz. Ekmelettin İhsanoğlu’nun İstanbul’da Durmuş Yılmaz’ın Uşak’ta, Zeki Çakan’ın Zonguldak’ta Ümit Özdağ’ın Gaziantep’te liste başı olması bu duruşun bir göstergesidir.

Bu seçimler öncesi bazı soruların cevabını bilsek seçimin sonuçları ile ilgili daha doğru bir hesap yapardık. Bu sorulardan bazıları;

Seçimlerde ortalama yüzde 85 olan katılım oranı bu seçimde artacak mı?

Kararsızlar seçim sürecinde hangi partiye meyledecek?

AKP seçmeninden ne kadar oy kayacak?

Kırıkkale’de de MHP’nin 18 aday adayının yarıştığı süreçte nihayet listeler belli oldu. Birinci sıra Seyit Ahmet Göçer oldu. Yedi yıllık en uzun süren il başkanlığından sonra hem Merkez Yürütme Kurul üyeliği ile birlikte Genel seçimlerde birinci sırayı alması gençliğin başarısı ve ahde vefanın örneği olarak değerlendirmek gerekir. İkinci sırada yine daha önce MYK üyesi olan şimdi ise Merkez Disiplin Kurul Başkanı olan Halil Öztürk ve nihayet gençliği ve dinamizmi ile üçüncü sırada Merih Karayol ile yola çıkan MHP büyük bir başarı göstereceğine inanıyorum.

Kırıkkale’de MHP ile AKP’nin yarıştığını düşünürsek bütün gücü ile bir araya gelen AKP’nin bir an önce siyasetin çöplüğüne atılmasını isteyen milli duruşlu hemşehrilerimiz bir araya geleceklerdir.

AKP’ye artık oy vermeyeceğini açık yüreklilikle deklare edenler bu tavrı sandık başında da devam edeceklerdir.

13 yıllık AKP iktidarının Kırıkkale’ye bir çivi bile çakmadığını biliyoruz. Şimdi de AKP listelerinin hemen hemen aynı şekilde  Kırıkkale’ye dayatılması Kırıkkale’nin AKP’den hiçbir şey elde edemeyeceğini göstermektedir.

Milliyetçi- Ülkücü hareketin geleceği, ülkenin geleceği  Kırıkkale’nin geleceği bu seçimlere bağlıdır. Bu sebeple bu seçimlerde Müdafa-i Hukukçu anlayışı ile harekete geçip, Mustafa Kemal’in “Geldikleri giderler sözü” sözünü gerçekleştirmek dileğiyle…


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
a.vural  -  19-04-2015 - 10:14
sayın dursun ali hayal görüyorsunuz Kırıkkale 3-0 olur Türkiye genelide akp lehine yüzde ellibeş olur umut da garibanın ekmeği hayal edin belki olur ama bu sefer hayal etsenizde olmaz 3-0 akp olur bey efendiler siz bu milleti ne zannediyorsunuz bu millet istikrarsızlığa asla oy vermez istikrara oy verir istikrarda akpdir eğer akp iktidar olamazsın diğer partrilerin bu memleketi yönetecek kadroları yok Allah mahfaza muhalefet iktidar olsun memurun,işşcinin. emeklinin maaşını veremez onun için akıllı olacağız oylar doğru akp ye yani istikrara saygılarımla
Dursun Ali  -  17-04-2015 - 19:21
Bu dönem Kırıkkale de seçim büyük ihtimalle çok farklı olacak.Söylendiği kimi Akp 2 Mhp 1,Kimi Mhp 2 ,Akp 1 milletvekili çıkarır diyor.Ama şu ihtimalde unutulmamalı 1Akp,1 Mhp,1 Chp de olabilir mi?Adaylara göre oy verilirse budurum kaçınılmaz olabilir.Yani 8 haziranda herşey belli olur.Kırıkkale ne kadar Milliyetçi partiye oy verecek.
çetin  -  14-04-2015 - 11:10
On numara yazı. Tebrikler.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  28 Haziran 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net