27 Şubat 2021 Cumartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
2020'de Bin 793 Evlenme, 575 Boşanma
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Kırıkkale Belediyesinden İşçilerine Yüzde 20 Zam
Boz Topraklara Umut Olacağız
Boz Topraklara Umut Olacağız
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
İstanbul'da Yüzümüz Gülmüyor 3-0
  YAZARLARIMIZ
Ezberleri bozacağım
18 Nisan 2015 Cumartesi Bu yazı 20543 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bağımsız siyasetle uğraşan ve "hiçbir parti, grup, görüş veya akıma doğrudan dahil olmayan" kişi. Bağımsız siyasetçiler, kendi imkânlarıyla seçim kampanyası yürütürler. Birçok ülkede bağımsız siyasetçiler vardır. Görüşünü açıkça ifade ederek oy alma hedefinde olan Kırıkkale’nin tek bağımsız Milletvekili adayı Ayşegül Bişkin çalışmalarını köşe yazarımız Hakan Gökkaya’ya anlattı.

 

Kırıkkale’nin yalnız bırakıldığını iddia eden Bağımsız Milletvekili adayı Ayşegül Bişkin, Meclis kürsüsünden Kırıkkale’nin sorunlarını, halkın istekleri doğrultusunda ifade edeceğini söyledi.

 

Hakan GÖKKAYA; Teşkilat yok! Parti yok! Kırıkkale’nin siyasi yapısı bayanlara çok elverişli ortam değil. Bu alışa gelmişliği nasıl kırmayı planlıyorsunuz? Neler yaparak geldiniz bu seviyeye?

Ayşegül BİŞKİN; Kırıkkale halkı beklentisi içersinde. İnsanlar partilerden bıkmışlar, bir arayış içersindeler. İlk yola çıkışım siyaset amaçlı değildi ama geldiğimiz evre halkın beklentileri beni siyasete itti. Halka hizmet Hakka hizmet mantığıyla Kırıkkale hanımlarına destek olmak, onların sesini duyurmak adına 30 Ağustos 2014 tarihinde Kırıkkale üreten kadınlar pazarını gerçekleştirdim. Tamamen üretime yönelik olan pazarda ev hanımları ellerindeki ürünleri pazara sunarak satışını gerçekleştirdikler. Buradaki hanımların isteği üzerine ben siyasette bende varım dedim.

Hakan GÖKKAYA; Hemen üreten kadınlar pazarı derken bu çalışmadan bahseder misiniz?

Ayşegül BİŞKİN; Üreten kadınlar pazarında başladığımızda 55 stant ve 110 kadın ile başladık. Ellerinde ürün varsa al sat yaparak gelir elde ediyorlar. Amacım hanımları üretime teşvik ederek aile ekonomisine katkı sağlamak. Üretim yapan insan düşüncesi de hayata bakış açısı da değişir. Bir noktada hanımlarımızı televizyon izlemekten kurtardık. Aile ilişkileri gelişir yani düşündüğünüz zaman geniş çaplı bir çalışmadır Üreten kadınlar pazarı. Sosyalleşmeyi öğreniyorlar, birebir iletişim yeteneği gelişiyor, yapmış olduğu ürünlerle hayata bakışları değişiyor, yani çok güzel bir kapsamlı çalışma yaptığımıza inanıyorum.  Ne yazık ki Kıırkkalemizin kendisi bütünleşmiş hiçbir öz kültürü yok. İstedim ki; pazar öz kültürel bir pazarımız hale gelsin. Sayımız ise her geçen gün artarak büyüyor.

Hakan GÖKKAYA; Bağımsız adaylığa kara vermenizde üreten kadınlar pazarının etkisi var mı? Aday olmaktaki hedefiniz nelerdir?

Ayşegül BİŞKİN; Elbette üretici kadınlar pazarın etkisi oldu. Kırıkkale’de istenildiği zaman başaramayacağı hiç bir şey olmadığını gösterdik bir noktada. Öte yandan aday olmaktaki hedefim, önceliğim ev hanımlarını ve Kırıkkale’mizin sesini duyurmak olduğunu söylemek isterim. Neden bağımsız der iseniz bir partiden aday olmadım. Çünkü; Partiler içersinde ne yazık ki müthiş bir torpiller dönüyor. Bir. İkincisi partiden çıkan adaylar önce genel başkanın onayından geçiyor sonra seçmen karşısına çıkıyor. Yani seçmen seçilmişleri seçiyor.  Seçmenimize içerisinden birisi çıkması lazımdı. Ben halkın içerisinden çıkan birsiyim. Her platformla halk ile beraberiz.

 

 

Hakan GÖKKAYA; Seçildiğinizde mecliste öncelikli konularınız ne olacak? Kırıkkale’nin en büyük problemlerinden çözüm yollarından örnekler verir misiniz?

Ayşegül BİŞKİN; Kırıkkale’nin en büyük sorunlarından bir tanesi Anadolu’nun göbeğinde olan bir şehrin yalnız bırakılması, işsizlik sahipsizlik olarak söyleyebilirim. İşsizlik, coğrafi olarak çözümü çok kolay iken mevcut yönetimlerin yeterince yatırım yapmamasından ötürü bu sorun ger geçen gün büyümektedir. Kırıkkale’ye yatırımların çekilmesi, işsizliğin giderilmesi, organize sanayi bölgesi gibi çalışmalar ile sorunları çözeceğim.

 

Hakan GÖKKAYA; Kadınların sorununa dönecek olursak, kadınlara yönelik bir planınız var mı?

Ayşegül BİŞKİN; İlk amacım Kırıkkale üreten kadınlar projesini geniş alanlara yaymak. Buradaki hanımlarımızın elinden tutan olmadı. Bu zamana kadar burada iş bulma kuruluşlarda, meslek edinme kuruluşlarda açılıyor çeşitli yerlerde ama bu insanlar ellerindeki ürünleri nerede satacaklar? Bu tıkanıklığı çözmek gerekiyordu. Benim amacımda bu pazarda daha geniş alanlara yaymak ve fuarlara taşımak.

 

 

Hakan GÖKKAYA; Sizi seçmen neden tercih etsin? Sizi diğer adaylardan ayrıştıran özelliğiniz nedir?  

Ayşegül BİŞKİN; Samimi oluşum, dürüst oluşum.  Yerine getiremeyeceğim sözleri vermeyişim. Ben Kırıkkale’ye hizmet etmek istiyorum. Seçmen, Kırıkkale’nin sesini duyursunlar, sahipsizliğimiz giderilsin diye veriyor. Kırıkkale ise hep  yetim muamelesi görüyoruz. Her gelen aday vekilliğe soyunan kişiler keşke aldıkları gibi bıraksalardı Kırıkkale’yi. Alışıla gelmiş siyasetten uzak ezber bozan bir yol izleyeceğim.   


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Ali Dursun  -  19-04-2015 - 20:02
Burada bağımsız aday bende varım deyip yola çıkıyor aday oluyor.Yani bağımsız adayları parti başkanları seçmiyor.Ama halk bağımsız adaylara Kırıkkalede neden doğru dürüst oy vermiyor anlamıyorum.Oysa bölge akıllı olsa burda ülke barajı değil bölge baraji %10 .Yani bağımsız adaylar ne kadar çok oy alırsa o bölgenin ne kadar değerli olduğu anlaşılır.Kadınlar elbirliği ile iş yaparlarsa seçtirmryecekleri aday olamaz.Yeter ki istesinler.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Hakan Öztürk
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  26 Şubat 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net