01 Mart 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Bu meseleyi annelerle çözeceğimize inanıyoruz
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
Hırsızlık Şüphelisinin Hapis Cezası Ve 72 Suç Kaydı Çıktı
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
MHP Esnafın Sorunlarını Tespit Etti
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
Tükenmişliğin Bir İfadesidir
  YAZARLARIMIZ
Bozkırın öksüz, yetim şehri KIRIKKALE
23 Nisan 2015 Perşembe Bu yazı 22041 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

AKP'nin çıkmaz politikaları Türkiye'yi bu noktaya getirdi. Halk Millet Milliyetçi Hareket Partisini umut ışığı olarak görüyor. MHP'nin üç hilali önce Kırıkkale'yi sonra tüm Türkiye'yi aydınlatacak.

 

Hakan GÖKKAYA; MHP için seçim süreci nasıl gidiyor. Hedefte iktidar görünüyor mu?

Halil ÖZTÜRK; Milliyetçi Hareket Partisi ülke genelinde önemli bir ivme yaşıyor. Sürekli bir yükseliş içerisin de. MHP'nin bu yükselişi çok sistematik bir şekilde devam ediyor. Bu yükseliş AKP tarafından önlenemiyor.  AKP ise durduramadığı bir düşüş yaşıyor. AKP'nin düşüşü ile MHP'ye kitlesel oy akımı söz konusu. Dolayısı ile MHP'ye oy transferi yaşanması hem Kırıkkale'de hem de Türkiye’de Milliyetçi Hareket Partisi'nin iktidar olacağının en önemli işareti olarak değerlendiriyorum. MHP her geçen gün büyüyor. AKP'nin çıkmaz politikaları Türkiye'yi bir noktaya getirdi. Millet Milliyetçi Hareket Partisini umut ışığı olarak görüyor. AKP'nin ampulü şu an için tek fazda yanıyor. Milliyetçi Hareket Partisinin çalışmaları ile 7 Haziran'da AKP'nin ampulü patlayacak. MHP'nin üç hilali önce Kırıkkale'yi sonra tüm Türkiye'yi aydınlatacak.

 

Milli devlet diyenler MHP'ye oy verecek. Milli devletten yana olmayanlar AKP ve HDP’ ye oy verecek. Yani bölücülüğü hizmet etmiş olacak. Ya Millet kazanacak ya da federasyoncular, bölücüler kazanacak.

 

Hakan GÖKKAYA, Seçmenin MHP’yi tercih etmesi için sebepler nelerdir?

Halil ÖZTÜRK; Seçmenin Milliyetçi Hareket Partisini tercih etmesi için şu anda bize ayrılan sayfaya sığamayacak kadar çoktur. Bu seçim Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimidir. 92 yıllık siyasi tarihin en önemli seçimidir. Bu seçimde Milli devlet oylanacaktır. Milli devlet diyenler MHP'ye oy verecek. Milli devletten yana olmayanlar AKP ve HDP’ ye oy verecek. Yani bölücülüğü hizmet etmiş olacak. Ya Millet kazanacak ya da federasyoncular, bölücüler kazanacak. Dolayısı ile ya Milli devlet kazanacak ya da demokratik Türkiye özerk Kürdistan diyenler kazanacak. MHP’ye oy vermek için sebepler mi istiyorsunuz bakın emeklilerin, asgari ücretlilerin durumu ortada, İşsizlik almış başını gidiyor, gıda fiyatları el yakıyor vatandaş tezgahlara elini uzatamaz olmuş durumda sadece bakıp geçmekteler, cinayetler, cinnetler ve şiddet olayları hat safhaya ulaşmış durumda, iç güvenlikte ciddi anlamlarda sorunlar yaşanmakta, Suriyeli mülteciler kontrolsüz ve kayıtsız bir şekilde şehirlere dağıtılmıştır bunun devletimize yüklediği mali boyutunu bir kenara bırakıp manevi boyutunu ele alsak günlerce tartışmamız gerekir, çiftçimiz, esnafımız artık karın tokluğuna dahi çalışamaz olmuş, gençler gelecekten umut kesmiş üniversiteyi bitirip asgari ücrette iş bulabilir miyim derdine düşmüş ve  en önemlisi ise hukuk diye bir şey kalmamış ülkede haklıların kazandığı bir hukuk yerine güçlülerin kazandığı bir hukuk sistemi kuruldu. Bu durumda vatandaş neden AKP'yi tercih etsin. Bunun içindir ki Toplumun bütün katmanlarına hayatın bütün alanlarına dair sorunlara çözüm getiren öneriler ile yola çıkıyoruz. Tüm sorunlar umut ışığı yakan ve parlayan bir yıldız gibi ortaya çıkan Milliyetçi Hareket Partisine oy vermelidir.

