01 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
  YAZARLARIMIZ
Kırıkkalespor ile Türk Methal birleşmesi üzerine
15 Nisan 2015 Çarşamba Bu yazı 27029 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Şampiyonluk umutlarını bir dahaki sezona bırakan Kırıkkalespor’da bu günlerde ana gündem maddesi Türk Metal Spor ile birleşme konusu. Ana gündem maddesi birleşme olunca Kırıkkalespor yönetimi içerisinden bile iki farklı ses çıkmaya başladı. Kimi yöneticiler birleşme konusunda yeşil ışık yakarken kimleri ise sert bir dille birleşmenin olmayacağı yönünde fikirlerini sosyal medyada paylaştılar.

 

Birleşme konusunda yönetim ikiye ayrılmış durumda iken taraftar gruplarından da farklı düşünceler ortaya atıldı. 71 Kırıkkalespor taraftar topluluğu birleşmeye olumlu bakarken Daltonlar topluluğundan birleşme konusunda net açıklamalar yapıldı. Muhafızlar ise birleşmeye kesinlikle karşı olduklarını ifade eden açıklamalar ile taraftar grupları da adeta ikiye bölünmüş durumda. 

 

Türk Metal spor tarafından konu ile ilgili sessizliğini korurken Vali Ali Kolat’ın Türk Methal şube başkanı Mürsel Öcal ile yaptığı görüşme iddiası gündemde olayı farklı bir boyuta taşıdı. Vali Kolat’ın Türk Metal şube başkanı Mürsel Öcal’a takımı alması yönünde teklifte bulunduğu ve Öcal’ın konuyu Genel Merkezlerine iletmek üzere görevlendirildiği iddiası kafalarda soru işareti bıraktı.

 

Kırıkkalespor’da durum böyle iken takımların birleşmesi konusunda Kırıkkalespor’un ilk taraftar derneği ve ilk başkanı Emin Buhari Özdemir’in düşüncelerini almak istedim. Birleşme gibi bir düşüncenin kabul edilir bir durum olmadığını ve Kırıkkalespor’un üzerinde tüm Kırıkkalelilerin söz hakkı olduğunun altını çizdi. 

 

 

 

Emin Özdemir öyle bir konuştu ki; “Kırıkkalespor’un mazisi başarılarla dolu. Kimse bizim Kırıkkalespor sevdamızı alamaz. Birleşme olacaksa bu işler kapalı kapılar arasında konuşmakla olmaz. Bu iş ben istiyorum la da olmaz.  Bir kere birleşme şehirler olur, taraftar ile olur. Türk metal önce kongre yapacak. Renkler değişecek, ismi değişecek. Öte yandan Türk Metal şartımı başka bir takım alalım şampiyon olsun. Ne olur bir yıl kaybolur. Seneye Kırıkkalespor şampiyon olursa olur olmaz ise başka takımı çıkarırız. Her yıl aynı nakarat Türk metal, türk metal…” dedi.

 

Öte yandan bende Kırıkkalespor ile Türk Methal birleşmesine şiddet ile karşı olduğumu söylemek isterim. Bu sezon son karşılaşması Aşagı Mahmutlar karşılaşmasnı düşmesin diye maçı esmen verdiği şaibesinden kurtulmadan birleşme istemesi kabul edilemez. Öncelikle Türk Methal spor sen Aşagımahmutlarspor’a düşmesin diye karşılaşmamayı verdiğin şaibeden kurtul. Spor kamuoyunda son günlerde şikeci Türkmetalspor olarak anılan bir takıma Kırıkkalespor’u vermek demek tek kelime ile intihardır.  Bizim sevdamız, gelecek nesillere bırakacağımız tek mirasımız MKE KIRIKKALESPOR’dur…

 


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net