01 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
  YAZARLARIMIZ
KAZANAN KIRIKKLE’MİZ OLSUN
14 Nisan 2015 Salı Bu yazı 28820 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Türkiye ve Kırıkkale siyasetinde sahaya ısınma için çıkan aday adayları arasında en iyi seçilirken asıl kadrolar oluşturuldu.

7 Nisan’da saat 17.00’da maçın hakemi olan YSK başlama düdüğünü çaldı. Karşılaşma 7 Haziran 2015 tarihine kadar sürecek ve saat 17.00’de bitişi düdüğü ile sonlanacak.

Öte yandan 24 Nisan 2014 saat 17.00’ye kadar oyuncu değiştirme hakkınızda bulunuyor. Ancak oyuncu yerini beğenmeyip ben oyundan çıkıyorum der ise oyuncu değiştirebilirisiniz. Aksi taktir de sahaya gönderdiğiniz ilk oyuncularla oynamak zorundasınız.

 

Maç henüz yeni başladı. Oyuncular şimdilik kısa paslaşmalarla top çeviriyorlar. Tam anlamıyla atak yapmıyor, pres yapıp baskı kurmuyorlar.

İlerleyen günlerde büyük atakların gelişebileceğini şimdiden söyleyebiliriz. Top bir o kalede bir bu kalede gidip gelecektir. Son atağı iyi organize ile çıkan son golü de atmış olacaktır.

 

Teknik Direktörlerin yani İl Başkanların karşı takımların oyunu çözüp ona göre yeni bir oyun kurması maçın skorunu değiştirebilir.

 

İsterseniz şimdi takımların oyuncularını biraz analiz edelim.

 

AK Parti; Oyuncularını seçerken birikim ve tecrübeyi ön planda tutarak rakiplerini yenmeyi hedeflemiştir.

Oğuz Kağan KÖKSAL; Oyuncular arasında yaş ve tecrübe olarak en önde gelmektedir. Sahada çok koşması beklenilmez. Yılların verdiği birikim ve tecrübe ile iyi bir takım kaptanlığı yapar.

 

Ramazan CAN; Yaş olarak orta yaş olmasına rağmen siyasal tecrübesi oldukça fazladır. Mecliste sergilediği performansı tüm seçmen tarafından takdir ile karşılanmıştır. Bu dönemde de geçtiğimiz dönemde olduğu gibi çok ter dökmesi beklenmiyor. Sahada ismini çok fazla duyabilirsiniz. Sürekli pas yapıp top çevirecektir. Çok ileri çıkıp gol atma isteği olur mu der inseniz biraz şüpheliyim.

 

Abdullah ÖZTÜRK; Yaş olarak yine orta yaş grubunda yer almaktadır. Teşkilattan gelen ve Hırslı bir kişiliği ile oyunda en çok koşacak kişidir. Her topa çıkıp gol atmak isteyecektir. Arkasına alacağı güçlü taraftar sayesinde oyundan kopmayacaktır. Motivasyonu hep yüksek olacaktır. Bu hareketleri kendisine yarayacak mı onu 7 Haziran’da hep beraber göreceğiz.

 

MHP;

Oyuncularını belirlerken genç dinamik yapıda olan sürekl sahada koşan ve pres yapacak adayları tercih etti.

Seyit Ahmet GÖÇER; Genç yaş olarak tanımlayabiliriz. Tabandan yetişmiş, teşkilatı çok iyi bilen bir isimdir. Dinamik yapısıyla oyunu sürekli hareketli geçmesini sağlayabilir. Her şutları kaleye olmalıdır auta attığı her top taraftarlar da hayal kırıklığı oluşturur.

 

Halil ÖZTÜRK; Orta yaş grubun da değerlendirebiliriz. Dinamik duruşu ile daha önce Ankara’da yaşadığı seçim tecrübesiyle takım kaptanı olabilir. Oyundan kopmayıp asıldığı takdirde maçın soncunu herkesin beklediğinin aksine çevirebilir. İddia oynayanlar için büyük bir tercih olabilir.

 

Merih KARAYOL; Minyon bir görünüşü olsa da yaş grubu olarak orta yaş diyebiliriz. Bürokrasi deneyimi güçlü bir isimdir. Tecrübesi ile akıllı çıkışlar yapıp sahada heyecan veren bir isim olabilir. Oyun son dakikasına kadar oynayabilecek bir yapıdadır.

 

CHP;

Aday belirleme metodu olarak tabanın sense kulak vererek adaylarını belirlemiştir. Kriterleri taban belirlediği için taraftara yönelik bir oyun sergileyecektir.

 

Murat ÇAKIRCA; Yaş ortalaması olarak orta yaş grubu diyebiliriz. Partili taraftarları arkasına alarak farklı metotlar ile ileri çıkarak hedefe ulaşmayı düşünecektir. Farklı hamleler ile maçın renkli siması olacağa benzer.

 

Ziya KAVLAK; Genç ve il başkanlığındaki tecrübesi ile atak bir oyun sergileyecektir. Gol koklayan ve gol forvette top bekleyen bir görüntü verecektir.

  

H. Arap KARADURMUŞ; Yaş olarak tecrübesi olduğu görülüyor. Sahada da önce oyna dahil olmuş beklenen performansı verememeşiti. Bu oyunda faklı bir yöntem ile taraftar desteğini de arkasına alarak hamla yapma çabası içerisinde olacaktır.

 

 

Bu maç 7 Haziran 2015 saat 17.00 de bitecektir. Ama oyunun kazanını biz taraftarlar belirleyeceğiz. Bizim kriterlerimiz ne olmalı derseniz seçeceğimiz oyuncular bizi daha büyük yerlerde temsil edecektir. Öncelikle bizi en iyi temsil edecek oyuncuyu seçmeliyiz sonrasında da gittiği yerde en iyi şekilde oynamalıdır. Nasılsa seçildim oynasam da olur oynamadan da dememelidir. Yani hem Kırıkkale’ye hem de Türkiye’ye hizmet etmelidir. Oyuncuları iyi izleyip kim oyunun hakkını veriyor kim akılca oyun oynuyorsa onu tercih edin


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net