 

 

Hakan GÖKKAYA; MHP olarak seçmene ne sunacaksınız?

Halil ÖZTÜRK; MHP olarak seçim beyannamesini hazırladık. Son rötuşları yapılıyor, Türkiye'de ve Kırıkkale'de Milliyetçi Hareket Partisinin önemli projeleri vardır. Bizim projelerimizde akademik heyet tarafından hazırlanıyor. Konusunun uzmanları tarafından projelerimiz değerlendiriliyor. Önümüzdeki günlerde hem Kırıkkale için hem Türkiye için planımızı, programımızı, projelerimizi ve seçim beyannamelerimizi açıklayacağız.

 

Vatandaş Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekillerine ulaşamıyorlar. Bu çok önemli bir tercih nedenidir. İnsanlar yöresel sorunlarını ve bireysel sorunlarını Milletvekillerine aktarma noktasında bir handikap içerisindeler. Bu handikabı aşamadıklarından dolayı seçmen ile siyaset kurumu arasında bir duvar var. Ama biz bugün itibarı ile bu duvarı aşıp önemli ölçüde bu duvarı aştık.

 

Hakan GÖKKAYA; Seçmen ile siyasetçi arasında ki bağ nasıl olmalı? Siz ulaşılabilir bir siyasetçi misiniz?

Halil ÖZTÜRK; Kırıkkale'de bizler sevgi, saygı, samimiyet ve sıcaklık temelinde bir siyaset anlayışına sahibiz. Bunu birleştirdiğiniz zaman Kırıkkale için yapılacak hizmetleri bu temele oturttuğunuz zaman Kırıkkale'de her şey yapılır. Kırıkkale'de eksik olan budur, yani siyasetçi ile seçmen arasındaki uzaklığın sebebi sevgi saygı ve sıcaklık ortamının seçmen ile siyasetçi arasında kurulamamasıdır. Bunu özellikle AKP açısından söylüyorum. Vatandaş Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekillerine ulaşamıyorlar. Bu çok önemli bir tercih nedenidir. İnsanlar yöresel sorunlarını ve bireysel sorunlarını Milletvekillerine aktarma noktasında bir handikap içerisindeler. Bu handikabı aşamadıklarından dolayı seçmen ile siyaset kurumu arasında bir duvar var. Ama biz bugün itibarı ile bu duvarı aşıp önemli ölçüde bu duvarı aştık. Ben Milliyetçi Hareket Partisi'nin Milletvekili adayı olarak, Milliyetçi hareket Partisi Disiplin Kurulu Başkanı olarak şunu söylüyorum,  ben Halil Öztürk olarak eğer Milletvekili olursam meclisteki kapılarımın tamamı Kırıkkaleli  hemşerilerimin tamanına sonuna kadar açık olacak. Siyasette seçimi bugün itibarı ile kestirmek, ben seçileceğim demek seçmenin iradesine ipotek koymak anlamına gelir. Bu iddiasızlık demek değildir. Biz seçimde iddialıyız. Kırıkkale'de hedefimiz 3-0 yapmaktır. İkinci ve daha makul hedefimiz partiyi birinci yapmaktır. Makul hedef partiyi birinci yapmak olduğu için dolayısı ile burada birinci olan siyasi parti Kırıkkale'de iki Milletvekili alacağı kanaatini taşıyorum. Biz seçilemezsek dahi ben Milliyetçi hareket Partisinin 13 katında MHP Merkez disiplin Kurulu başkanı olarak 3 yıl süre ile görev yapıyorum. Önemli olan burada Milliyetçi Hareket Partisinin iktidarıdır. MHP iktidar olduğu vakit hem Kırıkkale'ye hizmet noktasında hem de Kırıkkaleli hemşerilerimizin ulaşılabilirlik noktasında bana ulaşabilirler. Parti Genel Merkezinin 13 katı bütün hemşerilerimize açıktır. Dolayısı ile partinin her kademesi Kırıkkale'ye hizmet noktasında kapıları açıktır. Hemşerilerimize bu konuda söz veriyoruz.

 

 

 

Kırıkkale vekil olarak seçtiği ve meclise gönderdiği kişilerin kendilerine değer verilmediğini gömüştür. Kırıkkale kendisinin hak ettiği değerin kendisine verilmesini istiyor. Yani iade-i itibar istiyor. Kırıkkale’nin hakkı hukuku milletvekili olamasam da bizler MHP marifeti ile korur kollarız.

 

Hakan GÖKKAYA; Aylardır sahadasınız seçmen sizden ne istiyor? Bu isteklere cevap verebilecek misiniz?

Halil ÖZTÜRK; Kırıkkaleli hemşerilerim,  az evvelde ifade ettiğim gibi, sıcak ve samimi bir yaklaşım istiyor. Kırıkkale kendisinin hak ettiği değerin kendisine verilmesini istiyor. Yani iade-i itibar istiyor. Seçmen bugüne kadar adalet ve kalkınma partisine büyük bir güç vermiş. AKP'ye seçmenin verdiği güç ile onlar itibar kazanmış. Onların kazanmış olduğu itibar ve gücün Kırıkkale'ye hizmet olarak dönmesini bekliyorlar. Ama bugüne kadar seçmenin onlara olan desteği ve onlara vermiş olduğu güç onları iktidara getirmiş. Bu bağlamda Kırıkkale'ye bakıldığı zaman Kırıkkale'ye bu gücün yansımadığını görüyoruz. Seçmenin bir kabahati yok. Seçmenin itibar kazandırdığı insanların seçmeni değersizleştirdiğini görüyoruz. Kırıkkale vekil olarak seçtiği ve meclise gönderdiği kişilerin kendilerine değer verilmediğini gömüştür. Dolayısıyla bu etkileşim seçmeni olumsuzluğa sürüklemiştir. Bizim sıcaklığımızda bu yapıdaki seçmenleri şaşırtıyor. Burada sunu söylemek isterim MHP'de 15 kişi divan üyesi genel merkez yönetimidir 16.cısıda merkez disiplin kurlu başkanıdır. Ben şu anda da siyasetçi olarak parti hiyarişisinde de Milletvekilinin üzerinde bir konumdayım. Bu konumum ile seçmen ile sıcak bir diyalog kurabiliyor isem samimi davranabiliyorsam yani Milletvekili olsam da değişen bir şey olmayacak. Milletvekilliğinin bana kazandıracağı şey sadece parlamentoda Kırıkkale'nin hakkını hukukunu korumak olacaktır. Ben o hakkı hukuku milletvekili olamasam da bizler MHP marifeti ile korur kollarız. Hem Kırıkkale'yi hem de Kırıkkaleliyi.

 

 

Hakan GÖKKAYA; Seçmenle nasıl bir iletişim kuruyorsunuz?

Halil ÖZTÜRK; Halil Öztürk duruşu ile duygusu ile karakteri ile zihin dünyası ile olduğu gibi gözüken birisidir, böyle görünmek için ayrıca bir efor sarf etmiyorum. Ben Kırıkkale ya da Kırıkkalelileri yabancı uzak görmüyorum.  Akraba gibi, dost gibi görüyorum.  Ben dostça yaklaşıyorum Kırıkkaleliler de dostça yaklaşımlarım karşısında dostça yaklaşıyorlar. Yani yalan temelli bir siyaset inşaa etmiyorum. Yapabileceğimiz bir şeyi yaparız diyoruz, yapamayacağımızı uğraşlarımızı anlatarak yapamayız diyoruz. Dolayısı ile seçmene dürüst siyasetçi tutumunu göstermemiz seçmenin bize olan ilgisini arttırıyor, sevgisini arttırıyor.

 

 

 

 

 

 

AKP'nin çoğunluğu ilgisiz ve şehre karşı kayıtsız. Şehri seçimden seçime hatırlayan, seçmeni sadece seçimlerde hatırlayan, bir zihinsel altyapıya sahip. Hep 3 Milletvekili ile temsil edilmesine rağmen bugün itibarı ile baktığımızda 13 yılda şehirde birşeyin değişmediğini görüyoruz. Gerek yerel hizmetlerde gerekse merkezi hükümetin hizmetlerinde şehre karsı ilgisiz ve kayıtsız kalındığı açık ve seçik görebiliyoruz.

 

Hakan GÖKKAYA; Geriye dönüp baktığımızda, 3 dönemdir iktidarda olan bir partinin milletvekillerinin bu şehre katkıları ve eksiklikleri ne olmuştur?

Halil ÖZTÜRK; Bu şehirde bu güne kadar Milletvekili olan Milletvekillerinin tümünün şehre karşı ilgisiz diye bir yaklaşım içerisinde değilim. Milletvekillerinin bir kısmı şehre karşı sıcak ve samimi duygular içerisinde meselelere yaklaşıyor ama hizmet noktasında güç zaafiyeti yaşıyorlar mesele bu,  ama bugüne kadar AKP'nin çoğunluğu ilgisiz ve şehre karşı kayıtsız. Şehri seçimden seçime hatırlayan, seçmeni sadece seçimlerde hatırlayan, bir zihinsel altyapıya sahip. Bu altyapı ki şehrimizi bugün bu noktaya getirmiş. Dolayısı ile asıl güç merkezinde olan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Milletvekilleri AKP'nin siyasetine yön veren Milletvekilleri bunların içerisinde bakan ve başbakan yardımcısı olanda var, şehre karşı ilgisiz, şehre karsı kayıtsız,  şehri kıytırık olarak tanımlayan şehrimizi bu noktaya getirmiştir. Oysa siyasi iktidarın ezici çoğunluğuna ve gücüne rağmen şehri bugün bu noktada olan bir başka şehir yok. Hep 3 Milletvekili ile temsil edilmesine rağmen bugün itibarı ile baktığımızda 13 yılda şehirde birşeyin değişmediğini görüyoruz. Gerek yerel hizmetlerde gerekse merkezi hükümetin hizmetlerinde şehre karsı ilgisiz ve kayıtsız kalındığı açık ve seçik görebiliyoruz.

 

Sağda en diri, en etkili, en büyük siyasi parti MHP olduğu için oyların ezici bölümü MHP'ye kanalize oluyor. MHP'de oylar toplanıyor dolayısıyla MHP bu seçimin en çok oy arttıran ve iktidar noktasında umut ışığı yakan siyasi partidir.

Hakan GÖKKAYA; Ak Parti’de oylarda kopma yaşanır mı? Eğer koparsa bu oylar nereye gider?

Halil ÖZTÜRK; AKP'den kaçan seçmen sağda en diri, en etkili, en büyük siyasi parti MHP olduğu için oyların ezici bölümü MHP'ye kanalize oluyor. MHP'de oylar toplanıyor dolayısıyla MHP bu seçimin en çok oy arttıran ve iktidar noktasında umut ışığı yakan siyasi partidir. AKP'den kopan oylar MHP'ye geliyor. Bunun içindir ki Hem Başbakan'ın hem Cumhurbaşkanın Kırıkkale'de miting yapacak olması, Milliyetçi söylemleri son günlerde oldukça sık kullanması, Cumhurbaşkanın Türk Milliyetçisi edasıyla kullanmış olduğu sözler bunun işaretidir. Seçmen AKP'den koptuğu zaman MHP'ye geliyor. AKP'nin bölücülüğe hizmet eden politikaları MHP'ye yarıyor. Bu süreçten de MHP kazançlı çıkıyor.

 

Hakan GÖKKAYA; Son sorum, bize tek cümle ile KIRIKKALE’Yİ anların dersek ne dersiniz?

Halil ÖZTÜRK; Bozkırın öksüz, yetim şehri KIRIKKALE

Hakan GÖKKAYA; İlginç bir cevap oldu,  biraz açar mısınız ne demek istediniz?

Halil ÖZTÜRK; Aslında şaşıracak bir durum değil, evet Kırıkkale bozkırın öksüz, yetim çocuğu ve şehridir, hep yanı başındadır başkentin ama kimse görmez, kimse duymaz sesini, garip kalmıştır, sönük kalmıştır, hep dışlanmıştır.  Yani şunu demek istiyorum, Kırıkkale başkentin dibinde olmasına rağmen, ne hizmet almıştır ne de ilgi görmüştür, sağ olsunlar bugüne kadar siyaset sahnesinde olan arkadaşlarımız, hemşerilerimiz bile görmezden gelmiş Kırıkkale’yi, elimizde olan kurumların buradan çekip gitmesine seyirci kalmışlardır, vatandaşımızın anayurdunu terk etmesine sessiz kalmışlardır, şehirleşme yerine köy görünümünde kalmasına, sanayileşmemesine, tarımın bitmesine, turizm adına bir çivi çakılmamasına (yanı başımızda akıp giden bir Kızılırmak var ) hep seyirci kalınmıştır. Sen öksüzsün, sen yetimsin denmiştir. Bizim aldığımız ve öğrendiğimiz islami ahlaka göre, yetimin ve öksüzün başını okşamayı, onları sevindirmenin ne kadar büyük sevap olduğunu biliyoruz, o yüzden Kırıkkaleli hemşehrihlerim üzülmesin, boynunu bükmesin biz onlara uzanan el olacağız, dertlerine derman olacağız, yaraları birlikte saracağız, onların yüzü güldü mü biz de güleceğiz huzurumuza huzur katacağız. Kırıkkale’yi bozkırın öz evladı yapacağız.


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Mart 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net